Červnové Doupě: Strategická smršť s Age of Empires v čele

I když jsou to většinou akční hry, které vévodí stranám herních časopisů, červnové Doupě opanovaly strategie. Na 100 stranách časopisu najdete recenzi Imperial Glory, Cossacks 2 a obsáhlé preview Age of Empires 3. Milovníci akce také nepřijdou zkrátka, čeká je recenze Doomu 3 na Xboxu a PCčkový Pariah. A jako malý bonus překvapení léta – geniální Psychonauts. To vše za bezkonkurenčních 29 nebo 79 Kč (s DVD)!
Kapitoly článku

Konec měsíce se nezadržitelně blíží a s ním i samozřejmě čas pro další číslo časopisu Doupě, které se na stáncích objevilo 24. května. Červnové číslo vyniká vysokým počtem recenzí her pro všechny platformy - na 100 stranách jich najdete více než 25! Nabitý obsah netvoří ale jen recenze, jak je vidno z následujícího stručného představení obsahu.

Doupě samozřejmě seženete ve dvou verzích - bez DVD i s DVD, které jsou tentokrát odlišeny i jinou obálkou. 9 GB DVD nabízí kromě standardního obsahu bonusové materiály pro velkou řádku her - jmenovitě Half-Life 2, Counter-Strike, Warcraft 3, Blitzkrieg a další. Teď ale už konkrétněji. Co vás všechno v červnovém Doupěti čeká a nemine?


Předplaťte si Doupě a získejte v naší speciální akci jednu z dvojice her Syberia 2 a Ground Control 2: Operace Exodus ZDARMA!

  

Chceme je! MOC!

Speciál: Pokračování, která chceme

Čekáme na ně, ale ony stále nepřicházejí. Ptáte se kdo? Přece pokračování legendárních her. Proč stále ještě nevznikly Dungeon Master 3, Theme Hospital 3, Dune 3 a další? Na to jsme odpověď nenašli, zato vám povíme, co by v případných následnících veleznámých titulů nemělo chybět.

  


Novinky (nejen) ze světa her

Novinková rubrika nabízí opět pohled na nejzajímavější připravované tituly posledních dnů a týdnů. Na vaše přání jsme rozšířili rozsah článků věnovaný zajímavým titulům, na straně druhé si v nové rubrice Bleskem ze světa her představíme tituly, o nichž zatím příliš informací není.

  

Téma: Herní technologie
 
Pořád se o nich mluví, přitom málokdo ví, co vše ovlivňují. Herní a fyzikální enginy. Právě jim je věnován tématický článek, který vám nejenže představí nejznámější herní technologie, ale také vám řekne něco o pozadí jejich výroby a také, kolik takový Quake 3 engine stojí. Co kdyby se vám o prázdninách zachtělo vyrobit si "nějakou tu střílečku"?

  


Připravte se, Kolumbus odplouvá!

Preview: Age of Empires 3

Třetí díl, potřetí rána do černého? Vypadá to, že se tvůrci z Ensemble Studios ani s přibývajícími lety a tituly na kontě nemýlí. Age of Empires 3 nabídne nejen revoluční grafické zpracování, ale také spoustu změn v herním konceptu, z nichž nejzajímavěji zatím vypadá systém domácího města. Více už v našem obřím preview!

  


Preview: Jade Empire

Hra, která dobyla Xbox, míří i na PC a přináší s sebou stejné ingredience, jimiž uhranula milióny hráčů konzole od Microsoftu. V prvé řadě exotiku, následovanou akčním pojetím a bojovým systémem, který by člověk od hry prezentované jako RPG nečekal. Co na to řeknou konzervativní hráči na PC?

  

NAOSTRO: David Durčák, ředitel Cauldronu

Ani v červnu jsme samozřejmě neopomněli jednu z unikátních rubrik Doupěte - čtenářský rozhovor NAOSTRO. Tentokrát jste mohli vyzpovídat ředitele nejvýznamnějšího slovenského studia Cauldron, Davida Durčáka. Jaké přednosti mají podle něj vývojáři ze střední a východní Evropy? Proč nebyl Chaser tak dobrý jako Doom 3 a Half-Life 2? I to se dozvíte v odpovědích na své otázky! Příště budete moci položit jakýkoli dotaz hlavnímu designérovi hry Enemy in Sight, Ivanu Kratochvílovi.

 

  


Strategický dvojboj

Recenze: Imperial Glory

Už od počátku vývoje Imperial Glory nás zajímalo jediné. Pokoří podobně vypadající strategie z období napoleonských válek zabydlenou sérii Total War, jejíž poslední díl nás zavedl do starověkého Říma? Odpověď najdete v recenzi čísla!

  


Recenze: Cossacks 2: Napoleonské války

Dvě strategie ze stejného období se sešli v jednom čísle Doupěte. Naštěstí kromě prostředí a válčících stran toho nemají zase tolik společného. Cossacks 2 jsou hrou ze staré strategické školy. Bude to na dnešní dobu stačit?

  


Recenze: Psychonauts

Málokterou "neznámou" hru spustíte a hrajete hodinu, dvě… půl dne se zatajeným dechem. Přesto i v dnešní době se takové kousky objevují. Herní objev sezóny 2005 se jmenuje Psychonauts. Jedná se o skvělou plošinovku, kterou si zkrátka nelze než zamilovat.

  


Do hlubin PC

Hardware: Exkluzivní představení Computeru

Než se odhodláme k podobnému kroku u Doupěte, rozhodli jsme se na něj čtenáře připravit článkem představujícím celou redakci Computeru, se kterou spolupracujeme při tvorbě hardwarové rubriky. Díky tomu máte unikátní příležitost poznat silné stránky i slabiny tvůrců všech testů a článků představující vám novinky ze světa nejmodernějších technologií, a mít tak o důvod víc, proč se modlit, abyste je náhodou někdy nepotkali naživo.:-)


Hardware: Anti-aliasing a ti další

Kromě toho červnové Doupě obsahuje první díl článku, který vám poradí s nastavením vašeho počítače a vysvětlí, v čem spočívají přínosy nejmodernějších funkcí grafických karet a dalšího "železa".

  


Konzole: Doom 3

Na PC byl skvělý, na Xboxu je prý ještě lepší. Nevěříte? Naše recenze vás možná přesvědčí. Doom 3 na Xboxu totiž nabízí prakticky stejnou nádheru jako na PC a kooperativní mód jako bonus. Solidní nabídka na několik let starou konzoli, nemyslíte?

  

9GB DVD: Nejlepší bonusy pro vaše hry

13 demoverzí a 28 videí, to jsou základní charakteristiky červnového Doupě DVD, které ale zdaleka nevyjadřují celý potenciál stříbrného kotouče. Hlavním tématem jsou bonusové materiály k celé řadě různých her. Na DVD najdete přídavné mapy k Half-Life 2, mody do Command and Conquer Generals nebo například přídavek pro Rise of Nations. Kromě toho se nám podařilo získat kompletní sbírku videí z Game Developers Session 2005, unikátního setkání českých a slovenských vývojářů a spoustu dalších souborů, souborků a utilitek, který vám zpříjemní čekání na prázdninové Doupě.

 

 

Soutěže

 Výherci soutěže Brothers in Arms z čísla 4/05
 Tomáš Dvořák
 Kamil Veverka
 Tomáš Novotný
 Petr Kunický
 Petr Mruz
 Tomáš Skořepa
 Božena Loucká
 Jakub Kotula
 Karel Koněcký
 Martin Pavlík

 Výherci soutěže Metal Gear Solid 3 z čísla 4/05 
 Jan Strouha
 David Bouček
 Ivan Zatloukal
 Lubomír Jedlička
 Lukáš Janiga
 Jan Sedláček
 Veronika Sikorová
 Vítězslav Prokop
 Alexander Kasl
 Petr Proucha

Nezapomeňte, že speciální rozšířené prázdninové dvojčíslo Doupěte s obrovskou reportáží z E3 vychází už 21. června!

 

V druhé kapitole článku najdete kompletní obsah časopisu včetně DVD přílohy.

Kapitoly článku

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,