Červnové Doupě: Strategická smršť s Age of Empires v čele

I když jsou to většinou akční hry, které vévodí stranám herních časopisů, červnové Doupě opanovaly strategie. Na 100 stranách časopisu najdete recenzi Imperial Glory, Cossacks 2 a obsáhlé preview Age of Empires 3. Milovníci akce také nepřijdou zkrátka, čeká je recenze Doomu 3 na Xboxu a PCčkový Pariah. A jako malý bonus překvapení léta – geniální Psychonauts. To vše za bezkonkurenčních 29 nebo 79 Kč (s DVD)!
Červnové Doupě: Strategická smršť s Age of Empires v čele
Seznam kapitol
  1. Nejzajímavější články červnového Doupěte
  2. Kompletní obsah časopisu Doupě 6/2005 a DVD přílohy

Konec měsíce se nezadržitelně blíží a s ním i samozřejmě čas pro další číslo časopisu Doupě, které se na stáncích objevilo 24. května. Červnové číslo vyniká vysokým počtem recenzí her pro všechny platformy - na 100 stranách jich najdete více než 25! Nabitý obsah netvoří ale jen recenze, jak je vidno z následujícího stručného představení obsahu.

Doupě samozřejmě seženete ve dvou verzích - bez DVD i s DVD, které jsou tentokrát odlišeny i jinou obálkou. 9 GB DVD nabízí kromě standardního obsahu bonusové materiály pro velkou řádku her - jmenovitě Half-Life 2, Counter-Strike, Warcraft 3, Blitzkrieg a další. Teď ale už konkrétněji. Co vás všechno v červnovém Doupěti čeká a nemine?


Předplaťte si Doupě a získejte v naší speciální akci jednu z dvojice her Syberia 2 a Ground Control 2: Operace Exodus ZDARMA!

  

Chceme je! MOC!

Speciál: Pokračování, která chceme

Čekáme na ně, ale ony stále nepřicházejí. Ptáte se kdo? Přece pokračování legendárních her. Proč stále ještě nevznikly Dungeon Master 3, Theme Hospital 3, Dune 3 a další? Na to jsme odpověď nenašli, zato vám povíme, co by v případných následnících veleznámých titulů nemělo chybět.

  


Novinky (nejen) ze světa her

Novinková rubrika nabízí opět pohled na nejzajímavější připravované tituly posledních dnů a týdnů. Na vaše přání jsme rozšířili rozsah článků věnovaný zajímavým titulům, na straně druhé si v nové rubrice Bleskem ze světa her představíme tituly, o nichž zatím příliš informací není.

  

Téma: Herní technologie
 
Pořád se o nich mluví, přitom málokdo ví, co vše ovlivňují. Herní a fyzikální enginy. Právě jim je věnován tématický článek, který vám nejenže představí nejznámější herní technologie, ale také vám řekne něco o pozadí jejich výroby a také, kolik takový Quake 3 engine stojí. Co kdyby se vám o prázdninách zachtělo vyrobit si "nějakou tu střílečku"?

  


Připravte se, Kolumbus odplouvá!

Preview: Age of Empires 3

Třetí díl, potřetí rána do černého? Vypadá to, že se tvůrci z Ensemble Studios ani s přibývajícími lety a tituly na kontě nemýlí. Age of Empires 3 nabídne nejen revoluční grafické zpracování, ale také spoustu změn v herním konceptu, z nichž nejzajímavěji zatím vypadá systém domácího města. Více už v našem obřím preview!

  


Preview: Jade Empire

Hra, která dobyla Xbox, míří i na PC a přináší s sebou stejné ingredience, jimiž uhranula milióny hráčů konzole od Microsoftu. V prvé řadě exotiku, následovanou akčním pojetím a bojovým systémem, který by člověk od hry prezentované jako RPG nečekal. Co na to řeknou konzervativní hráči na PC?

  

NAOSTRO: David Durčák, ředitel Cauldronu

Ani v červnu jsme samozřejmě neopomněli jednu z unikátních rubrik Doupěte - čtenářský rozhovor NAOSTRO. Tentokrát jste mohli vyzpovídat ředitele nejvýznamnějšího slovenského studia Cauldron, Davida Durčáka. Jaké přednosti mají podle něj vývojáři ze střední a východní Evropy? Proč nebyl Chaser tak dobrý jako Doom 3 a Half-Life 2? I to se dozvíte v odpovědích na své otázky! Příště budete moci položit jakýkoli dotaz hlavnímu designérovi hry Enemy in Sight, Ivanu Kratochvílovi.

 

  


Strategický dvojboj

Recenze: Imperial Glory

Už od počátku vývoje Imperial Glory nás zajímalo jediné. Pokoří podobně vypadající strategie z období napoleonských válek zabydlenou sérii Total War, jejíž poslední díl nás zavedl do starověkého Říma? Odpověď najdete v recenzi čísla!

  


Recenze: Cossacks 2: Napoleonské války

Dvě strategie ze stejného období se sešli v jednom čísle Doupěte. Naštěstí kromě prostředí a válčících stran toho nemají zase tolik společného. Cossacks 2 jsou hrou ze staré strategické školy. Bude to na dnešní dobu stačit?

  


Recenze: Psychonauts

Málokterou "neznámou" hru spustíte a hrajete hodinu, dvě… půl dne se zatajeným dechem. Přesto i v dnešní době se takové kousky objevují. Herní objev sezóny 2005 se jmenuje Psychonauts. Jedná se o skvělou plošinovku, kterou si zkrátka nelze než zamilovat.

  


Do hlubin PC

Hardware: Exkluzivní představení Computeru

Než se odhodláme k podobnému kroku u Doupěte, rozhodli jsme se na něj čtenáře připravit článkem představujícím celou redakci Computeru, se kterou spolupracujeme při tvorbě hardwarové rubriky. Díky tomu máte unikátní příležitost poznat silné stránky i slabiny tvůrců všech testů a článků představující vám novinky ze světa nejmodernějších technologií, a mít tak o důvod víc, proč se modlit, abyste je náhodou někdy nepotkali naživo.:-)


Hardware: Anti-aliasing a ti další

Kromě toho červnové Doupě obsahuje první díl článku, který vám poradí s nastavením vašeho počítače a vysvětlí, v čem spočívají přínosy nejmodernějších funkcí grafických karet a dalšího "železa".

  


Konzole: Doom 3

Na PC byl skvělý, na Xboxu je prý ještě lepší. Nevěříte? Naše recenze vás možná přesvědčí. Doom 3 na Xboxu totiž nabízí prakticky stejnou nádheru jako na PC a kooperativní mód jako bonus. Solidní nabídka na několik let starou konzoli, nemyslíte?

  

9GB DVD: Nejlepší bonusy pro vaše hry

13 demoverzí a 28 videí, to jsou základní charakteristiky červnového Doupě DVD, které ale zdaleka nevyjadřují celý potenciál stříbrného kotouče. Hlavním tématem jsou bonusové materiály k celé řadě různých her. Na DVD najdete přídavné mapy k Half-Life 2, mody do Command and Conquer Generals nebo například přídavek pro Rise of Nations. Kromě toho se nám podařilo získat kompletní sbírku videí z Game Developers Session 2005, unikátního setkání českých a slovenských vývojářů a spoustu dalších souborů, souborků a utilitek, který vám zpříjemní čekání na prázdninové Doupě.

 

 

Soutěže

 Výherci soutěže Brothers in Arms z čísla 4/05
 Tomáš Dvořák
 Kamil Veverka
 Tomáš Novotný
 Petr Kunický
 Petr Mruz
 Tomáš Skořepa
 Božena Loucká
 Jakub Kotula
 Karel Koněcký
 Martin Pavlík

 Výherci soutěže Metal Gear Solid 3 z čísla 4/05 
 Jan Strouha
 David Bouček
 Ivan Zatloukal
 Lubomír Jedlička
 Lukáš Janiga
 Jan Sedláček
 Veronika Sikorová
 Vítězslav Prokop
 Alexander Kasl
 Petr Proucha

Nezapomeňte, že speciální rozšířené prázdninové dvojčíslo Doupěte s obrovskou reportáží z E3 vychází už 21. června!

 

V druhé kapitole článku najdete kompletní obsah časopisu včetně DVD přílohy.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit za to ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutra…

Za kvalitní hry nemusíte utratit ani korunu. Máme pro vás tipy na nejzajímavější hry zdarma, které přitom snesou srovnání s draze placenými tituly a v mnohém je i překonávají. Hry žijí z drobných nákupů přímo ve hře, ale ani za ně utrácet nemusíte.

včera | |108 N/A
Michal MaliarovMartin NahodilVojtěch Matušinský
TémaFree-to-play
Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Duty, Mafii a další legendy

Hry ze začátku tisíciletí. Zahrajte si Call of Dut…

Období po roce 2000 bylo výborné pro nadšence do her. Vznikla celá řada ikonických her, které definovaly, jak hry vypadají v dnešní době.

15.  1.  2022 | |22 N/A
Martin Nahodil
Téma
Razer ukázal futuristický stůl pro hráče. Obsahuje 65" OLED monitor a vyměnitelné moduly

Razer ukázal futuristický stůl pro hráče. Obsahuje…

Herní křeslo už má, teď Razer zkouší vymyslet i ideální stůl

6.  1.  2022 | |2 N/A
Lukáš Václavík
Razer
Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity pro PS5 a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: akce na exkluzivity p…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

14.  1.  2022 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
První kalendářní rok s novou generací konzolí. Jaké poznatky si odnášíme?

První kalendářní rok s novou generací konzolí. Jak…

Nová generace konzolí je tu s námi už více než rok. Jaké jsou naše poznatky?

5.  1.  2022 | |16 N/A
Ladislav Novák
TémaNext-gen
Sony prozradilo další střípky o PlayStation VR2. Známe přesné parametry i první novou hru

Sony prozradilo další střípky o PlayStation VR2. Z…

Druhá generale VR brýlí pro PlayStation je zase o kousek blíž

5.  1.  2022 | |1 N/A
Lukáš Václavík
PlayStation 5PlayStation VRVirtuální realita
Razer spojil síly s firmou Fossil. Oznámil chytré hodinky pro hráče počítačových her

Razer spojil síly s firmou Fossil. Oznámil chytré …

Nevoní vám Samsung ani Apple? Razer představil své vlastní chytré hodinky.

6.  1.  2022 | |1 N/A
Michal Maliarov
RazerHardware
Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsíčně získáte až deset her pro PC

Humble Bundle zase mění předplatné. Za 250 Kč měsí…

Více než sto her ročně za cenu ani ne dvou AAA titulů…

13.  1.  2022 | |11 N/A
Lukáš Václavík
Humble Bundle