Co takhle vstát od počítače a stále hrát?

Pokud si myslíte, že narážím na konzole, nahraďte si je v titulku. Dnešní doba totiž přináší mnohé technické promyšlenosti, kterých mohou náruživí hráči využívat. Možná tušíte, že hráči RPG mohou relaxovat u LARP (Live Action Role Play - hraní na živo), ostatní zase mohou zkusit hrát s pomocí GPS. Třeba pod výzkumem university v Nothinghamu běží hra Uncle Roy All Around You, ve které je hráč navigován městem pomocí SMS. Ty mu posílají jak lidé, kteří jsou přímo ve městě, tak i kolegové u počítače. Úkolem běžce je do jedné hodiny najít svého záhadného strýčka Roye, který je někde ve městě schován.

Již dříve však byly podobné experimenty, zkoušela se třeba legendární hra Pac-Man, kdy jeden hráč představoval Pac-Mana a ostatní duchy. Pomocí GPS byli pak všichni navigováni po městě. A pokud znáte hru Tron, nebo alespoň její obdobu hada pro dva hráče, jistě si dokážete představit, jaké je hrát něco podobného ve městě a nezamotat se do svojí, ani protivníkovy, trasy. Zatím se jedná spíše o univerzitní zábavu, ale už se začínají chytat i první herní firmy a v budoucnu se snad dočkáme zase nějakého toho pohybu. I když, kdo chce, tak si jej najde stejně.

Zdroj: New Scientist

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
10 největších překvapení minulé generace, která nás potěšila

10 největších překvapení minulé generace, která ná…

Končící éra Xbox One a PS4 přinesla mnoho velkých změn. Jaké nás nejvíce překvapily?

18.  1.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic Civilizations III zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: velká akce a Galactic …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

22.  1.  2021 | |3 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce