Chrome, polský Team Factor

Známá polská herní společnost Techland se pouští na tenký led taktických 3D stříleček. Dokáže její futuristický Chrome, plný cyberpunku a nekonečných vesmírných dálek, obstát v konkurenci takových jako Ghost Recon či Delta Force? Možná trochu dýchne na paty i našemu českému Team Factoru, protože multiplayer nabídne některé velmi zajímavé možnosti.
Chrome, polský Team Factor
Známá polská herní společnost Techland se pouští na tenký led taktických 3D stříleček. Dokáže její futuristický Chrome, plný cyberpunku a nekonečných vesmírných dálek, obstát v konkurenci takových jako Ghost Recon či Delta Force? Možná trochu dýchne na paty i našemu českému Team Factoru, protože multiplayer nabídne některé velmi zajímavé možnosti.

Začněme pěkně od začátku, jak je ostatně zvykem. Chrome je akční 1st a 3rd person střílečka. To znamená, že na scénu se můžete dívat jak ze svého vlastního pohledu, tak i z pohledu "kamery přes rameno". To může být užitečné zejména v multiplayeru, o němž se ale podrobněji zmíním o něco později. Celá hra se odehrává na nově kolonizovaných planetách velmi vzdáleného hvězdného systému jménem Valkyria. Hráči se vžijí do role Bolta Logana, mezihvězdného "lovce pokladů", který pro peníze plní zadané mise nejrůznějšího druhu. Stejně variabilní budou i prostředí, kde se všechno to drama bude odehrávat. Tvůrci zdatně využili možností, které jim dává takříkajíc "celá planeta" (děj se bude odehrávat zejména na jedné z celého systému zvané Terbon) a tak se dočkáme pouští, džunglí, snad i polárních oblastí, podzemních dolů, určitě orbitálních a pozemních vojenských základen, možná se poletí dokonce i na nějaký ten měsíc.

ChromeChrome

Logan je vysloužilý příslušník Speciálních Vojenských Jednotek, který byl na své poslední misi neprávem obviněn z jakýchsi zločinů, a tak se rozhodl, že uteče někam daleko za hranice svého "domovského" systému. Nakonec se dostane právě na Valkyrii, kde se stává námezdním vojákem, žoldákem, prostě odpadlíkem. Když jde do tuhého nebo když je potřeba splnit úkol, nebojí se riskovat vlastní život. I to mu vynese docela zajímavou prácičku, na kterou si ho najme společnost Spacon - má vyšetřit zmizení těžebního zařízení v jistých teritoriích planety Terbon. Logan se do toho s horlivostí sobě vlastní pustí, ovšem postupem času zjišťuje, o co vlastně doopravdy jde. Mezi důlními společnostmi totiž vládne nelítostný boj, jejichž cílem je... nu to zatím nikdo, až na samotné autory hry, neví. Dozvíme se to teprve až Chrome vyjde. V každém případě Logan samozřejmě bere všechno do svých rukou - a zároveň s tím musí čelit své vlastní minulosti.

ChromeChrome

Chrome se bude skládat ze dvanácti misí, odehrávajících se v šestnácti rozsáhlých oblastech (prý až několik čtverečních kilometrů). Možná se vám to zdá málo, ale nezapomeňte na to, že tahle hra "taktická" střílečka, takže jedna mise vám zdaleka nebude trvat nějakých čtvrt až půl hodiny, jak jsme zvyklí u klasických akčních "vypalovaček". Každý level tady bude moct být dokončen několika různými způsoby, záleží na hráčích, zda si vyberou spíše strategický či raději akčnější (tzv. Rambo-taktika, jak to nazval jeden z vývojářů Chrome) přístup "k věci". Mise budou mít nejrůznější cíle - jednou budete mít za úkol ukrást data z počítače, jindy osvobodit zajaté vědátory, jindy zase budete muset infiltrovat nepřátelskou bázi.

Samozřejmostí bude široký výběr zbraní - nože, pistole, sniperky, kulomety, plasmové pušky, plamenomet, raketomet a možná i další. Velkým lákadlem oproti konkurenčním titulům budou také bioimplantáty, které si hlavní hrdina bude moci "zabudovat" do vlastního těla a posílit tak některou z vlastností jako obratnost, síla, rychlost, a podobně. Stranou zájmu nezůstanou jistě ani vozidla, kterých bude také přehršel - od off-road přes trucky až po futuristická vznášedla. Umělá inteligence hry má být prý natolik propracovaná, že sama dokáže tyto dopravní prostředky využívat.

Polští Techland slibují úžasnou 3D grafiku. A vězte, že tihle lidé své sliby plní, jak dokazuje ocenění za nejlepší grafiku udělené na Festivalu nezávislých her v San Jose jejich předchozí hře Crime Cities. Engine Chrome bude samozřejmě do značné míry vylepšený, takže umožní například real-time animaci kostry, což v praxi znamená, že protivníkům bude možné ustřelovat (či jinak oddělovat) končetiny. Minimální hardwarové nároky vypadají přibližně následovně: Celeron 500MHz se 64 MB RAM a alespoň 16 MB videokartou. Optimálně se pak jeví Athlon 1.2 GHz, 128 MB RAM a 64MB GeForce3.

Zajímavé možnosti nabídne multiplayer. Budou to jak klasické módy jako deathmatch, ctf či týmová hra, tak i možnost nadefinovat si "styl" každé z těchto her. Tzn. zda to budete hrát spíše jako Quakea nebo trochu taktičtěji (řekněme Counter-Strike, i když ten se taky často zvrhne;). Mezi další možnosti patří last man standing, last team standing, assault, frontline, single man domination a domination.

Ještě před vydáním na jaře tohoto roku by se měla objevit demoverze.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |