Civilizace míří na Facebook

Sid Meier je schopný chlapík. Jeho strategická série Civilizace patří ve svém žánru k nadprůměru, a tak není divu, že na ní tenhle herní guru nedá dopustit. Po stolních počítačích se mu s ní podařilo dobýt i konzolový trh, a je proto logické, že aktuálně hledá novou výzvu.

Tou by se podle všeho měl stát jeden z největších sociálních serverů - Facebook. Ten již nyní disponuje řadou jednodušších i složitějších hříček, přičemž řada vývojářů pomalu, ale jistě, začíná přecházet na tvorbu her právě pro tento portál. Potenciální milionová základna nadšených hráčů je totiž nesmírně silné lákadlo.

Studio Firaxis tak pod vedením Meiera započalo práce na Civilization Network, jež by měla do fáze betatestování vstoupit ještě před koncem aktuálního kalendářního roku. Konkrétních informací o chystaném projektu je ovšem k dispozici zatím poskrovnu, a musíme si proto vystačit se Sidovým prohlášením, že to bude "nářez".

Údajně se totiž při budování civilizace budete moci spojit s kamarády, jimiž budete moci zaplnit vládní pozice, sdílet technologie, procházet obrovskými bitvami a spoustu dalšího. Lhal bych, kdybych řekl, že se netěším. Nové informace by měly přibývat zde.

Zdroj: Shacknews

Váš názor Další článek: Fable 3 i s Natalem

Témata článku: , , , , , , , , ,Uprchlíci se na Mastodonu chovají jako na Twitteru. K nelibosti původních uživatelů (komentář)

Uprchlíci se na Mastodonu chovají jako na Twitteru. K nelibosti původních uživatelů (komentář)

** Mastodon zažívá invazi „nepřátel“, před kterými se tam původní uživatelé šli schovat ** Uprchlíci z Twitteru se chovají jako opilí hluční turisté ** To jsou zkušenosti člověka, který Mastodon mnoho let používá

redakce
MastodonTwitterSociální sítě
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2
Zadejte tajný kód a můžete hrát. V telefonech s Androidem je ukrytá fotbalová hra Mini Cup

Zadejte tajný kód a můžete hrát. V telefonech s Androidem je ukrytá fotbalová hra Mini Cup

** Google si občas ve vyhledávači připraví skryté animace či hry ** Tentokrát se týká fotbalového mistrovství světa ** Stačí do vyhledávače v mobilu zadat dvojici slov...

Martin Chroust
VyhledávačSmartphonyMobilní hry

Aktuality

17:19 | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
19:07 | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
2. prosince | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku
1. prosince | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách