Česká hra Dex vypadá jako plošinovka, ale přitom bude čistokrevným RPG

Český tým Dreadlocks přináší novou várku obrázků a ujišťuje, že hra bude RPG žánru.

Z dílny Dreadlocks k nám poprvé od listopadového zveřejnění projektu (a prezentace hratelného soubojového systému na pražském PragoFFestu) dorazila další tisková zpráva a s ní i obrázky naznačující některé z ústředních herních prvků.

Dex_01_Helipad.jpgDex_02_Harbour_Slums.jpg

„RPG Dex chceme s letošním jarem začít pomalu a postupně odhalovat. V jednotlivých etapách nabídneme seznámení s ústředními pilíři hry. Mezi ty patří zejména in-game augmentovaná realita, hackerské skilly, vytváření virtuálních ikon a virů („summoning příšer“). Nebude samozřejmě chybět inventář a vylepšování postavy, respektive kybernetické implantáty a chirurgické zásahy do těla hlavní hrdinky,“ komentuje vývojářský plán Jan Jirkovský, designér Dexu.

Dex_03_Taijo_District.jpgDex_Features_Teaser.jpg

„Někteří hráči nám nevěřili, že děláme RPG, protože ze screenshotů to doposud nebylo patrné a například dabing a dialogy jsou stále v přípravě. Nyní věříme, že za měsíc či dva už nikdo nebude pochybovat, že Dex není jen mlátička či plošinovka, nýbrž čistokrevné RPG, byť viděné v pohledu zboku. Žánr RPG samozřejmě nedělá hromada featur a skillů, nicméně na obrázcích jsou holt zkrátka nejlépe vidět právě ty.

Dex

V průběhu března a dubna postupně přibydou další části vývojářské skládačky, abychom si mohli udělat ucelený obrázek. Na duben je pak chystáno gameplay video, kde bude vše vidět hezky v pohybu.

Zdroj: TZ

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

8 nejšílenějších pařeb, které si můžete zahrát na Steamu

8 nejšílenějších pařeb, které si můžet…

Během letošního roku se Valve rozhodlo, že Steam Greenlight neplní tu roli, kterou od něj požadovalo. Skrz něj se na Steam totiž dostávaly opravdové zrůdnosti, jako třeba simulátor kamene. Tomu měla zabránit nová služba jménem Steam Direct. Jak si můžete všimnout, opět jim to tak úplně nevyšlo, a i nadále tak v nejpopulárnější digitální distribuci PC her naleznete unikátní šílenosti. Nabízíme vám ty nejbizarnější z nich!

14.  9.  2017 | | 7 N/A
10 českých her, které úspěšně prorazily i do zahraničí

10 českých her, které úspěšně prorazil…

Ačkoli se nemůžeme měřit s většími zeměmi, pár skvělých her od nás se do světa podívalo. Pojďme se podívat na ty největší šťastlivce.

6.  9.  2017 | | 12 N/A
Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický fotoseriál z výpravy

Hrajeme sci-fi akci Destiny 2: epický …

Destiny 2 je hra plná rozporů. Po několika desítkách hodin strávených v jejím světě vám ale můžeme říct jedno. Budete nadávat, ale nebudete se moci odtrhnout.

9.  9.  2017 | | 2 N/A
Herní agenda: konec okurkové sezóny

Herní agenda: konec okurkové sezóny

Tak jsme přežili letošní okurkovou sezónu a pomalu ale jistě se k nám dostávají tituly, na které jsme se takovou dobu těšili. Je libo strategii, čistokrevnou akční jízdu nebo pohodovou adventuru? To všechno se objevilo během minulého měsíce.

8.  9.  2017 |
7 nejděsivějších herních zážitků, které nesmíte hrát v noci

7 nejděsivějších herních zážitků, kter…

Strach a hrůza patří spíše k nepříjemným a nechtěným pocitům. Přesto je ovšem mnohdy záměrně vyhledáváme a jejich přítomnost si doslova užíváme, což je vlastně jeden z velkých paradoxů zábavního průmyslu. Hororové zážitky nás naplňují a přitahují zároveň, a to v jakékoli podobě. Pojďme si připomenout ty nejděsivější hry, které si lze v rámci videoher můžeme užít.

12.  9.  2017 | | 6 N/A
Herní filosofie: samotářské zážitky žijí dál

Herní filosofie: samotářské zážitky ži…

Byl tady Skyrim, bylo tady Divinity a teď tady máme třeba Uncharted. Singleplayer zkrátka stále táhne, nyní snad možná ještě více než kdy dříve.

16.  9.  2017 | | 7 N/A
WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

WRC 7: tak trochu šedá rally (recenze)

Nasaďte helmu, zapněte pásy a připravte se ke startu. Nový ročník WRC je konečně tady. A tak se ptáme, má v letošní konkurenci závodních her šanci na úspěch?

18.  9.  2017 | | 1 N/A
GTA 5, Fortnite a další herní pecky ve slevové akci digitální distribuce

GTA 5, Fortnite a další herní pecky ve…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku her na PC? Green Man Gaming má pro vás parádní slevy!

13.  9.  2017 |