Červíci – klasika až za hrob

Jsou hry, které si párkrát zahrajete a nemáte daleko ke slovům: „tak tohle je opravdu dost dobrý“. Přesně to nebo něco velmi podobného jsem si řekl před pár lety, když jsem se s červíky poprvé setkal. Za tu dobu hra prošla převratným vývojem a když jsem na ni před pár dny opět narazil, málem jsem ji nepoznal. Stačilo si ale zahrát několik kol a opět jsem nabyl onoho dojmu: „tak tohle je opravdu dost dobrý“.
Červíci – klasika až za hrob
Říká se, že geniální věci bývají jednoduché. Dokázal nám to už nějaký Rus s padajícími kostičkami. Blbost, řekli byste na první pohled, ale ouha! Ten kdo Tetris nikdy nehrál, nemůže tvrdit, že zná všechny slavné a dobré hry. Mánie Tetrisu zachvátila před několika lety celý svět. Nevím a také netvrdím, že něco takového se povede i českým autorům Červíků, ale opět tu platí ono pořekadlo zmíněné na začátku. Geniální věci bývají jednoduché…

O co tedy v Červíkách jde? Princip hry je prostý. Hrát může až osm hráčů, přičemž lze navolit za kolik z nich má hrát počítač a kolik hráčů bude reálných. Vzhledem k tomu, že všichni ovládají hru přes klávesnici, jsou rozumným optimem dva živí hráči a jeden či více soupeřů řízených počítačem. Název hry – Červíci vyvolává asociaci s Wormsy od anglického týmu Team17 (teď si nejsem jistý, jestli si jejich jméno nepletu s oním boyzbandem slavným v první polovině devadesátých let), ale to je čistě shoda jmen. Tito červíci se pohybují ve vymezené aréně porostlé trávou a jsou znázorněni stále se prodlužující čárou, kterou za sebou nechávají. Vtip je v tom, že do žádné z čar nesmíte narazit. To samozřejmě není jen tak a dřív či později se nějaký nešika najde a ukončí tak svoji pouť. Pokud jste ze všech stran obklíčeni čmáranicemi, můžete se pokusit o přeskočení některé z čar, ale vzhledem k tomu, že skok je velice krátký a váš pohyb rychlý, tak se to většinou nepovede. Alespoň mě ne, počítači ano… Co říci závěrem? Zkuste to! :-). Hra běhá pod operačním systémem Windows a je potřeba mít nainstalované DirectX.

Download (776 kB) zde.

ČervíciČervíci

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

včera | | 3 N/A