CD Projekt povolil, Sapkowski dostane za Zaklínače peníze navíc

Tvůrci Zaklínače ukazují dobrou vůli a nabízí autorovi předlohy štědrý bonus.
CD Projekt povolil, Sapkowski dostane za Zaklínače peníze navíc

Andrzej Sapkowski minulý rok hledal cestičky, jak z CD Projektu Red dostat nějaký ten peníz navíc za zaklínačskou sérii her, která podle něj nebyla součástí jeho dohody s vývojáři. Ti podle spisovatele měli práva jenom a pouze na tvorbu prvního dílu. Další dva potom měli vytvořit v nesouladu se smlouvou, která podle Sapkowského neobsahovala žádná pokračování.

Sapkowski chce za Zaklínače od CD Projektu 330 milionů, studio to odmítá

Sapkowski chce za Zaklínače od CD Projektu 330 milionů, studio to odmítá

Svého času si Sapkowski nechal vyplatit necelých deset tisíc dolarů na dřevo, což je samozřejmě vzhledem k úspěchu Zaklínače dosti směšná částka. Autor si tuto částku ovšem vybral radši, než podíl na zisku. Nevíme, jaká jsou přesná čísla dohody mezi oběma stranami sporu, ale dá se předpokládat, že nepůjde o celou částku, kterou Sapkowski vyžadoval. S návrhem žaloby na vývojáře požadoval šestnáct milionů dolarů. 

Chystá se další Zaklínač? CD Projekt Red prý nechce opustit jeho svět

Chystá se další Zaklínač? CD Projekt Red prý nechce opustit jeho svět

Vtipnou částí příběhu je především to, že Sapkowski tvrdil, že nabídku na jednorázovou platbu přijal, protože vývojáři na dřevo položili pořádný balík peněz a odmítl podílovou odměnu, protože si byl jistý, že hra bude propadák. 

Autoři videoherní série Zaklínač se očividně snaží udržet s autorem knižních předloh dobré vztahy, což nám může napovídat, že svět Geralta, monster, krásných žen a spousty vína ještě neopouštíme nadobro. Jedinou otázkou je, kam nás další kroky v tomto světě povedou.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už nezastreamuje

Dr Disrespect dostal permaban, na Twitch.tv si už …

Slavný streamer byl vyhozen ze své domovské platformy, zákaz má být trvalý.

28.  6.  2020 | | 6 N/A
Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než si myslíte

Hry a zdraví: proč je pro vás hraní her lepší, než…

To, že hry jsou blahodárná činnost nám hráčům jistě nikdo nemusí vysvětlovat. Avšak tu a tam se hodí mít v záloze pár článků s důkazy, které jasně vysvětlí, proč u těch her prosedíme tolik času. Pojďme se tedy společně podívat na vědecky prokázané pozitivní důsledky hraní her a odhalme část toho, co nám za ty roky daly.

29.  6.  2020 | | 13 N/A
Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a Stranger Things 3 zdarma

Zadarmo nebo se slevou: letní slevy na Steamu a St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

26.  6.  2020 |
10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si dnes můžete zahrát

10 nejstrašidelnějších her z minulosti, které si d…

Pokud se u her rádi bojíte, připravili jsme pro vás seznam titulů, které zaručeně fungují. Pro některé z nich bylo potřeba sáhnout hluboko do propadliště dějin.

24.  6.  2020 | | 4 N/A
Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co přinese Series S?

Venku jsou nové spekulace o levnějším Xboxu: co př…

Objevily se nové informace o podobě a ceně menšího Xboxu. Že Microsoft chystá více konzolí v minulosti naznačil sám Phil Spencer. Skoro všechny dřívější úniky se vyplnily.

20.  6.  2020 | | 2 N/A