Česká extraliga do NHL 2002

Možná už máte v NHL 2002 dost všech zápasů typu Colorado Avalanche versus New York Rangers a dalších zámořských celků. Pokud vám ve hře chybí něco bližšího vězte, že existuje update, který vám umožní vytvořit v NHL 2002 kompletní českou nejvyšší hokejovou soutěž – Český Telecom extraligu. Kde jej sehnat a co obsahuje, to se dozvíte v tomto článku.
Česká extraliga do NHL 2002

Samozřejmě jsem nezanevřel na nejlepší hokejovou soutěž světa – NHL. Zápasy o trůn lorda Stanleyho (ať už opravdové nebo virtuální) patří vždy k vrcholům sezóny. Ovšem dnes, v době kdy vrcholí česká nejvyšší hokejová soutěž, jsou zraky všech hokejových příznivců obráceny na domácí stadióny. A řekněte - komu by se nezachtělo po zhlédnutí napínavého finálového zápasu dovést k titulu svůj oblíbený extraligový celek?

Takže co vám tento update přinese? Naprostou samozřejmostí jsou kompletní sestavy všech 14 týmu české nejvyšší hokejové soutěže. Sice nejsem ortodoxní příznivec nějakého celku a tudíž nemám přesnou představu o formacích v jakých týmy nastupují, ale podle mého pohledu na soupisky bylo vše v naprostém pořádku. Hodnocení celků je dosti vyrovnané – všechny týmy od Karlových Var až po Vítkovice mají celkově nad 80 bodů, možná jen Sparta a Pardubice se svými 85 trošku vybočují z řady. Nehodlám se zde dohadovat, zda-li je to objektivní nebo ne – berte to jen jako informaci. V podobném duchu jsou vytvořeny i schopnosti hráčů, průměr je zhruba okolo 75 a ti nejlepší jdou i nad hranici 85 bodů. Nejlepším mužem extraligy je pak Čajánek (88b). Naopak u brankářů je osmdesátka průměrnou hodnotou.

Česká extraliga do NHL 2002   Česká extraliga pro NHL 2002

Česká extraliga do NHL 2002   Česká extraliga pro NHL 2002

Ovšem to, co jsem vám teď popsal je pouhý základ tohoto extraligového updatu. Dalším a asi nejzajímavějším lákadlem pro každého fandu jsou kompletní repliky dresů jednotlivých týmů. Takže se můžete těšit na všechny ty reklamy, díky kterým vypadají hokejisté jako pojízdné billboardy. :-) Dresy jsou opravdu hodně povedené a rozdíl oproti originálům snad ani nepoznáte. Však se jen porozhlédněte po obrázcích okolo a kochejte se.

Tím jsem však výčet možností ještě neskončil. Aby byla atmosféra zápasů dokonalá, vytvořili autoři ještě pro každý celek vlastní kluziště. Ne neděste se, že by byl led polepen těmi nemožnými reklamami, díky kterým není při sledování přenosů české extraligy mnohdy vidět puk. Na ledě se naštěstí vyskytuje jen logo České Pojišťovny zakrývající středový kruh a okolo něj dvě menší reklamy a logo klubu. Na některých stadiónech dokonce najdete i polepené mantinely. Sice to asi není pro hru úplně to nejdůležitější, ale každého to určitě potěší (a takové logo Českého Telecomu je nám mnohem bližší než třeba EA SPORTS). Třešničkou na dortu jsou pak sedačky v barvě klubu.

Hráče jsme tak trošku odbyli, což musím hned napravit. Pokud budete mít zájem, můžete si stáhnout dokonce fotku každého z nich! Samozřejmě pár jich chybí (cca tři z týmu), což je zhruba na stejné úrovni jako databáze fotek původní NHL 2002. Aby se hokejisté nepodobali jeden druhému, existuje ještě update, který jim upraví vizáž podle jejich reálného vzhledu. Avšak jeho kvalita je rozporuplná - pokud jste se někdy v NHL snažili vytvořit vzhled hráče pomocí nějaké fotky, víte jak je to těžké. U většiny hokejistů si můžete prohlédnout i jejich osobní data, hmotnost, výšku datum narození apod. Škoda že nejsou zpracovány i jejich statistiky, ale to bychom asi chtěli po autorech trochu moc.

Česká extraliga do NHL 2002   Česká extraliga pro NHL 2002

Česká extraliga do NHL 2002   Česká extraliga pro NHL 2002

Každá sranda něco stojí, avšak tento update vaši peněženku nijak nezatíží. Jediné, co budete muset oželet je 14 týmů NHL, které naše extraligové celky ve hře nahradily. Také budete muset překousnout trochu složitější instalaci. Celý update je totiž rozdělen do mnoha souborů, které musíte taky instalovat zvlášť. Pokud si tedy chcete užít hru v plné parádě, musíte si stáhnout 14 stadiónů, 14 dresů, 14 fotek týmů apod. Navíc k jejich instalaci potřebujete jeden malý prográmek, takže celkově musíte stáhnout asi 30MB. Avšak je to zadarmo, je to povedené a zábavné, takže není nad čím váhat. Hlavní stránku s podrobnými informacemi a soubory ke stažení naleznete zde. Pak už jen stačí nainstalovat jednotlivé soubory, nastavit sezónu pro 14 týmů a hrát. Přeji dobrou zábavu!

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

21.  2.  2018 | | 18 N/A