Chystané RPG ze světa Harryho Pottera se prý bude odehrávat po ději knih

Dočkali jsme se prvních obrysů toho, jak by mohlo nové RPG ze světa Harry Pottera vypadat. Voldemorta prý čekat nemáme.

O chystaném RPG Harryho Pottera se u nějakou dobu ve světě mluví především díky uniklým herním záběrům, které vzbudily obrovský zájem o tento připravovaný titul. Fanoušci tak netrpělivě čekají na jakýkoliv náznak informací o tom, jak přesně by mohla nová hra vypadat a co se v ní bude vlastně dít. Nyní je přinejmenším trochu poškádlil uživatel Redditu notexpectedbut, který o sobě tvrdí, že pracuje na propagačních materiálech s Warner Bros. Jak moc jsou ale jeho tvrzení pravdivá zůstává otázkou.

Název hry by podle notexpectedbut bude Hogwarts: A Dark Legacy. To by znamenalo, že se podíváme do Bradavic a budou nás zřejmě čekat temnější časy. Na Bradavice to ostatně docela vypadalo i v uniklém videu, ale poměrně podezřelý je například rating hry, který notexpectedbut uvádí. Tvrdí totiž, že hra bude zahrnovat romanci a násilí, které hru posune dost možná až na hranici titulu od osmnácti let.

Z hlediska časového zasazení by se hra prý měla odehrávat v době po ději knížek, takže se nesetkáte například s Voldemortem. Celkem by hra měla být rozdělená do čtyř rozsáhlých lokací a každá z nich nabídne vlastní NPC postavy. Tak jako v každém RPG se setkáme také se stromem dovedností a dalšími úpravami vaší postavy. Chybět nebude ani volba pohlaví. Na zakázaná kouzla ale z vaší strany prý nedojde.

Bojový systém má být založený na taktice a plynulosti. Zápasit budete s různými tvory ze světa Harry Pottera a výjimkou nebudou ani boje s konkurenčními kouzelníky. Váš rival se ovšem může v průběhu hry podle notexpectedbut vyvíjet a jeho role v průchodu hrou závisí na rozhodnutích, která učiníte. Chybět by údajně neměl ani famfrpál. Jestli jde jenom o snahu o upoutání pozornosti ze strany náhodného uživatele Redditu nebo opravdový únik informací bychom se mohli dozvědět už brzy. Již dříve se totiž mluvilo o tom, že by se Harry Potter s novým RPG mohl představit letos v létě.

Diskuze (2) Další článek: ManEater: hra, ze které dostanete hlad | Recenze

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,