Co plyne rychleji jak život? Čas…

Na oficiálních stránkách firmy Eidos Interactive už delší dobu vycházejí informace o jejich další připravované hře. Když jsem si je tak pročítal, došlo mi, že tady se kutí něco moc zajímavého, a tak jsem se rozhodl podat pokud možno výstižný raport i vám, milí hráči. Pokud je vám dílo Michaela Crichtona jen trošku sympatické, pak by Timeline měla být pro vás věc vpravdě zapeklitá.
Co plyne rychleji jak život? Čas…
Na oficiálních stránkách firmy Eidos Interactive už delší dobu vycházejí informace o jejich další připravované hře. Když jsem si je tak pročítal, došlo mi, že tady se kutí něco moc zajímavého, a tak jsem se rozhodl podat pokud možno výstižný raport i vám, milí hráči. Pokud je vám dílo Michaela Crichtona jen trošku sympatické, pak by Timeline měla být pro vás věc vpravdě zapeklitá.

TimelineTimeline

Nejprve tedy k titulu, potažmo názvu. Timeline je nejprodávanější novela z pera světoznámého autora sci-fi Michaela Crichtona. Jistě znáte: Jurský park, Kongo, Koule, atd. V této knize nás zavádí (uf, teď si připadám jako v hodině literatury na základní škole) do budoucnosti, aby nás posléze zase šoupl do minulosti. Jde o to, že v příštím století umožní vědecké poznatky a technologie aktualizovat jakýkoli okamžik v minulosti, což je samozřejmě lákavá vize, takže skupina historiků neodolá a vypraví se do 14. století do feudální Francie. Zápletka, silný příběh, atraktivní doba a prostředí, to jsou základy úspěšné knihy. Jak se je podaří přenést do počítačové hry, to si teď zkusíme malinko poodhalit.

TimelineTimeline

Hru vyvíjí tým Timeline Computer Entertainment pod vedením samotného Michaela Crichtona. Její přesný charakter lze zatím stěží určit, nicméně podle slov autorů se jedná o akční adventure v hlavní roli, nikoli však střílečku. Příběh bude nosným jádrem celé hry (aby ne, když jej napsal MC). Jako člen týmu archeologů, pracujících na zříceninách historických hradů, se vydáváte do 14. století do feudální Francie zachránit svého vedoucího týmu, profesora Edwarda Johnstona. Ten tajemně zmizel při svém bádání a jedinou stopou k jeho záchraně je záhadná, šest set let stará poznámka, napsaná jeho rukopisem. Pátrání vás zavede přímo do stoleté války, mezi dvě nesmiřitelné velmoci, Francii a Anglii.

TimelineTimeline

Děj se bude odehrávat ve futuristických i historických exteriérech a interiérech, navštívíme hrady, pevnosti a různá další stavení, jeskyně s podzemními řekami, rytířské turnaje, … Autoři slibují bohaté a interaktivní prostředí, inovativní animace obličejů jednotlivých postav, plně namluvené dialogy, vše za účelem maximálního realismu pro autentický zážitek ze hry. Mimochodem, hra nebude podporovat multiplayer, ale v tomto případě to není na škodu.

TimelineTimeline

U této hry jsem se opět přesvědčil, jak důležitá je vhodně zvolená prezentace na Internetu. U Timeline je provedena šikovně jako úvod k vlastní hře. Profesor Johnston nás seznamuje s prací svého týmu a prezentuje zde výsledky svých bádání na vykopávkách hradu Castelgard u řeky Dordogne. Postupně (jak práce na hře pokračují) poodhaluje některé detaily a nastiňuje část příběhu. Screenshoty prezentuje jako počítačovou rekonstrukci zřícenin. Je to takové nakousnuté jablko, které mě právě k této hře přitáhlo.

Práce na hře spějí rychle k závěru (prohlašují autoři). Termín vydání bude snad v prosinci 2000 nebo v lednu 2001. Těšme se, držme jim palce a počkejme si na demo, pak se uvidí.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Tipy na nejlepší gaučovky: k čemu sednout s partou přátel

Tipy na nejlepší gaučovky: k čemu sedn…

Parta kamarádů, velký gauč, jedna obrazovka. Mysleli jste si, že gaučový multiplayer už je mrtvý? Kde že. Stačí dobře hledat a my jsme to udělali za vás.

21.  7.  2018 | | 2 N/A