Chystá se nová strategie z univerza Dune, tvoří ji autoři Northgard

Na včerejších The Game Awards se odhalila nová strategie z univerza Dune. Jmenuje se Dune: Spice Wars a má jednat o strategii 4X v reálném čase.

Kdo ovládá koření, ten ovládá vesmír. Duna od Franka Herberta nedávno zazářila na filmových plátnech novým snímkem a zatímco se chystá pokračování, herní svět reaguje oznámením nového titulu. Dune: Spice Wars tvoří studio Shiro Games, které můžete znát hlavně díky Northgard, ale vytvořilo také povedené taktické RPG WarTales.

Má se jednat o strategii 4X, tedy expand, exploit, exterminate, and explore (volně přeloženo expanduj, vykořisťuj, vyvraždi a objevuj), kdy je vaším cílem ovládnout planetu Arrakis známou jako Duna a to buď politicky, ekonomicky nebo vojensky. Záběry z hraní zatím nemáme, ale screenshoty dávají relativně jasnou představu. 

Dune (4).jpgDune (6).jpgDune (9).jpg
Obrázky ukazují obchodování, vylepšování i taktické ovládání po mapě. Gameplay však stále nemáme

Vývojáři rovněž slibují rozdílné frakce včetně rodu Artreidů a Harkonnenů a známé postavy jako Leto Artreides a Vladimír Harkonnen. Vedle lidských nepřátel budete o nadvládu bojovat také s gigantickými písečnými červy.

Hra vyjde v předběžném přístupu někdy v průběhu příštího roku. Pokud chcete vědět víc, podívejte se na oficiální stránky nebo navštivte stránky hry na Steamu.

Váš názor Další článek: Microsoft mění názvy. Xbox Game Pass pro PC přejmenoval na PC Game Pass

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Lepší než AMD? Jaké jsou procesory Intel Core 13. generace Raptor Lake

Lepší než AMD? Jaké jsou procesory Intel Core 13. generace Raptor Lake

Intel představil novou, 13. generaci procesorů Core s označením Raptor Lake. Opět se nejprve zaměřil na nejvýkonnější modely, ty levné přijdou později.

Jan Pánek
ProcesoryIntel
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

Jak je možné, že plachetnice pluje třikrát rychleji než vítr, který ji pohání

** Některé závodní trimarány překonají rychlost větru, který je pohání ** Jak je něco takového vůbec možné? Neporušují zákony fyziky? ** Ale vůbec ne. Stačí si připomenout sčítání vektorů

Jakub Čížek
JachtaFyzikaTechnologie

Aktuality

14:44 | Do Mario Kart 8 Deluxe přichází třetí vlna tratí v rámci Booster Course Passu. Kromě toho nový update přidává další možnosti do nastavení vlastních závodů. 
12:55 | Studio Riot Games prozrazuje pár detailů o své bojovce, kterou známe jako Project L. Další novinky uvidíme až v příštím roce. 
6. prosince | Skákačka SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake vyjde 31. ledna příštího roku na PC i konzole. S předobjednávkou získáte exkluzivní balík kostýmů zdarma. 
5. prosince | Monster Hunter Rise dorazí na konzole XO, XSX, PS4 a PS5 už 20. ledna. Rozšíření Sunbreak pak vyjde v průběhu jara. Na aktuálních konzolích má hra běžet až ve 120 FPS. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách