CLAW – výborný ovladač akčních her

Už jsme si zvykli, že se na našem trhu objevují nejroztodivnější zařízení a periferie pro připojení k počítači. S australským výrobkem CLAW se však v naší recenzi setkáte patrně poprvé. Pojďme se na toto zajímavé zařízení podívat podrobněji. Díky této mašince se z vás může stát přeborník na Unreal Tournament či jinou akční hru.
CLAW – výborný ovladač akčních her

Na první pohled by CLAW mohl být docela příjemnou opěrkou na levou ruku – design této mašinky je navržen, že vaše levá ruka s tímto zařízením doslova splyne. Pokud jste ale levák, máte smůlu. Pravou rukou toto zařízení ovládat nelze, resp. samozřejmě lze, ale jen za cenu velkého nepohodlí.

CLAW CLAW CLAW

Pro každý z prstů je zde připraveno několik tlačítek, nejvíce pro palec – čtyři. Dále pak dvě tlačítka pro ukazováček a prostředníček a po jednom tlačítku pro prsteníček a malíček. Každému z těchto tlačítek můžete nadefinovat vlastní akci, kterou má v programu či hře vykonávat. Je jasné, že toto zařízení je určeno především pro hráče akčních her, kteří si na CLAW mohou nakonfigurovat např. úkroky do stran, speciální akce nebo oblíbené zbraně. Bylo by ale chybou domnívat, že v jiných než akčních hrách toto zařízení nevyužijete. Opak je pravdou! Z webu výrobce si můžete stáhnout profily ovládání například do Morrowindu nebo Diabla II. Samozřejmě se nemusíte spoléhat pouze na výrobce a profily si můžete nadefinovat sami.

O designu jsem se již zmiňoval, ale přesto ještě jednou – za celou dobu používání se vám nestane, že by vás začala bolet ruka. Trochu jiné je to s tlačítky. Ty mají velmi dobré odpružení a tak je stisknete i tehdy, když je nezmáčknete přesně na střed – jasná výhoda. Na druhou stranu musím poznamenat, že velikost čudlíků je dost titěrná a navíc mají čtvercový tvar. Po určité době hraní se vám tedy může stát, že budete mít prsty lehce otlačené. Záleží na stylu vašeho hraní. Není to ovšem nic, co by se nedalo vydržet nebo co by výrazně znepříjemňovalo hraní s CLAWem.

Světlé stránky hry
  • mimořádně příjemný design
  • lepší ovládání zejména akčních her
Temné stránky hry
  • cena
  • menší tlačítka

Zařízení se připojuje na USB port. Před jeho připojením je nutné vložit do mechaniky instalační CD, které se postará o správné rozpoznání připojeného zařízení. Pak už vám nic nebrání v konfiguraci zařízení a jeho následném vyzkoušení v některé hře.

CLAW je určitě zajímavé zařízení, které si najde své příznivce zejména v řadách hráčů akčních her. Možná jej s chutí bude používat i milovník strategií. Pokud to s hraním akčních her myslíte vážně, toto zařízení by na vašem stole nemělo chybět.

Název zařízení: CLAW
Typ zařízení: herní ovladač
Cena: 1590,- Kč
Kde koupit: www.funstore.cz, www.claw.cz


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |