Česká extraliga do NHL 2002

Možná už máte v NHL 2002 dost všech zápasů typu Colorado Avalanche versus New York Rangers a dalších zámořských celků. Pokud vám ve hře chybí něco bližšího vězte, že existuje update, který vám umožní vytvořit v NHL 2002 kompletní českou nejvyšší hokejovou soutěž – Český Telecom extraligu. Kde jej sehnat a co obsahuje, to se dozvíte v tomto článku.
Česká extraliga do NHL 2002

Samozřejmě jsem nezanevřel na nejlepší hokejovou soutěž světa – NHL. Zápasy o trůn lorda Stanleyho (ať už opravdové nebo virtuální) patří vždy k vrcholům sezóny. Ovšem dnes, v době kdy vrcholí česká nejvyšší hokejová soutěž, jsou zraky všech hokejových příznivců obráceny na domácí stadióny. A řekněte - komu by se nezachtělo po zhlédnutí napínavého finálového zápasu dovést k titulu svůj oblíbený extraligový celek?

Takže co vám tento update přinese? Naprostou samozřejmostí jsou kompletní sestavy všech 14 týmu české nejvyšší hokejové soutěže. Sice nejsem ortodoxní příznivec nějakého celku a tudíž nemám přesnou představu o formacích v jakých týmy nastupují, ale podle mého pohledu na soupisky bylo vše v naprostém pořádku. Hodnocení celků je dosti vyrovnané – všechny týmy od Karlových Var až po Vítkovice mají celkově nad 80 bodů, možná jen Sparta a Pardubice se svými 85 trošku vybočují z řady. Nehodlám se zde dohadovat, zda-li je to objektivní nebo ne – berte to jen jako informaci. V podobném duchu jsou vytvořeny i schopnosti hráčů, průměr je zhruba okolo 75 a ti nejlepší jdou i nad hranici 85 bodů. Nejlepším mužem extraligy je pak Čajánek (88b). Naopak u brankářů je osmdesátka průměrnou hodnotou.

Česká extraliga do NHL 2002   Česká extraliga pro NHL 2002

Česká extraliga do NHL 2002   Česká extraliga pro NHL 2002

Ovšem to, co jsem vám teď popsal je pouhý základ tohoto extraligového updatu. Dalším a asi nejzajímavějším lákadlem pro každého fandu jsou kompletní repliky dresů jednotlivých týmů. Takže se můžete těšit na všechny ty reklamy, díky kterým vypadají hokejisté jako pojízdné billboardy. :-) Dresy jsou opravdu hodně povedené a rozdíl oproti originálům snad ani nepoznáte. Však se jen porozhlédněte po obrázcích okolo a kochejte se.

Tím jsem však výčet možností ještě neskončil. Aby byla atmosféra zápasů dokonalá, vytvořili autoři ještě pro každý celek vlastní kluziště. Ne neděste se, že by byl led polepen těmi nemožnými reklamami, díky kterým není při sledování přenosů české extraligy mnohdy vidět puk. Na ledě se naštěstí vyskytuje jen logo České Pojišťovny zakrývající středový kruh a okolo něj dvě menší reklamy a logo klubu. Na některých stadiónech dokonce najdete i polepené mantinely. Sice to asi není pro hru úplně to nejdůležitější, ale každého to určitě potěší (a takové logo Českého Telecomu je nám mnohem bližší než třeba EA SPORTS). Třešničkou na dortu jsou pak sedačky v barvě klubu.

Hráče jsme tak trošku odbyli, což musím hned napravit. Pokud budete mít zájem, můžete si stáhnout dokonce fotku každého z nich! Samozřejmě pár jich chybí (cca tři z týmu), což je zhruba na stejné úrovni jako databáze fotek původní NHL 2002. Aby se hokejisté nepodobali jeden druhému, existuje ještě update, který jim upraví vizáž podle jejich reálného vzhledu. Avšak jeho kvalita je rozporuplná - pokud jste se někdy v NHL snažili vytvořit vzhled hráče pomocí nějaké fotky, víte jak je to těžké. U většiny hokejistů si můžete prohlédnout i jejich osobní data, hmotnost, výšku datum narození apod. Škoda že nejsou zpracovány i jejich statistiky, ale to bychom asi chtěli po autorech trochu moc.

Česká extraliga do NHL 2002   Česká extraliga pro NHL 2002

Česká extraliga do NHL 2002   Česká extraliga pro NHL 2002

Každá sranda něco stojí, avšak tento update vaši peněženku nijak nezatíží. Jediné, co budete muset oželet je 14 týmů NHL, které naše extraligové celky ve hře nahradily. Také budete muset překousnout trochu složitější instalaci. Celý update je totiž rozdělen do mnoha souborů, které musíte taky instalovat zvlášť. Pokud si tedy chcete užít hru v plné parádě, musíte si stáhnout 14 stadiónů, 14 dresů, 14 fotek týmů apod. Navíc k jejich instalaci potřebujete jeden malý prográmek, takže celkově musíte stáhnout asi 30MB. Avšak je to zadarmo, je to povedené a zábavné, takže není nad čím váhat. Hlavní stránku s podrobnými informacemi a soubory ke stažení naleznete zde. Pak už jen stačí nainstalovat jednotlivé soubory, nastavit sezónu pro 14 týmů a hrát. Přeji dobrou zábavu!


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 15 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |