Civilizace míří na Facebook

Sid Meier je schopný chlapík. Jeho strategická série Civilizace patří ve svém žánru k nadprůměru, a tak není divu, že na ní tenhle herní guru nedá dopustit. Po stolních počítačích se mu s ní podařilo dobýt i konzolový trh, a je proto logické, že aktuálně hledá novou výzvu.

Tou by se podle všeho měl stát jeden z největších sociálních serverů - Facebook. Ten již nyní disponuje řadou jednodušších i složitějších hříček, přičemž řada vývojářů pomalu, ale jistě, začíná přecházet na tvorbu her právě pro tento portál. Potenciální milionová základna nadšených hráčů je totiž nesmírně silné lákadlo.

Studio Firaxis tak pod vedením Meiera započalo práce na Civilization Network, jež by měla do fáze betatestování vstoupit ještě před koncem aktuálního kalendářního roku. Konkrétních informací o chystaném projektu je ovšem k dispozici zatím poskrovnu, a musíme si proto vystačit se Sidovým prohlášením, že to bude "nářez".

Údajně se totiž při budování civilizace budete moci spojit s kamarády, jimiž budete moci zaplnit vládní pozice, sdílet technologie, procházet obrovskými bitvami a spoustu dalšího. Lhal bych, kdybych řekl, že se netěším. Nové informace by měly přibývat zde.

Zdroj: Shacknews

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising Storm zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: balík bojovek a Rising…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

9.  10.  2020 |