Chraňte… monitory!

Jsou chvíle, kdy i ten nejtvrdší hráč potřebuje odpočívat, s tím bohužel nic nenaděláme. Mohou však nastat situace, že se budete bát, aby váš nažhavený monitor nezůstal v klidu, ale aby byl stále připraven na zobrazování nejrychlejších scén, co kdy oko spatřilo. Přinášíme vám proto na odreagování zajímavé spořiče obrazovky.
Chraňte… monitory!
Jsou chvíle, kdy i ten nejtvrdší hráč potřebuje odpočívat, s tím bohužel nic nenaděláme. Mohou však nastat situace, že se budete bát, aby váš nažhavený monitor nezůstal v klidu, ale aby byl stále připraven na zobrazování nejrychlejších scén, co kdy oko spatřilo. Přinášíme vám proto na odreagování zajímavé spořiče obrazovky.

Přestože víme, že nejvíce hodin u počítače strávíte právě s počítačovou hrou, dovolili jsme si pro Vás vybrat několik zajímavých screensaverů, přesněji řečeno těch nenáviděných spořičů obrazovky. Snažil jsem se udělat takový výběr, abych vyhověl co možná nejširší skupině uživatelů, od startrekových fanatiků, přes milovníky sexuálních aférek Billa Clintona jakožto i příznivce seriálu Simpsons, až po milovníky halucinogenních prostředí a jiných podobných mystifikací. Nuže, tady jsou!

Halucinogeny
No signal – tento spořič věrně paroduje a vyobrazuje staré známé NO SIGNAL (výpadek signálu) z televizních obrazovek. A dokonce včetně zvuku, který mu dodává dokonalý šmrnc.

Požadavky: DirectX 3.0 a výše. Velikost: 259 kB.

Blizzard – přestože pojmenování věrně kopíruje název jedné velmi populární firmy, s ní nic společného nemá. Dokonalá simulace průletů nad povrchem neznámého tělesa je však velmi efektivní, stejně jako hudební pozadí.

Požadavky: DirectX. Velikost: 346 kB.

Dynamani – záhadné obrazce, objekty nejrůznějších velikostí a tvarů, nekonečné rotace, pohyby, morphování a jiné halucinace. To vše dokáže přednést tento opravdu kvalitní spořič.

Požadavky: DirectX. Velikost: 963 kB.

Time in 3D – poslední halucinogenní spořič je opravdu pouze pro ty, kteří se chtějí na čas podívat na opravdu ze všech stran. Zleva, zprava, ze spodu i ze strany…

Požadavky: DirectX. Velikost: 22 kB.

Rybičkýýýýýý!
3D Fish – rybáře, stejně tak jako pěstitele těchto tvorů, jsem nikdy nepochopil. Koukat hodiny a hodiny do prázdna, čekat než se cosi na hladině pohne, to není nic pro mě. Přesto se však najde mnoho příznivců tohoto „sportu“.

Požadavky: DirectX. Velikost: 315 kB.

3D Virtual Aquarium – aneb všude samé rybičky. Takto se by totiž také dal pojmenovat tento spořič, který uvede vaše obrazovky do vodního světa, plného nádherných rybiček. Opravdu velmi kvalitní spořič, který je navíc velmi variabilní.

Požadavky: DirectX. Velikost: 2583 kB.

Kreslené a animované
Baseball – pohádka o kouzelném míčku, který dokáže namíchnout i zkušeného baseballisty aneb odpálení stejně vždycky nejvíc bolí.

Požadavky: DirectX. Velikost: 204 kB.

Bill Clinton - bývalý prezident USA si své role opravdu nevybírá, jsou mu přidělovány. V tomto případě se jako bluesový zpěvák snaží uspokojit hned tři dámy v pozadí.

Požadavky: DirectX. Velikost: 1900 kB.

The Simpsons – kvalitou si vás tento spořič pravděpodobně nezíská, jeho provedení opravdu nepatří mezi nejlepší. Přesto však díky přítomností snad všech postaviček z tohoto populárního seriálu bude patřit mezi oblíbené.

Požadavky: DirectX. Velikost: 100 kB.

Startrek: Voyager – putování vesmírného korábu Voyager je hlavní doménou tohoto screensaveru. Vydejte se tedy i vy na dlouhou mezigalaktickou cestu, která nikdy nekončí.

Požadavky: DirectX. Velikost: 92 kB.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |