Clan Bomber – Bomberman v akčnějším kabátě!

Tituly Dyna Blaster a Atomic Bomberman jistě není široké hráčské veřejnosti třeba představovat. Tyto dvě hry si dokázaly za dobu své existence získat nespočet hráčských srdcí, především díky fantastické hratelnosti, kterou podtrhovala možnost hrát i ve více hráčích. A právě možnost zahrát si s živými protivníky a přiložený editor map jsou největšími přednostmi dnešní plné hry ClanBomber.
Clan Bomber – Bomberman v akčnějším kabátě!

Tituly, které dovolily hráčské veřejnosti pořádat obrovské souboje nejen proti počítačových protivníkům, ale hlavně a především proti lidských soupeřům, si vždy získávaly velkou oblibu a mnohdy i výsadní postavení ve své žánrové kategorii. Důkazů dokládajících toto tvrzení existuje nemálo, za všechny jmenujme jen několik významných her poslední doby – například tolika lidmi milovaný Counter – Strike, nastupující generaci online her či v neposlední řadě také zběsilé souboje ve hrách typu Worms či Atomic Bomberman. Titul ClanBomber má nejblíže k posledně jmenované hře, dnes již kultovnímu Atomic Bombermanovi. Princip obou her je v pravdě stejný, co se týče hratelnosti i grafiky se mohou směle poměřovat. Ze souboje však vyčnívá jedna dosti významná vlastnost titulu Clan Bomber. Ten je totiž zcela zadarmo!

Clan Bomber Clan Bomber

Princip hry Clan Bomber je stejný, jako ho známe právě ze jmenovaného Atomic Bombermana – se svou postavičkou (můžete si vybrat z několik typů, například had či pavouk) se ocitáte se na herním poli. Vaším úkolem je dostat se postupným ničením překážek (ty ničíte pomocí bomb) až ke svému protivníkovi a zabít ho. Samotný princip hry není příliš složitý, jednoduché je i její ovládání, které zvládne snad opravdu každý. Hrát můžete současně až s osmi počítačovými protivníky či se třemi živými spoluhráči (eventuelně protihráči) na jedné klávesnici (souboje živých hráčů můžete pochopitelně doplnit i výskytem počítačem řízených postav, navíc můžete veškeré aktéry rozdělit do celkem 4 týmů)! K dispozici máte několik desítek map, navíc je přidán i jejich editor. Za krátký čas si v něm můžete uklohnit mapu vlastní.

Clan Bomber Clan Bomber

Hratelnost je opravdu výborná, krom toho vše také báječně vypadá, snad jen nemusela být celá grafika orientovaná do tak tmavých barev, ale to je jen můj subjektivní dojem. Pokud budeme hledat odlišnosti od podobných komerčních titulů, pak najdeme snad jen jediný – Clan Bomber je mnohem akčnější, vše se děje v daleko rychlejším tempu, což nemusí zrovna každému vyhovovat. V podstatě si ale brzo zvykne takřka každý. Obsáhlá je také možnost nastavování různých parametrů, stačí zavítat do položky Options. Celkově se jedná o více než povedený klon Atomic Bombermana (či chcete-li titulu Dyna Blaster), vůbec asi nejlepší, který jsem kdy hrál. Takže hurá, velké zpářky můžou začít!

Download (2 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Když jsou hry umění: nádherné obrázky, které by se klidně daly vystavit v galerii

Když jsou hry umění: nádherné obrázky,…

Hry jsou uměním a díky moderních nástrojům můžeme tvořit nádherné pohlednice z našich výprav. Pojďme se podívat na ty nejlepší z posledních let.

7.  5.  2018 | | 1 N/A
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
Thanos míří do akce Fortnite díky speciálnímu, časově omezenému eventu

Thanos míří do akce Fortnite díky spec…

Nejpopulárnější světový film zavítá do nejpopulárnější videohry.

8.  5.  2018 |
Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell, Rage 2, Borderlands 3 a řadu dalších

Walmart zešílel: odhalil Splinter Cell…

Úniky se občas stávají, obchodní řetězec Walmart to ale tentokrát opravdu slušně skonil.

9.  5.  2018 | | 3 N/A