Chystá se nový Indiana Jones

vytisknout velikost písma
George Lucase proslavily dvě série filmů - jednak jsou to asi všem známé Hvězdné Války, ale druhak jsou to také úchvatné dobrodružné filmy v hlavní roli s neohroženým archeologem Indiana Jonesem, kterého pokaždé opět výborně ztvárnil Lucasův oblíbenec Harrison Ford. LucasArts připravují další hru na toto téma - Indiana Jones and the Emperor`s Tomb.
Chystá se nový Indiana Jones

Je škoda, že se nechystá také nový film, ale Indy už prostě dnes asi nemá takové kouzlo jako měl v letech osmdesátých. Sic to jsou, a v tom mi jistě dáte všichni za pravdu, skvosty světové kinematografie! Lara Croft je ve srovnání s ním pouhou neslanou nemastnou skvrnou na podrážce esesáckého oficíra. Škoda škoda. Nu což, alespoň že vznikají stále nové hry. Před pár lety to byl Indiana Jones and the Infernal Machine, tentokrát je to Indiana Jones and the Emperor`s Tomb.

Myslím, že nikoho už nemůže překvapit, že se s Indym opět podíváme - stejně jako s nedávno ohlášeným novým Bondem - do všelijakých koutů po celém světě. A co potěší zejména české hráče, Prahu nevyjímaje. Takže se můžete těšit na jistý pražský hrad (těžko říct zda ten s velkým "p"), bažiny plné krokodýlů na Cejlonu, přeplněné ulice Hong Kongu, podvodní palác v Istanbulu a také třebas horskou pevnost v Číně. Dokonalý  pohled na scénu viděný očima třetí osoby má zajistit sofistikovaný systém kamery. Navíc Indymu přibudou nové schopnosti. Vyjma nezbytného biče a pistole získá možnost bojovat vlastními pěstmi. Také bude moct používat lopaty, židle, nohy stolů a další příhodné zbraně, které se zrovna naskytnou. Od tohoto kroku si autoři slibují ještě lepší přiblížení se atmosféře filmů. Celkem má hra obsahovat kolem deseti rozsáhlých levelů.

Příběh nás jak se dalo čekat zavede do předválečných let na Dálném východě kolem roku 1935. Na počátku hry utvoří alianci mocná asijská podzemní organizace Triáda černého draka a německý zabiják Albrecht Von Beck - jejích cílem je získat Dračí srdce, černou perlu,  která dává svému držiteli schopnost ovládat mysl. Legendy praví, že je pohřbena spolu s prvním Čínským císařem v jeho hrobce již po dva tisíce let. Jenže teď, když se jí chtějí zmocnit nejnebezpečnější lidé na zemi, musí Indy zasáhnout - natolik mocný artefakt jim v žádném případě nesmí přijít do rukou. Důležitou roli zde sehraje významný asijský podnikatel Marshal K`ai, který ho požádá, aby perlu našel a vrátil ji čínské vládě. Jenže aby Indy mohl Srdce získat, musí nejdřív objet půlku světa kvůli třem kouskům Dračí pečeti, která jediná je klíčem k hrobce. V žádném Indyho dobrodružství samozřejmě nesmí chybět ženský prvek a tady tomu bude nejinak. Na vašich cestách vás bude doprovázet K`aiova překrásná asistentka Mei Ying.

Hru Indiana Jones and the Emperor`s Tomb vyvíjí společnost The Collective na svém proprietárním 3D enginu. Tihle chlapíci už za sebou nějaké ty tituly mají, jmenujme kupříkladu Men in Black, Buffy the Vampire Slayer či Star Trek: Deep Space Nine - The Fallen, takže se dá čekat, že Indy nebud zklamání. Navíc by si je LucasArts určitě nevybírali, kdyby to nebyli lidé na svém místě. Nový Indy bude určen pro platformy PlayStation 2, Xbox a samozřejmě PC. Objevit by se měl na podzim tohoto roku - takže je to jasná konkurence pro nedávno ohlášeného nového Jamese Bonda.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Uncharted graficky nemá konkurenci, nejnovější díl posouvá laťku PS4

Uncharted graficky nemá konkurenci, ne…

Uncharted vždy byl špičkou dané konzolové generace a The Lost Legacy není výjimkou. Pojďme se vydat na graficky opulentní výpravu za klem Ganéši.

21.  8.  2017 | | 8 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Čtvrtý díl kultovní strategie Age of Empires byl oficiálně odhalen!

Čtvrtý díl kultovní strategie Age of E…

Po dlouhém čekání se zázrak konečně vyplnil. Age of Empires IV bude! Což je vlastně všechno, co o hře víme.

22.  8.  2017 | | 5 N/A
Uncharted: The Lost Legacy – když Nate není doma (recenze)

Uncharted: The Lost Legacy – když Nate…

Mysleli jste si, že série Uncharted skončí čtvrtým dílem? Tak to jste na omylu, ještě je tu Chloe a Nadine!

17.  8.  2017 | | 6 N/A
Do světa World of Tanks míří vůbec první singleplayerový příběhový zážitek

Do světa World of Tanks míří vůbec prv…

Prozatím jsme byli vždy zvyklí, že je World of Tanks čistě multiplayerovou záležitostí. Ne však na dlouho!

18.  8.  2017 | | 2 N/A