Co přinese jarní update pro Xbox 360

Microsoft dnes oznámil, co nového chystá v Xbox 360 Spring Update. Asi nejzásadnější změnou je nový chatovací program; novinky ale přinese například i služba Xbox Live Marketplace.

Hlavní novinkou je zpřístupnění programu Windows Live Messenger. Ten umožní rychlé chatování, a navíc i komunikaci mezi uživateli PC a Xboxu 360. Kontakty Messengeru budou uloženy odděleně od Xbox Live Friends a Microsoft slibuje, že bude možné chatovat až se šesti lidmi naráz.

Messenger nahradí v menu stávající Marketplace, ale to nezmizí – pouze se přesune na novou záložku. Samotný Marektplace přinese také zajímavou novinku, určenou zejména hráčům, kteří nechávají svůj Xbox zapnutý přes noc, aby mohli stahovat velké objemy dat. Ti si nyní budou moci vytvořit downloadovací frontu a poté konzoli přepnout do režimu spánku. Systém během něj bude dál stahovat a po dokončení veškerých downloadů se sám vypne.

S Windows Live Messengerem souvisí i nový ovladač, který Microsoft plánuje vypustit v létě. Pad zkombinovaný s malou klávesnicí by měl ulehčit hráčům, kteří si příliš nerozumí s virtuální klávesnicí v Xboxu a kteří – ať již kvůli svému pohodlí či z jiných důvodů – nechtějí používat USB klávesnici.

 

Xbox 360 Spring Update by měl být zpřístupněn v týdnu od 7. května.

Zdroj: Gamespot


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

7.  9.  2020 | | 14 N/A
Mafia je zpět a vypadá skvěle. Hra dostala vylepšenou grafiku i příběh

Mafia je zpět a vypadá skvěle. Hra dostala vylepše…

Legendární Mafia se vrací ve svém remaku, ale není to jen nový vizuál, co hra přinese. Vlastně působí úplně jinak, než jako ta hra, kterou jsme hráli před lety.

3.  9.  2020 | | 47 N/A
Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uchem uvnitř

Ubisoft v Číně omylem poslal do prodeje hrnky s uc…

Ubisoft už trápí bugy i v reálném životě.

10.  9.  2020 | | 5 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího na PS4 a Division zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: výběr toho nejlepšího …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

5.  9.  2020 |