Čína banuje streamy nepovolených her. Elden Ring si s diváky nezahrajete

Čínská ocelová pěst nad videoherním průmyslem pokračuje ve svém řádění.

Čína už dlouhou dobu omezuje online a videoherní aktivity svých nezletilých občanů a nyní přibývá další zákon, který se od března rozšiřuje také na livestreaming a sociální platformy. Reuters informuje, že vláda banuje streamy hráčů, kteří streamují nepovolené či zakázané videohry, nebo je dokonce sledují ze zahraničí.

Nová omezení jsou součástí dlouhodobého plánu vlády v omezení závislosti mladistvých na videohrách a jejich "uklidnění". Streamy jsou tedy povoleny jen u regulovaných a povolených her, jejichž seznam je dost skoupý. Mezi zakázané hry např. patří i nejnovější hit Elden Ring, který se na Twitchi těší velké popularitě. 

Váš názor Další článek: Recenze herních sluchátek HyperX Cloud Alpha Wireless. 300 hodin v kapse

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,
Aktuality

13:40 | Kde se ve městě Redfall vzali upíři? Do zápletky připravované novinky studia Arkane nahlíží nový trailer. Hra pak vychází 2. května na PC a Xbox Series S|X. 
13:03 | Stavebnice LEGO Bricktales se rozrostla o nový obsah v rámci DLC zdarma. Skrz novou příběhovou linku pomůžete velikonočnímu zajíčkovi zachránit Velikonoce. 
12:32 | Kouzelné RPG Ni no Kuni II: Revenant Kingdom vyšlo na Xbox One a Series S|X v Prince's edici, která kromě základního příběhu obsahuje i všechna rozšíření. Můžete ho vyzkoušet skrz předplatné Game Pass. 
21. března | Pixelartová akce The Mageseeker ze světa League of Legends se ukazuje v prvních záběrech z hraní. Do boje se Sylasem se vydáme už 18. dubna na PC, PS4, PS5, XO, XSX a Switchi. 

Březnový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 15 zdrojů s výkonem 750 W

Pravidla pro létání s drony

Test levných soundbarů k televizi

Jak na návrh vlastního interiéru