Český horor Someday You'll Return vychází ve vylepšené Director's Cut verzi na PC i PlayStation

Studio CBE Software přišlo s překvapivým oznámením. Jejich horor Someday You'll Return vyšel v Director's Cut edici, s jejímž vydáním tvůrcům pomáhá Bohemia Interactive. Zahrát si vylepšenou verzi můžete už dnes. Majitelé hry na PC ji dostanou jako update zdarma. Zároveň se tenhle příběh z moravských lesů dostal i na PlayStation 4 a PlayStation 5. 

Příběhová zápletka zůstává stejná. Vydáme se do lesů hledat Stelu, dceru hlavního protagonisty Daniela. Ten se do krajů jižní Moravy neměl v úmyslu už nikdy vrátit, ale současná situace mu nedává na výběr. Už v původní podobě nebylo Someday You'll Return vůbec špatné. Director's Cut tento zážitek ještě vylepší. Rozdíl poznáte už na první pohled díky vylepšenému nasvícení a systému zvuků. 

Tvůrci se s novou verzí rozhodli sáhnout i na hratelnost. Během hraní bychom měli narazit na méně hluchých míst se zdlouhavým chozením. Přibyly také nové hádanky i úplně nové zakončení, které budete muset vypátrat při hraní New Game+. Alchymie a bylinkářství pak budou lépe uchopitelné pro nové hráče díky novým tutoriálům. V krásné přírodě si také můžete jednoduše pořídit líbivé snímky ve foto módu. 

Na PC by pak hra obecně měla běžet lépe a můžete u ní využít i technologie DLSS. Pokud se vám nechce sedět u klávesnice, tak Someday You'll Return nově podporuje i ovladače pro Xbox a PlayStation. A díky sedmi novým jazykům bude dostupnější pro hráče z dalších částí světa. Češtinu najdete v obou verzích. Za velmi příjemnou cenu 660 Kč na PlayStationu nebo zhruba 470 Kč na PC je to výborná záležitost. 

„Someday You'll Return: Director's Cut je výsledkem více než dvouleté intenzivní práce na titulu, na který jsme s Lukášem Medkem velmi hrdí. I když původní záměr byl udělat port na konzole, dodělat podporu pro ovladače a lokalizovat hru do více jazyků, díky spolupráci s Bohemia Interactive Director's Cut obsahuje i spoustu nového obsahu a vylepšení, stejně jako úpravy hratelnosti a celkové plynulosti při průchodu hrou. Kromě nových funkcí hra obsahuje přes tisícovku oprav a vylepšení, které z ní dělají nesrovnatelně lepší zážitek. Pevně věřím, že hráči snahu ocení a ponoří se do průzkumu tajemství temného příběhu o hledání zmizelé dcery,“ říká k vydání Jan Kavan, zakládající člen CBE Software. 

Zdroj: Bohemia Interactive

Váš názor Další článek: Vydání Grand Theft Auto VI by mohlo mířit na Vánoce 2024. Část obsahu má podle spekulací vyjít v rámci DLC

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,