Chystá se nový Indiana Jones

George Lucase proslavily dvě série filmů - jednak jsou to asi všem známé Hvězdné Války, ale druhak jsou to také úchvatné dobrodružné filmy v hlavní roli s neohroženým archeologem Indiana Jonesem, kterého pokaždé opět výborně ztvárnil Lucasův oblíbenec Harrison Ford. LucasArts připravují další hru na toto téma - Indiana Jones and the Emperor`s Tomb.
Chystá se nový Indiana Jones

Je škoda, že se nechystá také nový film, ale Indy už prostě dnes asi nemá takové kouzlo jako měl v letech osmdesátých. Sic to jsou, a v tom mi jistě dáte všichni za pravdu, skvosty světové kinematografie! Lara Croft je ve srovnání s ním pouhou neslanou nemastnou skvrnou na podrážce esesáckého oficíra. Škoda škoda. Nu což, alespoň že vznikají stále nové hry. Před pár lety to byl Indiana Jones and the Infernal Machine, tentokrát je to Indiana Jones and the Emperor`s Tomb.

Myslím, že nikoho už nemůže překvapit, že se s Indym opět podíváme - stejně jako s nedávno ohlášeným novým Bondem - do všelijakých koutů po celém světě. A co potěší zejména české hráče, Prahu nevyjímaje. Takže se můžete těšit na jistý pražský hrad (těžko říct zda ten s velkým "p"), bažiny plné krokodýlů na Cejlonu, přeplněné ulice Hong Kongu, podvodní palác v Istanbulu a také třebas horskou pevnost v Číně. Dokonalý  pohled na scénu viděný očima třetí osoby má zajistit sofistikovaný systém kamery. Navíc Indymu přibudou nové schopnosti. Vyjma nezbytného biče a pistole získá možnost bojovat vlastními pěstmi. Také bude moct používat lopaty, židle, nohy stolů a další příhodné zbraně, které se zrovna naskytnou. Od tohoto kroku si autoři slibují ještě lepší přiblížení se atmosféře filmů. Celkem má hra obsahovat kolem deseti rozsáhlých levelů.

Příběh nás jak se dalo čekat zavede do předválečných let na Dálném východě kolem roku 1935. Na počátku hry utvoří alianci mocná asijská podzemní organizace Triáda černého draka a německý zabiják Albrecht Von Beck - jejích cílem je získat Dračí srdce, černou perlu,  která dává svému držiteli schopnost ovládat mysl. Legendy praví, že je pohřbena spolu s prvním Čínským císařem v jeho hrobce již po dva tisíce let. Jenže teď, když se jí chtějí zmocnit nejnebezpečnější lidé na zemi, musí Indy zasáhnout - natolik mocný artefakt jim v žádném případě nesmí přijít do rukou. Důležitou roli zde sehraje významný asijský podnikatel Marshal K`ai, který ho požádá, aby perlu našel a vrátil ji čínské vládě. Jenže aby Indy mohl Srdce získat, musí nejdřív objet půlku světa kvůli třem kouskům Dračí pečeti, která jediná je klíčem k hrobce. V žádném Indyho dobrodružství samozřejmě nesmí chybět ženský prvek a tady tomu bude nejinak. Na vašich cestách vás bude doprovázet K`aiova překrásná asistentka Mei Ying.

Hru Indiana Jones and the Emperor`s Tomb vyvíjí společnost The Collective na svém proprietárním 3D enginu. Tihle chlapíci už za sebou nějaké ty tituly mají, jmenujme kupříkladu Men in Black, Buffy the Vampire Slayer či Star Trek: Deep Space Nine - The Fallen, takže se dá čekat, že Indy nebud zklamání. Navíc by si je LucasArts určitě nevybírali, kdyby to nebyli lidé na svém místě. Nový Indy bude určen pro platformy PlayStation 2, Xbox a samozřejmě PC. Objevit by se měl na podzim tohoto roku - takže je to jasná konkurence pro nedávno ohlášeného nového Jamese Bonda.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

včera | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

6.  12.  2017 | | 21 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

dnes |
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Herní agenda: pochmurný listopad plný božích her

Herní agenda: pochmurný listopad plný …

Konec roku se blíží a hráčská komunita se stále těší z nových AAA titulů. Ne v každém případě to ale vyjde a v minulém měsíci jsme zaznamenali pár průšvihů, které se dostaly i mimo herní svět. Nebudeme ale listopad brát tak negativně. Přece jenom se v něm objevilo pár světlých chvil, které byste rozhodně neměli minout.

2.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A