Co plyne rychleji jak život? Čas…

Na oficiálních stránkách firmy Eidos Interactive už delší dobu vycházejí informace o jejich další připravované hře. Když jsem si je tak pročítal, došlo mi, že tady se kutí něco moc zajímavého, a tak jsem se rozhodl podat pokud možno výstižný raport i vám, milí hráči. Pokud je vám dílo Michaela Crichtona jen trošku sympatické, pak by Timeline měla být pro vás věc vpravdě zapeklitá.
Co plyne rychleji jak život? Čas…
Na oficiálních stránkách firmy Eidos Interactive už delší dobu vycházejí informace o jejich další připravované hře. Když jsem si je tak pročítal, došlo mi, že tady se kutí něco moc zajímavého, a tak jsem se rozhodl podat pokud možno výstižný raport i vám, milí hráči. Pokud je vám dílo Michaela Crichtona jen trošku sympatické, pak by Timeline měla být pro vás věc vpravdě zapeklitá.

TimelineTimeline

Nejprve tedy k titulu, potažmo názvu. Timeline je nejprodávanější novela z pera světoznámého autora sci-fi Michaela Crichtona. Jistě znáte: Jurský park, Kongo, Koule, atd. V této knize nás zavádí (uf, teď si připadám jako v hodině literatury na základní škole) do budoucnosti, aby nás posléze zase šoupl do minulosti. Jde o to, že v příštím století umožní vědecké poznatky a technologie aktualizovat jakýkoli okamžik v minulosti, což je samozřejmě lákavá vize, takže skupina historiků neodolá a vypraví se do 14. století do feudální Francie. Zápletka, silný příběh, atraktivní doba a prostředí, to jsou základy úspěšné knihy. Jak se je podaří přenést do počítačové hry, to si teď zkusíme malinko poodhalit.

TimelineTimeline

Hru vyvíjí tým Timeline Computer Entertainment pod vedením samotného Michaela Crichtona. Její přesný charakter lze zatím stěží určit, nicméně podle slov autorů se jedná o akční adventure v hlavní roli, nikoli však střílečku. Příběh bude nosným jádrem celé hry (aby ne, když jej napsal MC). Jako člen týmu archeologů, pracujících na zříceninách historických hradů, se vydáváte do 14. století do feudální Francie zachránit svého vedoucího týmu, profesora Edwarda Johnstona. Ten tajemně zmizel při svém bádání a jedinou stopou k jeho záchraně je záhadná, šest set let stará poznámka, napsaná jeho rukopisem. Pátrání vás zavede přímo do stoleté války, mezi dvě nesmiřitelné velmoci, Francii a Anglii.

TimelineTimeline

Děj se bude odehrávat ve futuristických i historických exteriérech a interiérech, navštívíme hrady, pevnosti a různá další stavení, jeskyně s podzemními řekami, rytířské turnaje, … Autoři slibují bohaté a interaktivní prostředí, inovativní animace obličejů jednotlivých postav, plně namluvené dialogy, vše za účelem maximálního realismu pro autentický zážitek ze hry. Mimochodem, hra nebude podporovat multiplayer, ale v tomto případě to není na škodu.

TimelineTimeline

U této hry jsem se opět přesvědčil, jak důležitá je vhodně zvolená prezentace na Internetu. U Timeline je provedena šikovně jako úvod k vlastní hře. Profesor Johnston nás seznamuje s prací svého týmu a prezentuje zde výsledky svých bádání na vykopávkách hradu Castelgard u řeky Dordogne. Postupně (jak práce na hře pokračují) poodhaluje některé detaily a nastiňuje část příběhu. Screenshoty prezentuje jako počítačovou rekonstrukci zřícenin. Je to takové nakousnuté jablko, které mě právě k této hře přitáhlo.

Práce na hře spějí rychle k závěru (prohlašují autoři). Termín vydání bude snad v prosinci 2000 nebo v lednu 2001. Těšme se, držme jim palce a počkejme si na demo, pak se uvidí.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Playstation trofeje začínají mít smysl, dostanete za ně kredity

Playstation trofeje začínají mít smysl…

Pokud patříte mezi lovce trofejí na konzoli Playstation, vaše snažení dost možná nabere výraznější obrysy.

6.  11.  2017 | | 10 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A