Co byste si s sebou vzali na pustý ostrov?

Většina asi odpoví ženu, víno a chléb. Nu, není to samozřejmě vůbec špatný výběr. Ale proč vlastně na nějaký pustý ostrov jezdit, když můžeme přesně takový mít v našich milovaných bednách se všemi jeho krásami (no možná ty ženy ...). Právě to nabídne nová hra od PopTop Software (tvůrci Railroad Tycoonu II) nazvaná Tropico.
Co byste si s sebou vzali na pustý ostrov?
Většina asi odpoví ženu, víno a chléb. Nu, není to samozřejmě vůbec špatný výběr. Ale proč vlastně na nějaký pustý ostrov jezdit, když můžeme přesně takový mít v našich milovaných bednách se všemi jeho krásami (no možná ty ženy ...). Právě to nabídne nová hra od PopTop Software (tvůrci Railroad Tycoonu II) nazvaná Tropico. Stanete se v ní vůdcem fiktivního středomořského ostrůvku a budete se na něm snažit vybudovat fungující společnost. Můžete si vybrat buď cestu suše demokratickou či drsně totalitní (diktátorskou) a zkusit si jaké to bylo být mocným člověkem v Rusku před rokem 1989.

TropicoTropico

V Tropicu se střetne jak budovatelská strategie, tak klasická manažerská praxe, ovšem přikrášlená takovou tou "podivnou" latinskoamerickou povahou. V této hře půjde vlastně hlavně o politiku. Jako vůdce ostrova budete muset čelit mnoha výzvám, jako různé politické frakce, rebelové, nezaměstnanost, vliv USA a Sovětského svazu. Z toho je zjevné, že budete nutně muset taktéž udržovat armádu. Jenže když nebudete mít na výplatu armádních oficírů, armáda se přidá k rebelům. A peníze budete získávat zaměstnáváním lidí. Ovšem ouha, když nebude dostatek zaměstnaných, nebudou finance a navíc se ještě někteří nezaměstnaní jistojistě přidají k rebelům. Takhle a ještě mnohem komplikovaněji budete muset uvažovat při hraní hry Tropico.

TropicoTropico

Navíc jsou zde oni neposlušní obyvatelé ostrova, které budete muset všechny obšťastnit (tedy docílit toho aby se všichni cítili šťastně). Každá jednotlivá postava však bude mít svůj vlastní charakter, profil, a ne každé se bude líbit to a ono. Máme tu například vozky, námořníky, povolné dámy, a kvanta dalších. Pak nastupuje rozhodování - postavit raději nějaký pěkný, luxusní hotel pro dámu, či snad raději doky pro námořníka? Jak by řekl Hamlet (nebo kdokoliv jiný), toť otázka.

Naštěstí máte dost času na promyšlení, jelikož vydání Tropica je plánováno až na první čtvrtletí roku 2001. Mezitím si prohlédněte ty nádherné screenshoty, které nepopiratelně vypovídají o dokonale propracované a úchvatně detailní grafice, na kterou je slast oko byť i jen zamířit, natož zaostřit.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

22.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióznějšího RPG dneška

Cyberpunk 2077: E3 dojmy z nejambicióz…

Největší herní svátek roku sice už pomalu končí, ale pro nás je to teprve začátek. Postupně vám přineseme informace o valné většině představených her. Přednost mají samozřejmě ty větší tituly, a proto se dnes podíváme na Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED.

16.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzurovanou, účelnou nahotu

Cyberpunk 2077 bude obsahovat necenzur…

Tvůrci Cyberpunku 2077 potvrdili, že v jejich hře bude mimo jiné i nahota, kterou do ní umístili z dobrých důvodů a její cenzurování by uškodilo tomu, co chtějí sdělit.

18.  6.  2018 | | 9 N/A
Playstation 5 využije speciálně navržený grafický čip Navi od AMD

Playstation 5 využije speciálně navrže…

Playstation 5 se musí pochlubit celou řadou nejmodernějších technologií a díky Forbesu můžeme nahlédnout na pravděpodobný hardware o něco dříve.

15.  6.  2018 |
E3: Assassin

E3: Assassin's Creed Odyssey bude mít …

Ubisoft se po oznámení nového Assassin's Creed Odyssey s ničím moc nepáral a hráčům předhodil rovnou pět různých edic, z nichž nejdražší bude stát 240 euro.

12.  6.  2018 | | 9 N/A