Clan Bomber – Bomberman v akčnějším kabátě!

Tituly Dyna Blaster a Atomic Bomberman jistě není široké hráčské veřejnosti třeba představovat. Tyto dvě hry si dokázaly za dobu své existence získat nespočet hráčských srdcí, především díky fantastické hratelnosti, kterou podtrhovala možnost hrát i ve více hráčích. A právě možnost zahrát si s živými protivníky a přiložený editor map jsou největšími přednostmi dnešní plné hry ClanBomber.
Clan Bomber – Bomberman v akčnějším kabátě!

Tituly, které dovolily hráčské veřejnosti pořádat obrovské souboje nejen proti počítačových protivníkům, ale hlavně a především proti lidských soupeřům, si vždy získávaly velkou oblibu a mnohdy i výsadní postavení ve své žánrové kategorii. Důkazů dokládajících toto tvrzení existuje nemálo, za všechny jmenujme jen několik významných her poslední doby – například tolika lidmi milovaný Counter – Strike, nastupující generaci online her či v neposlední řadě také zběsilé souboje ve hrách typu Worms či Atomic Bomberman. Titul ClanBomber má nejblíže k posledně jmenované hře, dnes již kultovnímu Atomic Bombermanovi. Princip obou her je v pravdě stejný, co se týče hratelnosti i grafiky se mohou směle poměřovat. Ze souboje však vyčnívá jedna dosti významná vlastnost titulu Clan Bomber. Ten je totiž zcela zadarmo!

Clan Bomber Clan Bomber

Princip hry Clan Bomber je stejný, jako ho známe právě ze jmenovaného Atomic Bombermana – se svou postavičkou (můžete si vybrat z několik typů, například had či pavouk) se ocitáte se na herním poli. Vaším úkolem je dostat se postupným ničením překážek (ty ničíte pomocí bomb) až ke svému protivníkovi a zabít ho. Samotný princip hry není příliš složitý, jednoduché je i její ovládání, které zvládne snad opravdu každý. Hrát můžete současně až s osmi počítačovými protivníky či se třemi živými spoluhráči (eventuelně protihráči) na jedné klávesnici (souboje živých hráčů můžete pochopitelně doplnit i výskytem počítačem řízených postav, navíc můžete veškeré aktéry rozdělit do celkem 4 týmů)! K dispozici máte několik desítek map, navíc je přidán i jejich editor. Za krátký čas si v něm můžete uklohnit mapu vlastní.

Clan Bomber Clan Bomber

Hratelnost je opravdu výborná, krom toho vše také báječně vypadá, snad jen nemusela být celá grafika orientovaná do tak tmavých barev, ale to je jen můj subjektivní dojem. Pokud budeme hledat odlišnosti od podobných komerčních titulů, pak najdeme snad jen jediný – Clan Bomber je mnohem akčnější, vše se děje v daleko rychlejším tempu, což nemusí zrovna každému vyhovovat. V podstatě si ale brzo zvykne takřka každý. Obsáhlá je také možnost nastavování různých parametrů, stačí zavítat do položky Options. Celkově se jedná o více než povedený klon Atomic Bombermana (či chcete-li titulu Dyna Blaster), vůbec asi nejlepší, který jsem kdy hrál. Takže hurá, velké zpářky můžou začít!

Download (2 MB) zde.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 23 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Mobilní RPG Harry Potter: Hogwarts Mystery v prvních záběrech

Mobilní RPG Harry Potter: Hogwarts Mys…

Po nedávném odhalení nové mobilní hříčky z univerza Harryho Pottera tu máme první pořádné záběry ze hry.

3.  3.  2018 |
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 2 N/A