Co všechno si můžeme nyní říct o Tomb Raideru?

Poslední půl rok byl ve spojení počítačové hry a filmy obzvláště pestrý. Po počáteční bouři o to, kdo bude představovat Laru Croftovou v připravovaném filmu, jsme se již na stránkách Doupěte bavili poměrně podrobně. Mnohé detaily ale byly stále přikryty rouškou tajemství a fantazie zároveň. S o to větším očekáváním herní kinofilové očekávali střípky, které s filmem souvisí.
Co všechno si můžeme nyní říct o Tomb Raideru?
Poslední půl rok byl ve spojení počítačové hry a filmy obzvláště pestrý. Po počáteční bouři o to, kdo bude představovat Laru Croftovou v připravovaném filmu, jsme se již na stránkách Doupěte bavili poměrně podrobně. Mnohé detaily ale byly stále přikryty rouškou tajemství a fantazie zároveň. S o to větším očekáváním herní kinofilové očekávali střípky, které s filmem souvisí.

Hra Tomb Raider je všelijaká. Někteří hráli již první příběhy, jiní poznali mladou archeoložku Croftovou až nyní v jejím zatím posledním čtvrtém pokračování. Bez ohledu na to, jak dlouho vaše či naše známosti s Larou trvají, nebál bych se tvrdit, že film Tomb Raider bude jiný. Zatímco při vývoji těchto her jsou tvůrci jasně omezeni určitými fakty jako engine či možnosti dalšího prostoru ve hře, na celuloidu se již problémy tolik známé světu vývojářů stírají s realitou a otevírá se nový prostor dalším nápadům.

Je tedy zřejmé, že převážné dobrodružství archeologa v sukních (spíše bych měl říct v úzkých šortkách a obtáhlém tričku…) nebude pouhou poutí bezejmenné množiny entit kamenným bludištěm, ale můžeme se těšit na pestřejší prostředí, zajímavější nepřátele a hlavně zápletku, kterou herní příběhy, nepokrytecky řečeno, nemají (byť jakási snaha tu je…). Velice atraktivním tématem budou Aztékové a obecně mayské civilizace, resp. zbytky jejich chrámů. Zda se bude film snažit těžit z rozsáhlé mystiky bohů Tescatlipoca nebo Quatzelcoatla jisté rozhodně není – stejně jako není vyloučená předem ani návštěva Velikonočních ostrovů.

Objevila se však nová jména, která budou ve filmu rovněž figurovat. Jak známo, Angelina Jolie, nositelka Oscara za nejlepší vedlejší ženskou roli, si zahraje roli hlavní, ale ani mužští představitelé nevyjdou zkrátka. Tak například Iain Glan spolu s Lesliem Phillipsem budou lařinými úhlavními nepřáteli; byť oba byli svého času obdivovateli Lařiného otce, chamtivost a zlo je v padouchy proměnila. Je toho samozřejmě více, ale i tak se stále díváme pouze na vrcholek ledovce. Mnohem více se dozvíme v průběhu doby, již teď je ale oznámeno, že film dříve jak v létě 2001 určitě nevyjde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |