Chraňte… monitory!

Jsou chvíle, kdy i ten nejtvrdší hráč potřebuje odpočívat, s tím bohužel nic nenaděláme. Mohou však nastat situace, že se budete bát, aby váš nažhavený monitor nezůstal v klidu, ale aby byl stále připraven na zobrazování nejrychlejších scén, co kdy oko spatřilo. Přinášíme vám proto na odreagování zajímavé spořiče obrazovky.
Chraňte… monitory!
Jsou chvíle, kdy i ten nejtvrdší hráč potřebuje odpočívat, s tím bohužel nic nenaděláme. Mohou však nastat situace, že se budete bát, aby váš nažhavený monitor nezůstal v klidu, ale aby byl stále připraven na zobrazování nejrychlejších scén, co kdy oko spatřilo. Přinášíme vám proto na odreagování zajímavé spořiče obrazovky.

Přestože víme, že nejvíce hodin u počítače strávíte právě s počítačovou hrou, dovolili jsme si pro Vás vybrat několik zajímavých screensaverů, přesněji řečeno těch nenáviděných spořičů obrazovky. Snažil jsem se udělat takový výběr, abych vyhověl co možná nejširší skupině uživatelů, od startrekových fanatiků, přes milovníky sexuálních aférek Billa Clintona jakožto i příznivce seriálu Simpsons, až po milovníky halucinogenních prostředí a jiných podobných mystifikací. Nuže, tady jsou!

Halucinogeny
No signal – tento spořič věrně paroduje a vyobrazuje staré známé NO SIGNAL (výpadek signálu) z televizních obrazovek. A dokonce včetně zvuku, který mu dodává dokonalý šmrnc.

Požadavky: DirectX 3.0 a výše. Velikost: 259 kB.

Blizzard – přestože pojmenování věrně kopíruje název jedné velmi populární firmy, s ní nic společného nemá. Dokonalá simulace průletů nad povrchem neznámého tělesa je však velmi efektivní, stejně jako hudební pozadí.

Požadavky: DirectX. Velikost: 346 kB.

Dynamani – záhadné obrazce, objekty nejrůznějších velikostí a tvarů, nekonečné rotace, pohyby, morphování a jiné halucinace. To vše dokáže přednést tento opravdu kvalitní spořič.

Požadavky: DirectX. Velikost: 963 kB.

Time in 3D – poslední halucinogenní spořič je opravdu pouze pro ty, kteří se chtějí na čas podívat na opravdu ze všech stran. Zleva, zprava, ze spodu i ze strany…

Požadavky: DirectX. Velikost: 22 kB.

Rybičkýýýýýý!
3D Fish – rybáře, stejně tak jako pěstitele těchto tvorů, jsem nikdy nepochopil. Koukat hodiny a hodiny do prázdna, čekat než se cosi na hladině pohne, to není nic pro mě. Přesto se však najde mnoho příznivců tohoto „sportu“.

Požadavky: DirectX. Velikost: 315 kB.

3D Virtual Aquarium – aneb všude samé rybičky. Takto se by totiž také dal pojmenovat tento spořič, který uvede vaše obrazovky do vodního světa, plného nádherných rybiček. Opravdu velmi kvalitní spořič, který je navíc velmi variabilní.

Požadavky: DirectX. Velikost: 2583 kB.

Kreslené a animované
Baseball – pohádka o kouzelném míčku, který dokáže namíchnout i zkušeného baseballisty aneb odpálení stejně vždycky nejvíc bolí.

Požadavky: DirectX. Velikost: 204 kB.

Bill Clinton - bývalý prezident USA si své role opravdu nevybírá, jsou mu přidělovány. V tomto případě se jako bluesový zpěvák snaží uspokojit hned tři dámy v pozadí.

Požadavky: DirectX. Velikost: 1900 kB.

The Simpsons – kvalitou si vás tento spořič pravděpodobně nezíská, jeho provedení opravdu nepatří mezi nejlepší. Přesto však díky přítomností snad všech postaviček z tohoto populárního seriálu bude patřit mezi oblíbené.

Požadavky: DirectX. Velikost: 100 kB.

Startrek: Voyager – putování vesmírného korábu Voyager je hlavní doménou tohoto screensaveru. Vydejte se tedy i vy na dlouhou mezigalaktickou cestu, která nikdy nekončí.

Požadavky: DirectX. Velikost: 92 kB.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

19.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 8 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |