Cena konzole Playstation 5 je otázkou vyváženosti, tvrdí Sony

Bude nová konzole stát stejně jako čtvrtá generace před mnoha lety?
Cena konzole Playstation 5 je otázkou vyváženosti, tvrdí Sony

Cena konzole vždy vzbuzuje velké spekulace, jelikož musí výrobce umístit cenovku tak akorát, aby šlo o relativně přístupný hardware, a přitom společnost dokázala časem vydělat. O ceně konzole Playstation 5 už kolují internetem spekulace několik let a prozatím nejsmysluplnější cenovka se víceméně blíží té z minulé generace. Jednoduše proto, že to dává smysl. 

Sony se ale nyní nechalo slyšet, že vlastně ani společnost sama zatím není s finální cenou zcela spokojena a interně se vedou dlouhé debaty o tom, kolik by PS5 vlastně mělo stát. Kalkulace ceny si v tuto chvíli zakládá na množství známých i neznámých proměnných. A tou největší je cena konzole Xbox Series X. 

Playstation 5: vše, co víme o nové herní konzoli od Sony

Playstation 5: vše, co víme o nové herní konzoli od Sony

"Především musíme vzít v úvahu cenu práce našich zaměstnanců, cenu hardwaru a technologií," řekl Hiroki Totoki, viceprezident a vedoucí finanční divize společnosti. "Musíme připravit správný úvodní objem, naplánovat produkci a umožnit hráčům co možná nejpříjemnější přechod ze staré na novou generaci. V tuto chvíli je velmi těžké přesně mluvit o ceně, protože na ní bude ve výsledku záviset i marketing a celková síla kampaně. Vše je to o rovnováze a vyváženosti," dodal.

Bude tedy zajímavé sledovat, na jaké cenovce se Sony nakonec zastaví. Ať už se novinka představí kdykoliv, na trh míří už před Vánoci letošního roku. 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nového roku

Hry zadarmo nebo se slevou: Vše nejlevnější do nov…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

1.  1.  2021 | |6 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
10 největších zklamání odcházející generace aneb co se opravdu nepovedlo

10 největších zklamání odcházející generace aneb c…

Odcházející generace nejen herních konzolí, ale i her, nás v mnoha věcech potěšila, ale i v mnohých zklamala. Vybrali jsme největší zklamání posledních let.

2.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma