Chceme být známí respektem k vývojářům, zní ze studia CD Projekt Red

Studio stojící za Zaklínačem momentálně pracuje na Cyberpunku 2077 a rozhodně nechce tlačit na pilu. Hlavní je respekt ke všem, bez kterých by hry tvořit nešlo.
Chceme být známí respektem k vývojářům, zní ze studia CD Projekt Red

Vývojářské studio CD Projekt Red rozhodně ví, jak vytvořit excelentní a velkolepý zážitek pro hráče. Ve většině případů za takovými hrami ale stojí spousta přesčasů, skoro nelidských podmínek a obětování se ze strany vývojářů. A přesně tomu se chtějí v polském studiu vyhnout.

Letošní E3 pro nás bude obrovská, hlásí CD Projekt Red

Letošní E3 pro nás bude obrovská, hlásí CD Projekt Red

Spoluzakladatel studia Marcin Iwiński tvrdí, že tento přístup zde byl vždy, ale v současné době se bude CD Projekt snažit ještě více tlačit na to, aby byly podmínky pro vývojáře snesitelné a i když někdy zaměstnance žádají o to, aby pracovali přesčas a po nocích, rozhodně to není tak, že by na tuto žádost museli bezpodmínečně kývnout. Zároveň prý doufá, že veřejným prohlášením tohoto typu podpoří své zaměstnance, aby šli za nadřízenými v případě, že jim podmínky nepřijdou v pořádku.

Cyberpunk 2077 se od E3 změnil, velkou inspirací byl Deux Ex a Vampire

Cyberpunk 2077 se od E3 změnil, velkou inspirací byl Deux Ex a Vampire

Studio tak reaguje na to, že vývoj Cyberpunku byl v mnohém přirovnáván ke špatným podmínkám, které měli vývojáři při tvorbě jednoho z letošních jarních propadáků Anthem. Zaměstnanci například údajně museli pracovat i během polských svátků a měli k dispozici pouze dva termíny pro vybrání dovolené. Jeden letní, jeden zimní. Studio potvrdilo, že tomu tak bylo, ale šlo prý o záležitost, která byla způsobená jenom tím, že šlo o kritickou fázi vývoje.

Cyberpunk 2077 novým deníčkem přibližuje vývoj a obsah hry

Cyberpunk 2077 novým deníčkem přibližuje vývoj a obsah hry

"Je potřeba si uvědomit, že celá tvorba trvá čtyři až pět let. A většinu z toho času nejsou žádné přesčasy, žádná výrazná omezení. Někdy se to děje ještě před E3, ale jinak jde pouze o období, kdy se hra blíží vydání. V té době je často potřeba doladit problémy a je obtížné k tomu nevyužít všechny dostupné prostředky," komentoval situaci ředitel studia Adam Badowski.

"Dalším faktorem je navíc to, jak je rozdělená práce. Někteří lidé jsou pro nás svojí prací unikátní, mají velmi specifické úkoly a ty prostě nemůžete naklonovat. Potom po nich samozřejmě musíme větší počet hodin chtít prostě z toho důvodu, že to jinak nejde," obhajoval nutnost některých přesčasů.

CD Projekt chce do roku 2021 vydat ještě minimálně jednu další AAA hru

CD Projekt chce do roku 2021 vydat ještě minimálně jednu další AAA hru

Iwanski hovoří o tom, že studio si přeje být známé tím, že se svými vývojáři jedná s respektem. Tuto touhu nejspíše odstartovala aféra, která se objevila v roce 2017, kdy se začaly objevovat informace o tom, jak probíhal vývoj Zaklínače 3. Ty totiž nebyly ani trošku lichotivé a vývojáři si stěžovali na špatný plat, bídný management a obrovský tlak. 

Studio už se blíží vydání Cyberpunku a Badowski slibuje, že sprint do cíle bude v tomto případě mnohem lepší než dokončování třetího Zaklínače. Cyberpunk 2077 má vyjít v zatím neurčeném termínu na PC, Xbox One a PS4.

 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu ke hraní zcela zdarma

Half-Life série je před příchodem Alyx na Steamu k…

Kdy, když ne teď.

22.  1.  2020 | | 15 N/A
CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke konci vývoje Cyberpunku

CD Projekt Red přiznává brutální režim vývojářů ke…

Dokončit Cyberpunk 2077 není pro vývojáře žádný med a to nejhorší zřejmě teprve přijde.

20.  1.  2020 | | 5 N/A
Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Hráli jsme DOOM Eternal: peklo je na Zemi

Nedávno jsme dostali možnost vyzkoušet si ve Varšavě nový Doom Eternal. A stálo to za to! Takhle brutální a rychlou řežbu jsme tu ještě neměli.

21.  1.  2020 | | 12 N/A
Za odložením Cyberpunku prý stojí slabé konzole, největší problém má Xbox

Za odložením Cyberpunku prý stojí slabé konzole, n…

Cyberpunk 2077 dostal minulý týden odklad data vydání a vyjde tak až v září. Polský insider Borys Niespielak tvrdí, že je to kvůli optimalizaci pro konzole.

23.  1.  2020 | | 8 N/A
Zadarmo nebo se slevou: čínský Nový rok a The Bridge zdarma

Zadarmo nebo se slevou: čínský Nový rok a The Brid…

Na všech platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Někdy je toho ale tolik, že se v tom člověk jen těžko orientuje. My vám s tím rádi pomůžeme. Podívejte se níže na akce, které by vám tento týden neměly uniknout.

24.  1.  2020 | | 3 N/A