Chystá se nový Indiana Jones

George Lucase proslavily dvě série filmů - jednak jsou to asi všem známé Hvězdné Války, ale druhak jsou to také úchvatné dobrodružné filmy v hlavní roli s neohroženým archeologem Indiana Jonesem, kterého pokaždé opět výborně ztvárnil Lucasův oblíbenec Harrison Ford. LucasArts připravují další hru na toto téma - Indiana Jones and the Emperor`s Tomb.
Chystá se nový Indiana Jones

Je škoda, že se nechystá také nový film, ale Indy už prostě dnes asi nemá takové kouzlo jako měl v letech osmdesátých. Sic to jsou, a v tom mi jistě dáte všichni za pravdu, skvosty světové kinematografie! Lara Croft je ve srovnání s ním pouhou neslanou nemastnou skvrnou na podrážce esesáckého oficíra. Škoda škoda. Nu což, alespoň že vznikají stále nové hry. Před pár lety to byl Indiana Jones and the Infernal Machine, tentokrát je to Indiana Jones and the Emperor`s Tomb.

Myslím, že nikoho už nemůže překvapit, že se s Indym opět podíváme - stejně jako s nedávno ohlášeným novým Bondem - do všelijakých koutů po celém světě. A co potěší zejména české hráče, Prahu nevyjímaje. Takže se můžete těšit na jistý pražský hrad (těžko říct zda ten s velkým "p"), bažiny plné krokodýlů na Cejlonu, přeplněné ulice Hong Kongu, podvodní palác v Istanbulu a také třebas horskou pevnost v Číně. Dokonalý  pohled na scénu viděný očima třetí osoby má zajistit sofistikovaný systém kamery. Navíc Indymu přibudou nové schopnosti. Vyjma nezbytného biče a pistole získá možnost bojovat vlastními pěstmi. Také bude moct používat lopaty, židle, nohy stolů a další příhodné zbraně, které se zrovna naskytnou. Od tohoto kroku si autoři slibují ještě lepší přiblížení se atmosféře filmů. Celkem má hra obsahovat kolem deseti rozsáhlých levelů.

Příběh nás jak se dalo čekat zavede do předválečných let na Dálném východě kolem roku 1935. Na počátku hry utvoří alianci mocná asijská podzemní organizace Triáda černého draka a německý zabiják Albrecht Von Beck - jejích cílem je získat Dračí srdce, černou perlu,  která dává svému držiteli schopnost ovládat mysl. Legendy praví, že je pohřbena spolu s prvním Čínským císařem v jeho hrobce již po dva tisíce let. Jenže teď, když se jí chtějí zmocnit nejnebezpečnější lidé na zemi, musí Indy zasáhnout - natolik mocný artefakt jim v žádném případě nesmí přijít do rukou. Důležitou roli zde sehraje významný asijský podnikatel Marshal K`ai, který ho požádá, aby perlu našel a vrátil ji čínské vládě. Jenže aby Indy mohl Srdce získat, musí nejdřív objet půlku světa kvůli třem kouskům Dračí pečeti, která jediná je klíčem k hrobce. V žádném Indyho dobrodružství samozřejmě nesmí chybět ženský prvek a tady tomu bude nejinak. Na vašich cestách vás bude doprovázet K`aiova překrásná asistentka Mei Ying.

Hru Indiana Jones and the Emperor`s Tomb vyvíjí společnost The Collective na svém proprietárním 3D enginu. Tihle chlapíci už za sebou nějaké ty tituly mají, jmenujme kupříkladu Men in Black, Buffy the Vampire Slayer či Star Trek: Deep Space Nine - The Fallen, takže se dá čekat, že Indy nebud zklamání. Navíc by si je LucasArts určitě nevybírali, kdyby to nebyli lidé na svém místě. Nový Indy bude určen pro platformy PlayStation 2, Xbox a samozřejmě PC. Objevit by se měl na podzim tohoto roku - takže je to jasná konkurence pro nedávno ohlášeného nového Jamese Bonda.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A