Chystá se nová strategie z univerza Dune, tvoří ji autoři Northgard

Na včerejších The Game Awards se odhalila nová strategie z univerza Dune. Jmenuje se Dune: Spice Wars a má jednat o strategii 4X v reálném čase.

Kdo ovládá koření, ten ovládá vesmír. Duna od Franka Herberta nedávno zazářila na filmových plátnech novým snímkem a zatímco se chystá pokračování, herní svět reaguje oznámením nového titulu. Dune: Spice Wars tvoří studio Shiro Games, které můžete znát hlavně díky Northgard, ale vytvořilo také povedené taktické RPG WarTales.

Má se jednat o strategii 4X, tedy expand, exploit, exterminate, and explore (volně přeloženo expanduj, vykořisťuj, vyvraždi a objevuj), kdy je vaším cílem ovládnout planetu Arrakis známou jako Duna a to buď politicky, ekonomicky nebo vojensky. Záběry z hraní zatím nemáme, ale screenshoty dávají relativně jasnou představu. 

Dune (4).jpgDune (6).jpgDune (9).jpg
Obrázky ukazují obchodování, vylepšování i taktické ovládání po mapě. Gameplay však stále nemáme

Vývojáři rovněž slibují rozdílné frakce včetně rodu Artreidů a Harkonnenů a známé postavy jako Leto Artreides a Vladimír Harkonnen. Vedle lidských nepřátel budete o nadvládu bojovat také s gigantickými písečnými červy.

Hra vyjde v předběžném přístupu někdy v průběhu příštího roku. Pokud chcete vědět víc, podívejte se na oficiální stránky nebo navštivte stránky hry na Steamu.

Váš názor Další článek: Microsoft mění názvy. Xbox Game Pass pro PC přejmenoval na PC Game Pass

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,