Českou hrou roku 2019 se stávají Pilgrims: podívejte se na všechny vítěze

Minulý pátek 25. září proběhlo předávání cen Česká hra roku, která je tradičně provozována Asociací českých vývojářů. Hrou roku se stalo Pilgrims od Amanita Design, ale nebyla to jediná předaná cena za večer.

Je to již deset let, co probíhá předávání České hry roku. Ačkoli je český herní průmysl relativně malý rybníček, je fajn, že se díky této akci dočkají české projekty nějakého ocenění. Často se jedná skutečně o zajímavé projekty, které se neprosadily jen u nás, ale i v zahraničí.

Tento rok možná působí o něco méně než minulý. Přeci jen minulý rok se o hru roku utkaly hry jako Kingdom Come: Deliverance nebo Beat Saber (které vyhrálo), nicméně i tak vyšlo dost zajímavých her a jsem rád, že se dočkaly nějaké pozornosti. Večerem provázela moderátorka Iva Pazderková.

Ceny si odnesly následující tituly:

Audiovizuální zpracování: Feudal Alloy od Attu Games

Krásná středověká platformová hra, která osloví svou kreslenou grafikou a pohádkovou atmosférou. V recenzi jsme ji sice strhli body za chyby v hratelnosti, ale audiovizuální styl jsme rozhodně pochválili.

Herní design: Monolisk od Trickster Arts

Akční hack and slash RPG pro mobilní telefony, které osloví mimo jiné možností vytvářet vlastní úrovně a sdílet je se svými přáteli.

Technologické řešení a Free-to-Play: Ylands od Bohemia Interactive

Hra zaujme bohatou škálou možností jak vytvářet vlastní obsah a to nejen vlastní mise, ale i hry.

Nejlepší studentská hra: Silicomrades od týmu Outside the Fox

Nová kategorie, která má motivovat studenty ke tvorbě vlastních her. O cenu se přihlásilo 5 projektů, z nichž nakonec vyhrála zběsilá střílečka Silicomrades od týmu Outside the Fox složeného ze studentů několika univerzit (MFF UK, ZČU Plzeň, FF UK a FAMU).

Mimo cen přibyl v Síni slávy novinář Andrej Anastasov, který se v české herní scéně zapsal jako zakladatel a šéfredaktor časopisů Excalibur a Score.

Hra roku: Pilgrims od Amanita Design

Mobilní hra, která vyšla v podstatě z čista jasna. Stejně jako jiné hry od Amanita Design (Samorost, Botanicula, Chuchel a jiné) zaujme zejména příjemným audiovizuálním stylem a chytlavou jednoduchou hratelností.

Z celého srdce gratulujeme všem oceněným a doufáme, že se jim bude dařit i v příštích letech. Další ročník České hry roku je plánován na 30. dubna roku 2021.

Diskuze (1) Další článek: Na korejském ratingovém úřadě se objevil remaster NFS: Hot Pursuit

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

Máte rádi malé telefony? Pak si oblíbíte tohoto třípalcového drobečka, který není větší než platební karta

** Dnešní telefony se předhánějí v tom, který z nich bude větší ** Malé telefony na trhu skoro vyhynuly... ** Čínská značka si připravila telefon do dlaně s třípalcovým displejem

Martin Chroust
InfraportKompaktní velikostSmartphony

Aktuality

19:07 | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
2. prosince | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku
1. prosince | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 
1. prosince | Na víkend od 16. do 19. prosince se chystá druhý betatest pro Street Fighter 6. Na zkoušku bude 8 bojovníků, nechybí online zápasy ani crossplay. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách