Co najdete v Levelu 10/2002?

Říjnový Level vychází mimořádně o týden dřív, pravděpodobně proto, aby byl k dispozici na Invexu. Časopis již třetí měsíc za sebou vychází s DVD přílohou a zdá se, že toto médium nahradí v dohledné době staré dobré CD. Pojďme se podívat, co v desátém čísle Levelu najdete zajímavého.
Co najdete v Levelu 10/2002?

Pokud Level vydrží se silami, těžko bude hledat na našem malém trhu herních časopisů konkurenci. Zatímco Gamestar ruší plné hry a Score má potíže s pravidelným vycházením (o změnách v avizovaných plných hrách nemluvě), Level si stále udržuje a ještě mírně zvyšuje náskok, který si během posledních pár let vybudoval.

Již podruhé za sebou vychází Level hned ve třech variantách. Klasický Level s dvěma CD (na jedné plná hra, na druhé demoverze a obvyklá směs videí, patchů, driverů a utilit), mírně dražší Level s DVD přílohou (plná hra a rozšířená náplň demoverzí, videí atd.) a Level bez CD v miniformátu a za velmi výhodnou zaváděcí cenu (obsahově stejný, pouze zmenšené obrázky i písmo).

I v říjnovém čísle se čtenáři dočkají slušné porce recenzí, které by měly být v každém časopise nosnou rubrikou. V Levelu zabírají recenze dlouhodobě řádově čtvrtinu časopisu a ani říjnový Level není v tomto směru výjimkou – 15 recenzí zabírá celých 33 stran. Průměrné hodnocení her je 71%. Tahákem jsou bezpochyby Combat Flight Simulator 3 a Battlefield 1942 (oba tituly obdržely hodnocení přes 90% a po zásluze Zlatou hvězdu), zdatně jim sekundují např. NHL 2003, Age of Mythology či Icewind Dale 2. Celkově vykazuje kvalita recenzovaných her pozvolný nárůst – je vidět, že letní herní sucho je definitivně za námi a předvánoční boom se blíží.

Kromě standardních recenzí se dočkáme i hodnocení budgetových her – škoda jen, že u recenzí není vždy uvedena cena, která bývá ve výprodeji často tím nejdůležitějším měřítkem. Nechybí samozřejmě řádná dávka informací o nových a připravovaných hrách – Novinky a Preview. Naopak zcela chybí návody, absentuje také rubrika on-line her.

Ve dvou rozhovorech se seznámíme s názory Dana Vávry, hlavního designera současného herního hitu Mafia, a se známým hercem a režisérem Milanem Štaindlerem, který nadaboval hlavního hrdinu v připravované české verzi hry Simon the Sorcerer 3D. Tématický článek, výstavní skříň Levelu, tentokrát chybí.

Další silnou zbraní Levelu je rubrika HW. I v říjnovém čísle je naplněna spoustou informací, které ale bohužel někdy mají s hrami málo společného (mobily, MP3 přehrávače atd.). Za zmínku stojí ještě rubrika Herní menu – zajímavý pokus o přehled nových titulů na našem trhu. Obligátní kultura a dopisy čtenářů doplňují vcelku standardní obsah časopisu.

O cover CD se snad ani nemá cenu zmiňovat. Většinou obsahu zabírají demoverze, zbylo místo na pouhá dvě videa, něco ovladačů a patchů. Rozšířená náplň je samozřejmě na DVD. Databáze Levelu nebyla od minulého čísla aktualizována, poslední číslo v databázi je 08/2002. Ovládací program již nedoznal změny, drobné mušky (nekonzistentní scrolování, špatně čitelný font atd.) stále přetrvávají.

Na druhém CD pak najdete hru, o které snad již bylo vše napsáno. Daikatana, dítko slavného Johna Romera, se měla stát hvězdou na trhu akčních her, místo toho se však dočkala neslavného titulu komerčně největšího propadáku. Jako hra ale Daikatana není vůbec špatná, což nyní ostatně mohou posoudit i čtenáři Levelu, navíc s Mrazíkovým českým překladem.

I říjnový Level potvrdil, že časopisu se momentálně daří zaujmout širokou čtenářskou obec jak kvalitou obsahu časopisu, tak pokrytím všech segmentů zájmu (časopis s CD, s DVD a miniformát bez CD) a koneckonců i poměrně kvalitní plnou hrou. Obávám se, že konkurence bude muset hodně zapracovat, aby si Level udržela na dohled...

Obsah Levelu 10/2002

Novinky: Black and White 2, Final Score, Real War: Rogue States, Zoo Tycoon: Marine Mania, Xenus, Midway: Naval Battles, Devastation, Armobiles, Earth and Beyond, City of Heroes, Dragon Empires, Star Wars: Galaxies, Neocron

Preview: Tron 2.0, Platoon, Gladiators: Galactic Circus Games, Robin Hood: The Legend of Sherwood, Time of Defiance

Rozhovor: Dan Vávra, Milan Šteindler

Recenze: Combat Flight Simulator 3, NHL 2003, Age of Mythology, Battlefield 1942, Prisoner of War, Icewind Dale 2, Conflict: Desert Storm, Airline Tycoon Evolution, Hyper Rails, Project IGI2: Covert Strike, Necromania: Trap of Darkness, Divine Divinity, Britney’s Dance Beat, AFL Live 2003, Midnight Outlaw: Illegal Street Drag

Budgety: Anno 1602 – zlatá edice, Red Baron 3D, Worms 2, Paranoia 2

Hardware: HW novinky, Hercules 3D Prophet 9700Pro, Hercules Fortissimo III 7.1, Yamaha CRW-F1, Zvukové karty Audiotrak, Nakupujeme železo přes web, Optimalizace systému

Mobily: Mobilní budoucnost

Software: Testovací programy

Téma: Hacking, World Cyber Games 2002

Obsah CD1

Demoverze: Beach Life, Bongo Boogie, Combat Mission 2, Necromania CZ, NOLF 2 (4 úrovně), Porrasturvat, Pusher, Sherlock Holmes, Unreal Tournament 2003

Videa: Runaway CZ, The Thing

Obrázky: Black & White 2, Cultures 3, Darkfall, Devastation, Enclave, Firestarter, Homeplanet, Knights of the Old Republic, Kreed, Midway: Naval Battles, Nina: Agent Chronicles, Rollercoaster Tycoon 2, Silent Hill 2, Silent Storm, Tom Clancy`s Splinter Cell, The Great Escape, Tron 2.0, UFO: Aftermatch

Extra: Databáze starších čísel, RadioActive Cheater, Morrowind: Siege at Firemoth Plugin

Diskmag: Bazooka 49

Od čtenářů: CCA, CD Manager, IceMag 3, Raketomet 9, Stoneman, TiT 5, Tomcatweb 2, Tortune Chamber, Underdark 10, Vodvaz 4, Warcraft 3 level, Zamster

Shareware: HW Info 1.20, Motherboard Monitor 5.2.0.0, Sisoft Sandra 2002, Speed Fan 4.0.6, Stability test, Windows Commander 5.11, Windows Blinds 3.41

Updaty: Daikatana 1.2 CZ, Industry Giant 2 v1.2, UT 2003 demo v1.1

Ovladače: DivX 5.02 kodek, VIA 4in1 4.43v

Obsah CD2

Plná hra: Daikatana


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil a tycoonovka zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na Resident Evil …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

25.  9.  2020 | | 4 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 17 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |