Co byste si s sebou vzali na pustý ostrov?

Většina asi odpoví ženu, víno a chléb. Nu, není to samozřejmě vůbec špatný výběr. Ale proč vlastně na nějaký pustý ostrov jezdit, když můžeme přesně takový mít v našich milovaných bednách se všemi jeho krásami (no možná ty ženy ...). Právě to nabídne nová hra od PopTop Software (tvůrci Railroad Tycoonu II) nazvaná Tropico.
Co byste si s sebou vzali na pustý ostrov?
Většina asi odpoví ženu, víno a chléb. Nu, není to samozřejmě vůbec špatný výběr. Ale proč vlastně na nějaký pustý ostrov jezdit, když můžeme přesně takový mít v našich milovaných bednách se všemi jeho krásami (no možná ty ženy ...). Právě to nabídne nová hra od PopTop Software (tvůrci Railroad Tycoonu II) nazvaná Tropico. Stanete se v ní vůdcem fiktivního středomořského ostrůvku a budete se na něm snažit vybudovat fungující společnost. Můžete si vybrat buď cestu suše demokratickou či drsně totalitní (diktátorskou) a zkusit si jaké to bylo být mocným člověkem v Rusku před rokem 1989.

TropicoTropico

V Tropicu se střetne jak budovatelská strategie, tak klasická manažerská praxe, ovšem přikrášlená takovou tou "podivnou" latinskoamerickou povahou. V této hře půjde vlastně hlavně o politiku. Jako vůdce ostrova budete muset čelit mnoha výzvám, jako různé politické frakce, rebelové, nezaměstnanost, vliv USA a Sovětského svazu. Z toho je zjevné, že budete nutně muset taktéž udržovat armádu. Jenže když nebudete mít na výplatu armádních oficírů, armáda se přidá k rebelům. A peníze budete získávat zaměstnáváním lidí. Ovšem ouha, když nebude dostatek zaměstnaných, nebudou finance a navíc se ještě někteří nezaměstnaní jistojistě přidají k rebelům. Takhle a ještě mnohem komplikovaněji budete muset uvažovat při hraní hry Tropico.

TropicoTropico

Navíc jsou zde oni neposlušní obyvatelé ostrova, které budete muset všechny obšťastnit (tedy docílit toho aby se všichni cítili šťastně). Každá jednotlivá postava však bude mít svůj vlastní charakter, profil, a ne každé se bude líbit to a ono. Máme tu například vozky, námořníky, povolné dámy, a kvanta dalších. Pak nastupuje rozhodování - postavit raději nějaký pěkný, luxusní hotel pro dámu, či snad raději doky pro námořníka? Jak by řekl Hamlet (nebo kdokoliv jiný), toť otázka.

Naštěstí máte dost času na promyšlení, jelikož vydání Tropica je plánováno až na první čtvrtletí roku 2001. Mezitím si prohlédněte ty nádherné screenshoty, které nepopiratelně vypovídají o dokonale propracované a úchvatně detailní grafice, na kterou je slast oko byť i jen zamířit, natož zaostřit.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Age of Empires: Definitive Edition – nostalgie není všechno (recenze)

Age of Empires: Definitive Edition – n…

Jedna z největších strategických legend se vrací v grafickém remasteru. Přesto pod rouškou krásné grafiky zůstává stále tou stejnou hrou z roku 1997. Stačí to?

24.  2.  2018 | | 10 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Víkendová slevová akce na PS Store nabízí parádní pecky za pakatel

Víkendová slevová akce na PS Store nab…

Chcete si obohatit knihovničku konzole PS4 ale šetříte? O víkendu vám Sony nabízí skvělé hry za slušný peníz.

24.  2.  2018 | | 2 N/A
Do světa Kingdom Come míří modifikace s tématikou Hry o trůny

Do světa Kingdom Come míří modifikace …

Do českých lesů v Kingdom Come se chystá první pořádná modifikace.

23.  2.  2018 | | 3 N/A