Co přinese jarní update pro Xbox 360

Microsoft dnes oznámil, co nového chystá v Xbox 360 Spring Update. Asi nejzásadnější změnou je nový chatovací program; novinky ale přinese například i služba Xbox Live Marketplace.

Hlavní novinkou je zpřístupnění programu Windows Live Messenger. Ten umožní rychlé chatování, a navíc i komunikaci mezi uživateli PC a Xboxu 360. Kontakty Messengeru budou uloženy odděleně od Xbox Live Friends a Microsoft slibuje, že bude možné chatovat až se šesti lidmi naráz.

Messenger nahradí v menu stávající Marketplace, ale to nezmizí – pouze se přesune na novou záložku. Samotný Marektplace přinese také zajímavou novinku, určenou zejména hráčům, kteří nechávají svůj Xbox zapnutý přes noc, aby mohli stahovat velké objemy dat. Ti si nyní budou moci vytvořit downloadovací frontu a poté konzoli přepnout do režimu spánku. Systém během něj bude dál stahovat a po dokončení veškerých downloadů se sám vypne.

S Windows Live Messengerem souvisí i nový ovladač, který Microsoft plánuje vypustit v létě. Pad zkombinovaný s malou klávesnicí by měl ulehčit hráčům, kteří si příliš nerozumí s virtuální klávesnicí v Xboxu a kteří – ať již kvůli svému pohodlí či z jiných důvodů – nechtějí používat USB klávesnici.

 

Xbox 360 Spring Update by měl být zpřístupněn v týdnu od 7. května.

Zdroj: Gamespot

Diskuze (10) Další článek: Galerie: Hospital Tycoon

Témata článku: , , , , ,