Celeron kontra Athlon Select

Jaká je budoucnost procesorů řady Intel Celeron, tak oblíbených (zejména pro svou přetaktovatelnost) u hráčů po celém světě? Chystá AMD nějakou pořádnou protizbraň?

Zdroje blízké Intelu udávají, že se na konci října nebo v listopadu objeví Celeron 533, který bude ještě postaven na 0,25mikronovém procesu. To však nebude konec této mimořádně oblíbené procesorové řady: počátkem roku 2000 se začnou vyrábět nové Celerony s použitím 0,18mikronové technologie. Frekvence FSB (Front Side Bus) se zvýší z dosavadních 66 na 100 MHz a do procesoru budou implementována instrukční sada SSE. První takto modernizované Celerony budou mít pravděpodobně frekvencí 550 nebo 600 MHz.

Zmíněná vylepšení významně přiblíží celeronovou řadu Pentiu III a slibují všem, kteří si potrpí na co nejlepší poměr cena/výkon, nové a příjemné zážitky. AMD však také nespí a nehodlá přenechat trh levných PC Intelu bez boje. Důraznou odpovědí má být procesor jménem Athlon Select.

V laboratořích AMD se chystá “low-end” verze Athlonu určená pro základní desky s novým, zatím neznámým designem. Uvnitř firmy údajně probíhá vášnivá debata o tom, zda tomuto procesoru ponechat název Athlon, které by však mělo v zákaznících vyvolávat spíše “high-end” představu, nebo jestli nebude lepší ho přejmenovat podobně, jako to udělal Intel v případě Pentium II – Celeron. Jedna ze skupin prosazuje pro levný Athlon název “K7” (původní kódové jméno Athlonu), který by měl asociovat vazby na poměrně úspěšné řady K6-2 a K6-3.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A