Česká stopa se výrazně objeví i na sanfranciské Game Developers Conference

Možná nejsme obří země, svou stopu v herním průmyslu ale máme nezanedbatelnou.

České herní firmy patří v současnosti mezi špičky v oboru. Tři z nich, které patří mezi nejúspěšnější naše studia a jejichž roční obrat se pohybuje ve stovkách milionů korun a dva začínající startupy se záhy představí na každoroční sanfranciské Game Developers Conference, která se uskuteční v týdnu od 19. července. Firmy pod hlavičkou českého pavilonu se budou snažit dále rozšířit už tak výraznou českou stopu ve světovém herním průmyslu, který jako jeden z mála nepoznamenala koronavirová pandemie, ale naopak zaznamenal prudký růst ne jenom v Česku, ale i ve světě. Cílem účasti našich firem je jednak zvýšení povědomí o českých hrách i celém herním průmyslu a zároveň podpora v navazování kontaktů s potencionálními partnery a distributory na náročném americkém trhu.

Mezi vybranými zástupci českých firem se představí Bohemia Interactive (tvůrci série ARMA, DayZ, Vigor), Madfinger Games (studio zaměřené na mobilní hry jako Shadowgun), Beresnev Games (tvůrci mobilních her známí především titulem Flippy Knife). Dalšími przentovanými studii jsou Charles Games, mladé začínající studio zaměřené na vzdělávací historické hry, které představí svou nadcházející hru Svoboda 1945: Liberation – samotná hra vyjde v srpnu. Řadu zástupců rozšíří také nezávislé studio Honestly Games založené v předchozím roce, které představí svoji připravovanou hrou Lords and Villeins inspirovanou kultovní hrou RimWorld.

alphagamma-Game-Developers-Conference-2021-opportunities.jpg

Zatímco výše uvedené společnosti budou přítomny přímo na virtuálním stánku, organizátoři z Asociace českých herních vývojářů představí na GDC také společnost DIVR Labs s jejich hrami pro virtuální realitu. Samotná společnost již má svá první VR centra v Praze a Dubaji.

Český herní průmysl je dostatečně atraktivní a konkurenceschopný v globálním měřítku, a proto se společnostem daří přijímat zahraniční pracovníky,“ říká Pavel Barák, předseda Asociace českých herních vývojářů. Asociace proto nabídla pětici vybraných studentů vstup zdarma na celou konferenci GDC v rámci dalšího šíření povědomí o herním průmyslu a jeho možností.

Podpory českému průmyslu se dostává i od ostatních partnerů. „Podpora našich kreativních průmyslových odvětví, ať už jde o film, animaci nebo počítačové hry, je jedním z našich hlavních cílů zde v Kalifornii,“ říká Jaroslav Olša, Jr., český generální konzul v Los Angeles.

Zdroj: TZ

Váš názor Další článek: Interlakes vypadá jako herní Válka světů, kterou jsem vždy chtěli

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,