Claus! the other side of Santa – poznáváte ho?

Vánoční svátky a všechen ten shon kolem shánění dárků je již sice nenávratně pryč, ale proč se trochu nepřenést v čase, přesněji do dne před štědrým večerem? Do dne, kdy má Santa Claus nejvíce práce s rozvozem dárků. Avšak jak záhy poznáte, něco je tu špatně – na Santovy sáně začaly útočit hračky, které měly být dárky pro děti.
Claus! the other side of Santa – poznáváte ho?
Vánoční svátky a všechen ten shon kolem shánění dárků je již sice nenávratně pryč, ale proč se trochu nepřenést v čase, přesněji do dne před štědrým večerem? Do dne, kdy má Santa Claus nejvíce práce s rozvozem dárků. Avšak jak záhy poznáte, něco je tu špatně – na Santovy sáně začaly útočit hračky, které měly být dárky pro děti.

Nezní vám to, co jsem popsal výše, trochu úchylně? Mě tedy ano. Santa Claus, taková hodná bytost, která nemá žádných chyb, je čestná a mluví pravdu (skoro takový druhý Mirek Dušín z Rychlých šípů :o) se stane obětí svých vlastních dárků – hraček pro děti – jež proti němu zosnovují spiknutí a chtějí ho zničit a pokud tomu nezabráníte, vánoce budou navždy ztraceny, Santa Claus bude mrtev a všechny děti na světě budou nešťastné, protože nikdy nedostanou svoje dárky.

Jakmile spustíte hru, otevře se před vámi klasické windowsovské okno, z něhož se můžete pomocí klávesové zkratky ALT + ENTER přepnout do fullscreenu. Následně nato pomocí mezerníku můžete započnout novou hru. Před vámi se objeví sáně, na kterých jede Santa Claus a postupně jak poletíte, brzy se začnou v pravé části obrazovky objevovat vaši nepřátelé, které musíte ničit. To provedete tak, že stisknete klávesu mezerník a z vašich saní bleskurychle vyletí jakási dvoubarevná ozubená koule, připomínající pokéball, věc, v níž většinou jsou uvězněni Pokémoni. To je možná z toho důvodu, že nepřátel tohoto druhu je ve hře nejvíce, ale jsou tu i jiní. Za každého zabitého nepřátele dostanete určitý bodový obnos, většinou o velikosti 1000 bodů.

Claus: the other side of SantaClaus: the other side of Santa

Hra není nijak členěna, hrajete v kuse a snažíte se získat co nejvíce bodů. Orientovat se snad můžete jedině pomocí bossů, na které občas v průběhu hraní narazíte. To jsou v podstatě pouze zvětšeniny obyčejných nepřátel, na jejichž zničení musíte vynaložit více úsilí. Váš život je symbolizován obrázkem vaší postavy, tj. Santa Cluse, umístěným v levém horním rohu herní obrazovky. Vaši protivníci jsou zpočátku neškodní, jen si létají a snaží se do vás narazit, v pozdějších fázích pak i střílí a jestliže vás zasáhnou či se vás jen dotknou celkem pětkrát, hra pro vás končí. Ale nebojte se, zdraví si můžete průběžně obnovovat, sebráním bonusu, jež čas od času při své cestě najdete.

Claus: the other side of SantaClaus: the other side of Santa

Prostředí, v němž létáte je tvořeno z převážné části černou barvou, jež je poseta množství poletujících sněhových vloček. Jen občas pod sebou zahlédnete zář dvou opakujících se úseků jakéhosi amerického města, pravděpodobně New Yorku, protože tu můžete vidě dva mrakodrapy podobné těm, co kdysi tvořily WTC. Rozhodně by nebylo na škodu, kdyby autor nad hrou více přemýšlel a trochu více se věnoval jejímu vzezření, přidal nějaká nová prostředí a rozmanitější nepřátele, protože teď budete po pár minutách hry cítit mírný stereotyp a nudu. Ale i přesto si myslím, že na krátkodobé pobavení tato hra bohatě stačí.

Download (1,7 MB) zde.

Homepage: http://www.jimtaylor.com.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of War, výsledkem jsou nádherné obrázky

Hráči kouzlí s fotorežimem v God of Wa…

God of War je jednou z nejlépe vypadajících her současnosti a fotorežim je toho jasným důkazem.

16.  5.  2018 | | 2 N/A
Call of Duty: Black Ops 4 je novým dílem série, co boří zažité standardy

Call of Duty: Black Ops 4 je novým díl…

Prvotní představení máme za sebou, teď přišel čas na nášup videí a obrázků z očekávané akce.

18.  5.  2018 | | 8 N/A
Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšího hitu Rockstaru?

Grand Theft Auto 6: co čekat od dalšíh…

GTA V je jistě stále celkem cool záležitost, poločas rozpadu se ovšem přiblížil a spolu s ním i myšlenky na nástupce v podobě GTA VI. Jaké bude?

9.  5.  2018 | | 6 N/A
Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Herní agenda: co si zahrát v květnu?

Pomalými krůčky se k nám dostává léto a s ním i období sucha. Květnový line-up tomu ale rozhodně neodpovídá.

11.  5.  2018 |
Playstation 4 je na konci svého životního cyklu, říká šéf konzolové divize

Playstation 4 je na konci svého životn…

Konzole PS4 už se pomalu blíží konci cesty a za rohem začíná vykukovat další generace.

22.  5.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Gangsterské herní šílenství se zrodilo ze zkratky GTA

LEGENDY: Gangsterské herní šílenství s…

Slavná série Grand Theft Auto nastartovala žánr, kterému se dnes zjednodušeně říká gangsterky. Od svého zrodu jako chyba v kódu se dostala až na výsluní herního průmyslu.

9.  5.  2018 |
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

21.  5.  2018 | | 7 N/A
Marvel v herním průmyslu: nastává zlom po vzoru filmů?

Marvel v herním průmyslu: nastává zlom…

Jednomu ze dvou největších komiksových vydavatelství světa se to v poslední době daří jak na poli komiksů, tak na filmovém plátně. Co se ale týče produkce počítačových her, nikdy na tom nebylo extra dobře. To se ale možná v blízké budoucnosti změní a my si tak užijete s našimi oblíbenými superhrdiny a záporáky také nějaké pořádné herní dobrodružství.

20.  5.  2018 | | 2 N/A