Chystá se nový Indiana Jones

George Lucase proslavily dvě série filmů - jednak jsou to asi všem známé Hvězdné Války, ale druhak jsou to také úchvatné dobrodružné filmy v hlavní roli s neohroženým archeologem Indiana Jonesem, kterého pokaždé opět výborně ztvárnil Lucasův oblíbenec Harrison Ford. LucasArts připravují další hru na toto téma - Indiana Jones and the Emperor`s Tomb.
Chystá se nový Indiana Jones

Je škoda, že se nechystá také nový film, ale Indy už prostě dnes asi nemá takové kouzlo jako měl v letech osmdesátých. Sic to jsou, a v tom mi jistě dáte všichni za pravdu, skvosty světové kinematografie! Lara Croft je ve srovnání s ním pouhou neslanou nemastnou skvrnou na podrážce esesáckého oficíra. Škoda škoda. Nu což, alespoň že vznikají stále nové hry. Před pár lety to byl Indiana Jones and the Infernal Machine, tentokrát je to Indiana Jones and the Emperor`s Tomb.

Myslím, že nikoho už nemůže překvapit, že se s Indym opět podíváme - stejně jako s nedávno ohlášeným novým Bondem - do všelijakých koutů po celém světě. A co potěší zejména české hráče, Prahu nevyjímaje. Takže se můžete těšit na jistý pražský hrad (těžko říct zda ten s velkým "p"), bažiny plné krokodýlů na Cejlonu, přeplněné ulice Hong Kongu, podvodní palác v Istanbulu a také třebas horskou pevnost v Číně. Dokonalý  pohled na scénu viděný očima třetí osoby má zajistit sofistikovaný systém kamery. Navíc Indymu přibudou nové schopnosti. Vyjma nezbytného biče a pistole získá možnost bojovat vlastními pěstmi. Také bude moct používat lopaty, židle, nohy stolů a další příhodné zbraně, které se zrovna naskytnou. Od tohoto kroku si autoři slibují ještě lepší přiblížení se atmosféře filmů. Celkem má hra obsahovat kolem deseti rozsáhlých levelů.

Příběh nás jak se dalo čekat zavede do předválečných let na Dálném východě kolem roku 1935. Na počátku hry utvoří alianci mocná asijská podzemní organizace Triáda černého draka a německý zabiják Albrecht Von Beck - jejích cílem je získat Dračí srdce, černou perlu,  která dává svému držiteli schopnost ovládat mysl. Legendy praví, že je pohřbena spolu s prvním Čínským císařem v jeho hrobce již po dva tisíce let. Jenže teď, když se jí chtějí zmocnit nejnebezpečnější lidé na zemi, musí Indy zasáhnout - natolik mocný artefakt jim v žádném případě nesmí přijít do rukou. Důležitou roli zde sehraje významný asijský podnikatel Marshal K`ai, který ho požádá, aby perlu našel a vrátil ji čínské vládě. Jenže aby Indy mohl Srdce získat, musí nejdřív objet půlku světa kvůli třem kouskům Dračí pečeti, která jediná je klíčem k hrobce. V žádném Indyho dobrodružství samozřejmě nesmí chybět ženský prvek a tady tomu bude nejinak. Na vašich cestách vás bude doprovázet K`aiova překrásná asistentka Mei Ying.

Hru Indiana Jones and the Emperor`s Tomb vyvíjí společnost The Collective na svém proprietárním 3D enginu. Tihle chlapíci už za sebou nějaké ty tituly mají, jmenujme kupříkladu Men in Black, Buffy the Vampire Slayer či Star Trek: Deep Space Nine - The Fallen, takže se dá čekat, že Indy nebud zklamání. Navíc by si je LucasArts určitě nevybírali, kdyby to nebyli lidé na svém místě. Nový Indy bude určen pro platformy PlayStation 2, Xbox a samozřejmě PC. Objevit by se měl na podzim tohoto roku - takže je to jasná konkurence pro nedávno ohlášeného nového Jamese Bonda.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytávce Ansel skoro jako přímý přenos

Fotbálek PES 2018 vypadá díky vychytáv…

Pro Evolution Soccer 2018 rozhodně má své problémy, ale díky funkci típání screenshotu Ansel od společnosti Nvidia z toho můžete udělat pořádnou podívanou.

8.  10.  2017 | | 3 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 3 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A
Venku jsou první záběry ze hry Jurassic World Evolution

Venku jsou první záběry ze hry Jurassi…

Konečně se na nás chystá budovatelská strategie ze světa Jurassic Parku, kde si postavíte vlastní parčík. A tvůrci uvolnili první záběry ze hry.

9.  10.  2017 |