Clan Bomber – Bomberman v akčnějším kabátě!

Tituly Dyna Blaster a Atomic Bomberman jistě není široké hráčské veřejnosti třeba představovat. Tyto dvě hry si dokázaly za dobu své existence získat nespočet hráčských srdcí, především díky fantastické hratelnosti, kterou podtrhovala možnost hrát i ve více hráčích. A právě možnost zahrát si s živými protivníky a přiložený editor map jsou největšími přednostmi dnešní plné hry ClanBomber.
Clan Bomber – Bomberman v akčnějším kabátě!

Tituly, které dovolily hráčské veřejnosti pořádat obrovské souboje nejen proti počítačových protivníkům, ale hlavně a především proti lidských soupeřům, si vždy získávaly velkou oblibu a mnohdy i výsadní postavení ve své žánrové kategorii. Důkazů dokládajících toto tvrzení existuje nemálo, za všechny jmenujme jen několik významných her poslední doby – například tolika lidmi milovaný Counter – Strike, nastupující generaci online her či v neposlední řadě také zběsilé souboje ve hrách typu Worms či Atomic Bomberman. Titul ClanBomber má nejblíže k posledně jmenované hře, dnes již kultovnímu Atomic Bombermanovi. Princip obou her je v pravdě stejný, co se týče hratelnosti i grafiky se mohou směle poměřovat. Ze souboje však vyčnívá jedna dosti významná vlastnost titulu Clan Bomber. Ten je totiž zcela zadarmo!

Clan Bomber Clan Bomber

Princip hry Clan Bomber je stejný, jako ho známe právě ze jmenovaného Atomic Bombermana – se svou postavičkou (můžete si vybrat z několik typů, například had či pavouk) se ocitáte se na herním poli. Vaším úkolem je dostat se postupným ničením překážek (ty ničíte pomocí bomb) až ke svému protivníkovi a zabít ho. Samotný princip hry není příliš složitý, jednoduché je i její ovládání, které zvládne snad opravdu každý. Hrát můžete současně až s osmi počítačovými protivníky či se třemi živými spoluhráči (eventuelně protihráči) na jedné klávesnici (souboje živých hráčů můžete pochopitelně doplnit i výskytem počítačem řízených postav, navíc můžete veškeré aktéry rozdělit do celkem 4 týmů)! K dispozici máte několik desítek map, navíc je přidán i jejich editor. Za krátký čas si v něm můžete uklohnit mapu vlastní.

Clan Bomber Clan Bomber

Hratelnost je opravdu výborná, krom toho vše také báječně vypadá, snad jen nemusela být celá grafika orientovaná do tak tmavých barev, ale to je jen můj subjektivní dojem. Pokud budeme hledat odlišnosti od podobných komerčních titulů, pak najdeme snad jen jediný – Clan Bomber je mnohem akčnější, vše se děje v daleko rychlejším tempu, což nemusí zrovna každému vyhovovat. V podstatě si ale brzo zvykne takřka každý. Obsáhlá je také možnost nastavování různých parametrů, stačí zavítat do položky Options. Celkově se jedná o více než povedený klon Atomic Bombermana (či chcete-li titulu Dyna Blaster), vůbec asi nejlepší, který jsem kdy hrál. Takže hurá, velké zpářky můžou začít!

Download (2 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zahrát a neutratit ani korunu

Nejlepší hry zdarma: Jak si skvěle zah…

Občas to vyjde tak, že na hry po vánočních nákupech už prostě nezbude žádný zlaťák. Jak tedy trávit dlouhé zimní večery, když už máte všechno dohrané? Vybrali jsme pár kousků, za které nemusíte dát ani korunu, a i tak se budete královsky bavit.

13.  12.  2017 | | 19 N/A
Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a World in Conflict zcela zdarma

Ubisoft rozdává AC IV: Black Flag a Wo…

Nadílka od Ubisoftu bude v podobě her, které určitě moc dobře znáte. Těšíte se?

5.  12.  2017 | | 2 N/A
Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na skvělé nové pařby

Nejlepší hry pro Xbox One: 7 tipů na s…

Vánoce jsou za rohem a náš seriál speciálů je u konce. Pro majitele herní konzole Xbox One tady máme několik letošních tipů na dárek.

14.  12.  2017 | | 5 N/A
Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

dnes | | 21 N/A
7 tipů na nejbrutálnější hry historie, co vám zaručeně spraví chuť

7 tipů na nejbrutálnější hry historie,…

Je libo násilí a hektolitry krve? I to se občas šikne. Pojďte se tedy s námi podívat na ty nejbrutálnější hry, které spatřily světlo světa.

4.  12.  2017 | | 3 N/A
Nejlepší hry pro Playstation 4: deset tipů, které zaručeně dobře zabaví

Nejlepší hry pro Playstation 4: deset …

Letos se pro Playstation urodila spousta herních pecek, v našem vánočním rádci proto z většiny najdete exkluzivní tituly. Nezapomněli jsme ale ani na multiplatformní hry.

15.  12.  2017 |
Vybrali jsme nejlepší herní notebooky pod stromeček, zahraje si každý

Vybrali jsme nejlepší herní notebooky …

Pořádný herní notebook seženete za 25 tisíc. Vybrali jsme však i levnější stroje s nutnými kompromisy, nebo naopak děla s cenou ke sta tisícům

9.  12.  2017 | | 11 N/A
Harry Potter: Hogwarts Mystery je nová mobilní hra

Harry Potter: Hogwarts Mystery je nová…

Jam City chystá mobilní hru Harry Potter: Hogwarts Mystery. Vyrovná se však verzi od Niantic?

14.  12.  2017 | | 6 N/A