Chase The Express – Vlak, jemuž se rozhodně nemůže nic stát

Pokud jste někdy viděli film Přepadení 2: Temné Území se S. Segalem v hlavní roli, pak víte, o čem přesně je tato hra. Pro ty z vás, kteří to „štěstí“ neměli, jde tu o vlak, ve kterém je naložená nějaká ta zbraň hromadného ničení, pár teroristů s rukojmími a jeden neohrožený příslušník speciálních jednotek, který to všechno vyřeší.
Chase The Express – Vlak, jemuž se rozhodně nemůže nic stát
Žánr: Akční
Paměťová karta: 1 blok
Dual shock: ano
Multiplayer: ne
Výrobce: Sugar And Rockets
Distributor: Activision

Pokud jste někdy viděli film Přepadení 2: Temné Území se S. Segalem v hlavní roli, pak víte, o čem přesně je tato hra. Pro ty z vás, kteří to „štěstí“ neměli, jde tu o vlak, ve kterém je naložená nějaká ta zbraň hromadného ničení, pár teroristů s rukojmími a jeden neohrožený příslušník speciálních jednotek, který to všechno vyřeší.

Chase the ExpressChase the Express

V tomto případě se teroristé zmocnili vlaku, který měl být nedobytný (asi jako nepotopitelný Titanic), aby hezky v bezpečí dostal francouzského ambasadora z jedné strany Evropy na druhou. Ve vlaku jsou ještě navíc převážena nějaká ta umělecká díla, takže posádku tvoří slušná skupinka vojáků, které jistí jejich kolegové ze tří vrtulníků, sledujících vlak. Hned v úvodu hry se o tyto vrtulníky postarají tři rakety, o vojenskou posádku vlaku pak trhavina a teroristický výsadek. Hlavní zloduch Boris si pak „na palubu“ vlaku přinese jadernou hlavici a rovnou požádá představitele francouzské vlády o pár bilionů dolarů.

Chase the ExpressChase the Express

Zkrátka a dobře, zápletka této hry je jedno veliké klišé, a tak vás asi nijak zvlášť nepřekvapí ani nepotěší. Musím říct, že jsem si (zvlášť v poslední době) zvyknul na to, že hry mají propracovanější příběhy než třeba filmy – ne každý film má také několik desítek hodin, že. I když se tu později ukáže, že za vším stojí někdo docela jiný a ve skutečnosti šlo o krádež sci-fi vynálezu ze staré školy, příběhem vás tato hra zřejmě neuchvátí.

Chase the ExpressChase the Express

Mohlo by se jí to ale podařit docela povedeným podáním. Sám jsem se o tuto hru začal poprvé zajímat až letos na Invexu, kde z ní běžela filmová upoutávka. Úvodní výsadek teroristů je zpracován natolik profesionálně, že se dá docela dobře přirovnat k reklamní upoutávce na Metal Gear Solid II (kdo z vás ji ještě neviděl, nemá představu o tom, co vlastně PS2 znamená). Opravdu mne to zaujalo a musím říct, že renderované animace jsou zde opravdu kvalitní a příjemné na koukání (i když Dino Crisis 2 to není). To ale není všechno. Celá hra je poměrně dobře udělána. Postavy mají dostatek polygonů, takže vypadají opravdu docela realisticky, prostředí je sice polygonové, ale v podobné kvalitě jako MGS (nicméně kamera vás zde nesleduje plynule, nýbrž se přepíná). Hudba je velmi povedená a atmosférická, velice blízká sérii Resident Evil. Té se podobá i atmosféra (osamělý dobrodruh brodící se v pozůstatcích brutálního násilí) a ovládání.

Chase the ExpressChase the Express

Celkově tedy není hře moc co vytýkat – alespoň po technické stránce. Díky okoukanému a ozkoušenému systému hry (prolez všechny místnosti, postřílej všechny nepřátele, posbírej všechny klíče a odemkni všechny dveře – za posledními bude boss) a ozkoušenému ovládání (střelba-běhání-přikrčení-úskok-použití) se to také velice dobře hraje. Nicméně jsme to všechno už mnohokrát viděli a dokonce i lépe. Tak nevím. Pokud je Přepadení 2 váš oblíbený film, pak je to asi hra pro vás. Pokud usínáte v uniformě U. S. Army, tak zřejmě také a pokud si musíte zahrát všechno, co má dobrou hudbu a efektní výpravu, také vás Chase nezklame.

Osobně se však raději vrátím k Dino Crisis 2.

Grafika: 7/10
Zvuky: 6/10
Hudba: 8/10
Hratelnost: 8/10
Opravdu profesionálně udělaná akční hra, která se dobře hraje, sleduje i poslouchá. Jenom té originality nemá ani trochu.
Celkové hodnocení: 7/10

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počítačem si zahrajete

Ubisoft u Valhally a Legionu ukazuje, s jakým počí…

Vývojáři se konečně naučili zveřejňovat přesné specifikace PC a k nim kvalitu nastavení a očekávaný výkon.

27.  10.  2020 | | 2 N/A
Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry od českých a slovenských tvůrců

Státní svátek na Steamu: Celý týden slevy na hry o…

27.  10.  2020 | | 2 N/A