Co plyne rychleji jak život? Čas…

Na oficiálních stránkách firmy Eidos Interactive už delší dobu vycházejí informace o jejich další připravované hře. Když jsem si je tak pročítal, došlo mi, že tady se kutí něco moc zajímavého, a tak jsem se rozhodl podat pokud možno výstižný raport i vám, milí hráči. Pokud je vám dílo Michaela Crichtona jen trošku sympatické, pak by Timeline měla být pro vás věc vpravdě zapeklitá.
Co plyne rychleji jak život? Čas…
Na oficiálních stránkách firmy Eidos Interactive už delší dobu vycházejí informace o jejich další připravované hře. Když jsem si je tak pročítal, došlo mi, že tady se kutí něco moc zajímavého, a tak jsem se rozhodl podat pokud možno výstižný raport i vám, milí hráči. Pokud je vám dílo Michaela Crichtona jen trošku sympatické, pak by Timeline měla být pro vás věc vpravdě zapeklitá.

TimelineTimeline

Nejprve tedy k titulu, potažmo názvu. Timeline je nejprodávanější novela z pera světoznámého autora sci-fi Michaela Crichtona. Jistě znáte: Jurský park, Kongo, Koule, atd. V této knize nás zavádí (uf, teď si připadám jako v hodině literatury na základní škole) do budoucnosti, aby nás posléze zase šoupl do minulosti. Jde o to, že v příštím století umožní vědecké poznatky a technologie aktualizovat jakýkoli okamžik v minulosti, což je samozřejmě lákavá vize, takže skupina historiků neodolá a vypraví se do 14. století do feudální Francie. Zápletka, silný příběh, atraktivní doba a prostředí, to jsou základy úspěšné knihy. Jak se je podaří přenést do počítačové hry, to si teď zkusíme malinko poodhalit.

TimelineTimeline

Hru vyvíjí tým Timeline Computer Entertainment pod vedením samotného Michaela Crichtona. Její přesný charakter lze zatím stěží určit, nicméně podle slov autorů se jedná o akční adventure v hlavní roli, nikoli však střílečku. Příběh bude nosným jádrem celé hry (aby ne, když jej napsal MC). Jako člen týmu archeologů, pracujících na zříceninách historických hradů, se vydáváte do 14. století do feudální Francie zachránit svého vedoucího týmu, profesora Edwarda Johnstona. Ten tajemně zmizel při svém bádání a jedinou stopou k jeho záchraně je záhadná, šest set let stará poznámka, napsaná jeho rukopisem. Pátrání vás zavede přímo do stoleté války, mezi dvě nesmiřitelné velmoci, Francii a Anglii.

TimelineTimeline

Děj se bude odehrávat ve futuristických i historických exteriérech a interiérech, navštívíme hrady, pevnosti a různá další stavení, jeskyně s podzemními řekami, rytířské turnaje, … Autoři slibují bohaté a interaktivní prostředí, inovativní animace obličejů jednotlivých postav, plně namluvené dialogy, vše za účelem maximálního realismu pro autentický zážitek ze hry. Mimochodem, hra nebude podporovat multiplayer, ale v tomto případě to není na škodu.

TimelineTimeline

U této hry jsem se opět přesvědčil, jak důležitá je vhodně zvolená prezentace na Internetu. U Timeline je provedena šikovně jako úvod k vlastní hře. Profesor Johnston nás seznamuje s prací svého týmu a prezentuje zde výsledky svých bádání na vykopávkách hradu Castelgard u řeky Dordogne. Postupně (jak práce na hře pokračují) poodhaluje některé detaily a nastiňuje část příběhu. Screenshoty prezentuje jako počítačovou rekonstrukci zřícenin. Je to takové nakousnuté jablko, které mě právě k této hře přitáhlo.

Práce na hře spějí rychle k závěru (prohlašují autoři). Termín vydání bude snad v prosinci 2000 nebo v lednu 2001. Těšme se, držme jim palce a počkejme si na demo, pak se uvidí.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 29 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 5 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A