Česká plošinovka Bzzzt se chystá na Nintendo Switch. Robůtek ZX8000 doskáče na novou platformu v létě

Ve středu proběhla další ze série prezentací Indie World, kde se ukázalo několik krásně vypadajících her od nezávislých tvůrců. Mezi nimi nás ale nejvíce potěšila plošinovka Bzzzt od českého tvůrce Karla Matějky, která vyšla loni na podzim na PC. Zatím neznáme přesné datum vydání, kdy se má dostat na Nintendo Switch, ale příchod robůtka ZX8000 máme očekávat v průběhu léta.

Skrz desítky nádherně zpracovaných úrovní budeme proskakovat skrz nebezpečí, abychom zastavili zlého doktora Badberta. I když je cesta plná nástrah, tak si budeme muset vystačit s precizními skoky a dalšími parádičkami, ZX8000 ve své výbavě totiž nemá žádné zbraně. Pokud znáte tituly, jako Celeste nebo Super Meat Boy, tak tuto formuli znáte velmi dobře. 

Průchod si navíc můžete ještě víc zkomplikovat, pokud budete chtít nasbírat všechny šroubky. I když jde o singleplayerovou záležitost, tak Bzzzt obsahuje i online elementy. Můžete se třeba s ostatními hráči předhánět v tom, kdo zvládne zaběhnout danou úroveň v co nejkratším čase. Autor navíc průběžně do hry přidává nový obsah, takže je tady důvod, proč se k Bzzzt vracet i po vydání.

Váš názor Další článek: Nejlepší akce na PlayStation 5 Slim. Konzole včetně hry Horizon Forbidden West je teď za 11 977 Kč

Témata článku: , , , , ,