CoD nedopadne jako Guitar Hero

Pokud pravidelně navštěvujete naše stránky, jistě víte o zrušení hudební série Guitar Hero. Rozhodnutí Activisionu bylo nečekané, zvláště pokud vezmeme v úvahu, o jak silnou značku šlo. Podle známého herního analytika Michaela Pachtera se však Call of Duty v blízké budoucnosti stejného osudu bát nemusí.

"Nemyslím, že se do tá srovnat," řekl Pachter. "Guitar Hero je hra, kterou si lidé koupí jednou, protože má skvělou periferii. Když se základna hráčů naplní, jsou pak jedinými zájemci ti, kteří si konzoli teprve kupují. Zároveň opadne i prestiž značky."

"Call of Duty má na druhou stranu širokou online komunitu, která stále roste. Když vyjde nová verze, spustí se tzv. 'síťový efekt', kdy si lidé hru koupí jen proto, že si ji koupili i jejich známí. Čeho se série musí bát, je konkurence, ne toho, že by se jí hráči nabažili... CoD nezanikne, dokud Activision neotevře vrátka konkurenci tím, že vytvoří špatnou hru."

Zdroj: Industry Gamers

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

19 nejlepších strategických her, který si dnes můžete zahrát

19 nejlepších strategických her, který si dnes můž…

Strategickým hrám ještě neodzvonil konec, byť už se netěší takové popularitě jako dřív. Proto není od věci připomenout si ty největší pecky. A protože je strategických žánrů je mnoho, zaměříme se na válečné kultovky.

11.  10.  2020 | | 34 N/A
Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Máme kompletní přehled

Co si zahrajete na PlayStationu 5 v den vydání? Má…

Se hrami na novou generaci konzolí je to o něco složitější, než tomu bylo při příchodu té poslední. Kromě klasických launch titulů, které vyjdou ve stejný den jako konzole tady máme navíc zpětnou kompatibilitu. Tím ale ani zdaleka nekončíme.

17.  10.  2020 | | 10 N/A
Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nasáklé kultovní atmosférou

Fotografové vyrazili do Mafie, pořídili snímky nas…

Předělávka první Mafie se rozhodně povedla, a kromě recenze to dokazují i pohlednice přímo ze hry.

20.  10.  2020 | | 3 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox Studios a Amnesia zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: to nejlepší od Xbox St…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

16.  10.  2020 |
Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konzolí nové generace

Ve Flight Simulatoru se můžete proletět kolem konz…

Hráči už si začínají dělat sranda i z profesionálního simulátoru Microsoftu.

19.  10.  2020 | | 2 N/A