Chraňte… monitory!

Jsou chvíle, kdy i ten nejtvrdší hráč potřebuje odpočívat, s tím bohužel nic nenaděláme. Mohou však nastat situace, že se budete bát, aby váš nažhavený monitor nezůstal v klidu, ale aby byl stále připraven na zobrazování nejrychlejších scén, co kdy oko spatřilo. Přinášíme vám proto na odreagování zajímavé spořiče obrazovky.
Chraňte… monitory!
Jsou chvíle, kdy i ten nejtvrdší hráč potřebuje odpočívat, s tím bohužel nic nenaděláme. Mohou však nastat situace, že se budete bát, aby váš nažhavený monitor nezůstal v klidu, ale aby byl stále připraven na zobrazování nejrychlejších scén, co kdy oko spatřilo. Přinášíme vám proto na odreagování zajímavé spořiče obrazovky.

Přestože víme, že nejvíce hodin u počítače strávíte právě s počítačovou hrou, dovolili jsme si pro Vás vybrat několik zajímavých screensaverů, přesněji řečeno těch nenáviděných spořičů obrazovky. Snažil jsem se udělat takový výběr, abych vyhověl co možná nejširší skupině uživatelů, od startrekových fanatiků, přes milovníky sexuálních aférek Billa Clintona jakožto i příznivce seriálu Simpsons, až po milovníky halucinogenních prostředí a jiných podobných mystifikací. Nuže, tady jsou!

Halucinogeny
No signal – tento spořič věrně paroduje a vyobrazuje staré známé NO SIGNAL (výpadek signálu) z televizních obrazovek. A dokonce včetně zvuku, který mu dodává dokonalý šmrnc.

Požadavky: DirectX 3.0 a výše. Velikost: 259 kB.

Blizzard – přestože pojmenování věrně kopíruje název jedné velmi populární firmy, s ní nic společného nemá. Dokonalá simulace průletů nad povrchem neznámého tělesa je však velmi efektivní, stejně jako hudební pozadí.

Požadavky: DirectX. Velikost: 346 kB.

Dynamani – záhadné obrazce, objekty nejrůznějších velikostí a tvarů, nekonečné rotace, pohyby, morphování a jiné halucinace. To vše dokáže přednést tento opravdu kvalitní spořič.

Požadavky: DirectX. Velikost: 963 kB.

Time in 3D – poslední halucinogenní spořič je opravdu pouze pro ty, kteří se chtějí na čas podívat na opravdu ze všech stran. Zleva, zprava, ze spodu i ze strany…

Požadavky: DirectX. Velikost: 22 kB.

Rybičkýýýýýý!
3D Fish – rybáře, stejně tak jako pěstitele těchto tvorů, jsem nikdy nepochopil. Koukat hodiny a hodiny do prázdna, čekat než se cosi na hladině pohne, to není nic pro mě. Přesto se však najde mnoho příznivců tohoto „sportu“.

Požadavky: DirectX. Velikost: 315 kB.

3D Virtual Aquarium – aneb všude samé rybičky. Takto se by totiž také dal pojmenovat tento spořič, který uvede vaše obrazovky do vodního světa, plného nádherných rybiček. Opravdu velmi kvalitní spořič, který je navíc velmi variabilní.

Požadavky: DirectX. Velikost: 2583 kB.

Kreslené a animované
Baseball – pohádka o kouzelném míčku, který dokáže namíchnout i zkušeného baseballisty aneb odpálení stejně vždycky nejvíc bolí.

Požadavky: DirectX. Velikost: 204 kB.

Bill Clinton - bývalý prezident USA si své role opravdu nevybírá, jsou mu přidělovány. V tomto případě se jako bluesový zpěvák snaží uspokojit hned tři dámy v pozadí.

Požadavky: DirectX. Velikost: 1900 kB.

The Simpsons – kvalitou si vás tento spořič pravděpodobně nezíská, jeho provedení opravdu nepatří mezi nejlepší. Přesto však díky přítomností snad všech postaviček z tohoto populárního seriálu bude patřit mezi oblíbené.

Požadavky: DirectX. Velikost: 100 kB.

Startrek: Voyager – putování vesmírného korábu Voyager je hlavní doménou tohoto screensaveru. Vydejte se tedy i vy na dlouhou mezigalaktickou cestu, která nikdy nekončí.

Požadavky: DirectX. Velikost: 92 kB.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |
Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destiny 2, donutí vás běžet pro PC verzi

Vyzkoušeli jsme 4K jízdu v akci Destin…

Že už vlastníte Destiny 2 na konzoli? Vydali jsme se do space opery Bungie i na PC platformě, a musíme uznat, že to opravdu stojí za to!

10.  11.  2017 | | 10 N/A