Co všechno si můžeme nyní říct o Tomb Raideru?

Poslední půl rok byl ve spojení počítačové hry a filmy obzvláště pestrý. Po počáteční bouři o to, kdo bude představovat Laru Croftovou v připravovaném filmu, jsme se již na stránkách Doupěte bavili poměrně podrobně. Mnohé detaily ale byly stále přikryty rouškou tajemství a fantazie zároveň. S o to větším očekáváním herní kinofilové očekávali střípky, které s filmem souvisí.
Co všechno si můžeme nyní říct o Tomb Raideru?
Poslední půl rok byl ve spojení počítačové hry a filmy obzvláště pestrý. Po počáteční bouři o to, kdo bude představovat Laru Croftovou v připravovaném filmu, jsme se již na stránkách Doupěte bavili poměrně podrobně. Mnohé detaily ale byly stále přikryty rouškou tajemství a fantazie zároveň. S o to větším očekáváním herní kinofilové očekávali střípky, které s filmem souvisí.

Hra Tomb Raider je všelijaká. Někteří hráli již první příběhy, jiní poznali mladou archeoložku Croftovou až nyní v jejím zatím posledním čtvrtém pokračování. Bez ohledu na to, jak dlouho vaše či naše známosti s Larou trvají, nebál bych se tvrdit, že film Tomb Raider bude jiný. Zatímco při vývoji těchto her jsou tvůrci jasně omezeni určitými fakty jako engine či možnosti dalšího prostoru ve hře, na celuloidu se již problémy tolik známé světu vývojářů stírají s realitou a otevírá se nový prostor dalším nápadům.

Je tedy zřejmé, že převážné dobrodružství archeologa v sukních (spíše bych měl říct v úzkých šortkách a obtáhlém tričku…) nebude pouhou poutí bezejmenné množiny entit kamenným bludištěm, ale můžeme se těšit na pestřejší prostředí, zajímavější nepřátele a hlavně zápletku, kterou herní příběhy, nepokrytecky řečeno, nemají (byť jakási snaha tu je…). Velice atraktivním tématem budou Aztékové a obecně mayské civilizace, resp. zbytky jejich chrámů. Zda se bude film snažit těžit z rozsáhlé mystiky bohů Tescatlipoca nebo Quatzelcoatla jisté rozhodně není – stejně jako není vyloučená předem ani návštěva Velikonočních ostrovů.

Objevila se však nová jména, která budou ve filmu rovněž figurovat. Jak známo, Angelina Jolie, nositelka Oscara za nejlepší vedlejší ženskou roli, si zahraje roli hlavní, ale ani mužští představitelé nevyjdou zkrátka. Tak například Iain Glan spolu s Lesliem Phillipsem budou lařinými úhlavními nepřáteli; byť oba byli svého času obdivovateli Lařiného otce, chamtivost a zlo je v padouchy proměnila. Je toho samozřejmě více, ale i tak se stále díváme pouze na vrcholek ledovce. Mnohem více se dozvíme v průběhu doby, již teď je ale oznámeno, že film dříve jak v létě 2001 určitě nevyjde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 122 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

včera | | 15 N/A
Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se na obrázky z českého středověku

Jak vypadá Kingdom Come: podívejte se …

Kingdom Come bude výpravou do středověku se vším všudy. České lesy, věrohodné souboje a příběhové zvraty, které otřásly zemí. Pojďme se podívat na všechny dostupné pohlednice z výletu.

včera | | 18 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
V Kingdom Come: Deliverance se musíte naučit řádně oblékat a obrnit

V Kingdom Come: Deliverance se musíte …

V očekávaném českém RPG nebudou věrohodné jen souboje, ale také způsob oblékání a využívání brnění.

7.  2.  2018 |
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |