Českou hrou roku 2019 se stávají Pilgrims: podívejte se na všechny vítěze

Minulý pátek 25. září proběhlo předávání cen Česká hra roku, která je tradičně provozována Asociací českých vývojářů. Hrou roku se stalo Pilgrims od Amanita Design, ale nebyla to jediná předaná cena za večer.

Je to již deset let, co probíhá předávání České hry roku. Ačkoli je český herní průmysl relativně malý rybníček, je fajn, že se díky této akci dočkají české projekty nějakého ocenění. Často se jedná skutečně o zajímavé projekty, které se neprosadily jen u nás, ale i v zahraničí.

Tento rok možná působí o něco méně než minulý. Přeci jen minulý rok se o hru roku utkaly hry jako Kingdom Come: Deliverance nebo Beat Saber (které vyhrálo), nicméně i tak vyšlo dost zajímavých her a jsem rád, že se dočkaly nějaké pozornosti. Večerem provázela moderátorka Iva Pazderková.

Ceny si odnesly následující tituly:

Audiovizuální zpracování: Feudal Alloy od Attu Games

Krásná středověká platformová hra, která osloví svou kreslenou grafikou a pohádkovou atmosférou. V recenzi jsme ji sice strhli body za chyby v hratelnosti, ale audiovizuální styl jsme rozhodně pochválili.

Feudal Alloy: robot v blýskavém brnění (recenze)

Feudal Alloy: robot v blýskavém brnění (recenze)

Herní design: Monolisk od Trickster Arts

Akční hack and slash RPG pro mobilní telefony, které osloví mimo jiné možností vytvářet vlastní úrovně a sdílet je se svými přáteli.

Technologické řešení a Free-to-Play: Ylands od Bohemia Interactive

Hra zaujme bohatou škálou možností jak vytvářet vlastní obsah a to nejen vlastní mise, ale i hry.

Nejlepší studentská hra: Silicomrades od týmu Outside the Fox

Nová kategorie, která má motivovat studenty ke tvorbě vlastních her. O cenu se přihlásilo 5 projektů, z nichž nakonec vyhrála zběsilá střílečka Silicomrades od týmu Outside the Fox složeného ze studentů několika univerzit (MFF UK, ZČU Plzeň, FF UK a FAMU).

Mimo cen přibyl v Síni slávy novinář Andrej Anastasov, který se v české herní scéně zapsal jako zakladatel a šéfredaktor časopisů Excalibur a Score.

Hra roku: Pilgrims od Amanita Design

Mobilní hra, která vyšla v podstatě z čista jasna. Stejně jako jiné hry od Amanita Design (Samorost, Botanicula, Chuchel a jiné) zaujme zejména příjemným audiovizuálním stylem a chytlavou jednoduchou hratelností.

Z celého srdce gratulujeme všem oceněným a doufáme, že se jim bude dařit i v příštích letech. Další ročník České hry roku je plánován na 30. dubna roku 2021.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |