Čekají nás prý dvě nové konzole Xbox, trvalé připojení bude vyžadovat jen jedna

Stále připojený bude muset být „Xbox Mini“ – nová verze Xboxu 360 bez mechaniky.
Čekají nás prý dvě nové konzole Xbox, trvalé připojení bude vyžadovat jen jedna

Server VGleaks, který v minulosti přinesl hned několik správných spekulací o next-gen konzolích, vnesl trochu světla do tématu údajné nutnosti trvalého připojení k internetu a nemožnosti hrát bazarové hry.

Pokud jsou jejich zdroje pravdivé, tak Microsoft hodlá vydat hned dvě nové konzole se značkou Xbox. Jedna z nich bude next-gen, ta nese kódové označení Durango. Druhá bude představovat novou verzi současného Xboxu 360. Zajímavé na tom je, že tento nový „Xbox Mini“ by neměl mít vůbec mechaniku na optická média a bude se zaměřovat na multimediální a televizní funkce. V podstatě prý půjde o něco jako set top box, který ovšem zvládne pouštět i Xbox 360 a Arcade hry.

Nový Xbox bude prý odhalen koncem května, má stát 500 dolarů

Nový Xbox bude prý odhalen koncem května, má stát 500 dolarů

Kvůli absenci mechaniky bude potřeba si hry stahovat online, případně má jít připojit Durango a používat mechaniku next-gen konzole. Ta sama o sobě totiž prý nenabídne zpětnou kompatibilitu. Obě konzole budou mít společné uživatelské rozhraní a v podstatě se ze dvou samostatných zařízení stane jedno.

„Xbox Mini“ by prý mělo být to zařízení, které nebude fungovat bez připojení k internetu a snahou Microsoftu je konkurovat Apple TV. Tato verze Xboxu má stát 149 dolarů (asi 3000 Kč) a méně. Mimochodem, existenci nové verze Xboxu 360 zmínil nedávno analytik Paul Thurrot. Podle jeho informací má tento projekt kódové označení Stingray a konzole má stát 99 dolarů (tedy asi 2000 Kč).

Nový Xbox prý bude vyžadovat trvalé připojení k internetu

Nový Xbox prý bude vyžadovat trvalé připojení k internetu

Durango dle informací VGleask bude též trvale připojeno k internetu, ale připojení nebude třeba pro spouštění místního obsahu a stejně tak konzole nemá blokovat hraní bazarových her. Cena next-gen konzole Microsoftu má konkurovat ceně PS4 od Sony.

Microsoft odložil ohlášení přístrojů, protože prý stále nemá hotovou finální podobou konzolí, což by mělo být doděláno do května, či června. Což je asi čas, kdy se dozvíme pravdu – Microsoft evidentně nad novým Xboxem usilovně hloubá a může se vždycky rozhodnout jinak.

Zdroj: VGleaks

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 nejšílenějších pařeb, které si můžete zahrát na Steamu

8 nejšílenějších pařeb, které si můžet…

Během letošního roku se Valve rozhodlo, že Steam Greenlight neplní tu roli, kterou od něj požadovalo. Skrz něj se na Steam totiž dostávaly opravdové zrůdnosti, jako třeba simulátor kamene. Tomu měla zabránit nová služba jménem Steam Direct. Jak si můžete všimnout, opět jim to tak úplně nevyšlo, a i nadále tak v nejpopulárnější digitální distribuci PC her naleznete unikátní šílenosti. Nabízíme vám ty nejbizarnější z nich!

14.  9.  2017 | | 7 N/A
10 českých her, které úspěšně prorazily i do zahraničí

10 českých her, které úspěšně prorazil…

Ačkoli se nemůžeme měřit s většími zeměmi, pár skvělých her od nás se do světa podívalo. Pojďme se podívat na ty největší šťastlivce.

6.  9.  2017 | | 12 N/A
Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický fotoseriál z výpravy

Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický …

Destiny 2 je hra plná rozporů. Po několika desítkách hodin strávených v jejím světě vám ale můžeme říct jedno. Budete nadávat, ale nebudete se moci odtrhnout.

9.  9.  2017 | | 2 N/A
Herní agenda: konec okurkové sezóny

Herní agenda: konec okurkové sezóny

Tak jsme přežili letošní okurkovou sezónu a pomalu ale jistě se k nám dostávají tituly, na které jsme se takovou dobu těšili. Je libo strategii, čistokrevnou akční jízdu nebo pohodovou adventuru? To všechno se objevilo během minulého měsíce.

8.  9.  2017 |
7 nejděsivějších herních zážitků, které nesmíte hrát v noci

7 nejděsivějších herních zážitků, kter…

Strach a hrůza patří spíše k nepříjemným a nechtěným pocitům. Přesto je ovšem mnohdy záměrně vyhledáváme a jejich přítomnost si doslova užíváme, což je vlastně jeden z velkých paradoxů zábavního průmyslu. Hororové zážitky nás naplňují a přitahují zároveň, a to v jakékoli podobě. Pojďme si připomenout ty nejděsivější hry, které si lze v rámci videoher můžeme užít.

12.  9.  2017 | | 6 N/A
Herní filosofie: samotářské zážitky žijí dál

Herní filosofie: samotářské zážitky ži…

Byl tady Skyrim, bylo tady Divinity a teď tady máme třeba Uncharted. Singleplayer zkrátka stále táhne, nyní snad možná ještě více než kdy dříve.

16.  9.  2017 | | 7 N/A
WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

Nasaďte helmu, zapněte pásy a připravte se ke startu. Nový ročník WRC je konečně tady. A tak se ptáme, má v letošní konkurenci závodních her šanci na úspěch?

18.  9.  2017 | | 1 N/A
GTA 5, Fortnite a další herní pecky ve slevové akci digitální distribuce

GTA 5, Fortnite a další herní pecky ve…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku her na PC? Green Man Gaming má pro vás parádní slevy!

13.  9.  2017 |