Codemasters kupují Slightly Mad Studios za tři čtvrtě miliardy

Autoři Project CARS očividně oslovili další legendy žánru.
Codemasters kupují Slightly Mad Studios za tři čtvrtě miliardy

Vydavatelství Codemasters, které v minulosti stálo za nejednou špičkovou závodní hrou v čele s těmi nejoblíbenějšími jako Collin McRae Rally, nebo současné série F1, si nyní pod svá křídla stahuje nové vývojářské studio. Bude jím Slightly Mad Studios, které má ve svém životopisu závodní hit Project CARS.

GRID v nových záběrech ukazuje ukazuje prosluněný okruh v Havaně

GRID v nových záběrech ukazuje ukazuje prosluněný okruh v Havaně

Britský vydavatel má za vývojářské studio zaplatit asi 30 milionů dolarů, tedy asi 700 milionů korun. "Spojení Codemasters se Slightly Mad Studios vytvoří na trhu se závodními hrami nesmírně silnou kombinaci," komentovat ředitel Codemasters Frank Sagniernovou akvizici svojí společnosti. "Jejich nadšení a vášeň pro kvalitní tvorbu odráží naši snahu. Obě strany za sebou mají několik světově renomovaných titulů a značek a ve svých rukou mnohé z nejtalentovanějších lidí v oboru," pokračoval Sagnier.

F1 2019: nejlepší ročník série (recenze)

F1 2019: nejlepší ročník série (recenze)

Codemasters se na trh se závodními hrami orientuje už od roku 1986 a z vydavatele se postupně stalo jedno z nejrenomovanějších jmen v této oblasti. Od spojení se Slightly Mad Studios, které je o třiadvacet let mladší,  tak můžeme jistě očekávat velké věci. V neposlední řadě vydavatel prozradil, že studio už pracuje na nových projektech. Project CARS GO by měla být závodní hra pro mobilní zařízení a dočkat bychom se měli také nové závodní akce s inspirací v některé z oblíbených hollywoodských sérií.

Jaký filmový zážitek ze závodního prostředí byste rádi viděli na herních zařízeních? Co takhle Rallye Smrti?

Nejnovější komentáře