Civilizace 4 - Buďte despotou či králem

Datum vydání nejmladšího dílka slavného Sida Meiera se kvapem blíží a my se podíváme na jednu z novinek. Již dříve bylo zajímavé volit mezi jednotlivými styly řízení státu. Čtvrtý díl Civilizace by v tomto měl jít hodně do hloubky, umožnit hráči zvolit si státní zřízení přesně podle aktuální situace a stylu hry. Na výběr bude pětadvacet možností rozdělených do pěti kategorií. Těmi jsou vláda, zákony, práce, hospodářství a náboženství.

  
Tři pětiny nejnovějších obrázků z Civilization 4

Na začátku hry budete znát jen nejnižší stupně těchto kategorií, což z vašeho státu decentralizovanou barbarskou despocii s kmenovým uspořádáním a rozšířeným pohanstvím. Časem se ale nevyhnete zásadním rozhodnutím. Zůstanete despotou, nebo se stanete králem? Ocení váš národ demokraticky zvoleného vládce, či půjde za teokratem? Dáte svým lidem možnost volného trhu, anebo raději budete mít vše pod kontrolou díky státnímu vlastnictví? A hlavně - máte na nové státní uspořádání dostatek prostředků?

 
Zbývající dvě pětiny obrázků. Povšimněte si, že třetí rozměr Civilizaci výrazně neškodí - uvidíme, zda bude i přínosem

Doupě komentuje: Vypadá to tedy, že Firaxis novou Civilizaci berou vážně a jistě nás ještě v mnoha ohledech překvapí. Uvidíme, zdali pokračováním legendy přeskočí vysoko nastavenou laťku, nebo zakopnou už někde při rozběhu.

Související informace (Civilization 4):
Platforma: PC
Žánr: Strategie

Výrobce: Firaxis Games (
www.firaxis.com
Vydavatel: 2k Games (
www.2kgames.com)
Distributor: Cenega (
www.cenega.cz)
Homepage:
http://www.firaxis.com/games/game_detail.php?gameid=6
Datum vydání: říjen 2005

Zdroj: Games Press


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové možnosti customizace

Vyměnitelné kryty konzole PS5 dávají hráčům nové m…

Ze strany Sony jde rozhodně o výborný nápad, jak ozvláštnit vzhled bez větších problémů.

8.  10.  2020 | | 10 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 9 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |