Cold War - další česká hra s ambicemi na celosvětový úspěch

Chaser Jones je ctižádostivý investigativní žurnalista, který ve všech koutech matičky Země pátrá po nových senzacích. Na první pohled se tak ničím neliší od mnoha svých kolegů. Kroky osudu ho však časem zavedou i do tajemného světa Sovětského svazu. nakloněna. Nechtěně se připlete k sabotáží černobylské jaderné elektrárny a stane se tak součástí rozsáhlých intrik a konspirací.
Cold War - další česká hra s ambicemi na celosvětový úspěch

Naštěstí bylo našemu hrdinovi dáno do vínku více než pouhá vytříbenost ve vyjadřování. Minulé zážitky ho naučily nepozorovaně se plížit a používat nejnovější výstřelky moderní technologie. Co více, dokáže obelstít alarm, vyřadit z provozu kamerový systém, stejně jako se bránit jakékoliv agresi (byť právě to nepatří mezi jeho nejsilnější stránky). To vše a mnohé další mu bude v jeho nebezpečném dobrodružství pojmenovaném Cold War a vyvíjeném novým českým týmem Mindware Studios více než užitečné.

Jak je patrné z prvních informací, už v základech toho bude mít titul Cold War hodně společného s klasikou jménem Thief. Ve většině misí tak budete muset zůstat neodhaleni, skryti v pozadí, jako trpělivé zvíře čekající na svou večeři. Budete donuceni neustálé se skrývat, pohybovat v temných zákoutích, pracovat čistě a co je důležité, nezanechat po sobě absolutně žádné stopy. Navíc dává tento základní koncept tušit, že hra samotná nebude svázána přílišnou linearitou. Řešení každé mise bude především na vás samotných, nevyhnete se mimo jiné také improvizaci - vždy bude existovat několik alternativ, byť povětšinou závislých na vnějších faktorech (vybavení, prostředí).

 

Mnoha prvky titul Cold War připomíná také simulaci nájemného vraha Hitman či ve světě velmi populární titul Deus Ex. I zde bylo nutné zůstat v mnoha okamžicích neodhalen - neustálá obměna oblečení, ničení kamer a vyřazování další elektroniky, to vše by nás tak s největší pravděpodobností mělo čekat i v případě Cold War.

Jak jsem již naznačil, černobylská katastrofa byla pouhým začátkem celého dobrodružství. Časem se tak podíváte i do ulic Moskvy, krom jiného navštívíte vesmírnou stanici Bajkonur nalézající se v Kazachstánu. Vzhledem k původu autorského týmu však vyvstává také další otázka. Podíváme se na území České republiky? Československo jako takové bylo součástí socialistického tábora vedeného Sovětským svazem a i to je jeden z důvodů, proč by se mohlo ve hře objevit. Navíc nebudu daleko od pravdy, když si dovolím tvrdit, že autoři jako správní vlastenci jistě do hry zakomponují také svou rodnou zem.

 

Zatím není jistý použitý pohled. Byť první obrázky naznačují, že se na scenérie budete dívat z pohledu třetí osoby (a je to dokonce velmi pravděpodobné), samotní autoři doposud na tuto otázku jednoznačně neodpověděli. Další možnou variantou je implantace obou hlavních pohledů (první a třetí osoby).

Velmi zvědavý jsem také na míru interaktivity. Bude hráč moci použít každý předmět, který se mu umane? Nebo mu bude k dispozici jen několik pečlivě vybraných a pro další postup hrou nějakým způsobem důležitých itemů? To jsou zatím otázky, na které neznáme jednoznačnou odpověď. Z prvních informací vyplývá, že blíže k pravdě má spíše varianta první. Jistě nebudu sám, koho by takové řešení potěšilo.

Opatrnosti není nikdy nazbyt. A to mimo jiné platí i o používání zmiňovaných předmětů. Všichni vojáci a nepřátelé, kteří se vám postaví do cesty, budou mít jako normální lidé vcelku zdravé smyslové vnímání. To mimo jiné znamená, že si všimnou velkého výbuchu vedlejší budovy, uslyší střelbu z hlučnějších zbraní. Je tedy nezbytně nutné zvolit ve vhodný okamžik dostatečně šetrné "prostředky".

 

O kvalitě grafiky si můžete udělat bližší představu z prvních šesti obrázků, které můžete najít v tomto článku. Všechny byly pořízeny na blíže nespecifikované sestavě s grafickou kartou osazenou čipem GeForce 2 MX, která rozhodně nepatří mezi současnou špičku. Pokud ale pro plynulý běh kompletní hry postačí, bude to rozhodně další plus a světlý bod titulu Cold War.

Cold War je zatím primárně vyvíjen pro klasické počítače, v budoucnu lze očekávat také podporu Maců a Linuxu. V úvahách autorů figuruje i vývoj verze pro Xbox a PlayStation 2. Spekulovat zatím můžeme o termínu vydání. Lze očekávat, že letos se počinu jménem Cold War zřejmě nedočkáme. V úvahu tedy přichází příští rok - ten se jeví jako nejpravděpodobnější datum možného vydání. Více se snad dozvíme již brzy.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním městem ve Forza Motorsport 7 (galerie)

Praha stověžatá aneb projížďka hlavním…

Forza Motorsport 7 je na světě a stejně tak jako v předchozích dílech, i nyní máme možnost zajezdit si skrze historické centrum Prahy. Pokochejte se s námi.

13.  10.  2017 | | 13 N/A
Žánr Battle Royale bere trh útokem, podívejte se na nejlepší hry

Žánr Battle Royale bere trh útokem, po…

Battle Royale sice není žádný nově objevený žánr, ale až nyní ukazuje svůj pravý potenciál. Nejenže prodejní čísla obrovsky narůstají, ale počet hráčů přesahuje i takové stálice, jako je Counter-Strike Global Offensive nebo Dota 2.

11.  10.  2017 | | 4 N/A
Unikly slevové akce Steamu, Halloween a Černý pátek vám vysají peněženku

Unikly slevové akce Steamu, Halloween …

Již tradičně předčasně unikají informace o připravovaných slevových tornádech na Steamu, které začnou už během následujících dní.

21.  10.  2017 | | 3 N/A
Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou zábava, i když ještě nejsou dodělané

Hrajeme si s vláčky: Mashinky jsou záb…

Nová hra vám umožní stavět tratě a posílat po nich mašinky. Budete budovat a vydělávat. Herní model je zábavný a grafika líbivá. Hra má ještě dost nedostatků a není divu, zatím se totiž jedná o vývojovou verzi dostupnou v rámci předběžného přístupu. I přesto už ale poskytne docela dost zábavy.

20.  10.  2017 | | 16 N/A
Světové recenze Middle-earth: Shadow of War mluví o hitu

Světové recenze Middle-earth: Shadow o…

Pokračování výletu do Mordoru je tu a můžeme-li věřit zahraničním kritikům, jde o důstojného nástupce.

10.  10.  2017 | | 2 N/A
Middle-earth: Shadow of War - naplňte svůj osud (recenze)

Middle-earth: Shadow of War - naplňte …

Talion se vrací, aby dobyl Středozem a navždy zbavil svět zla. Povede se mu to tentokrát?

17.  10.  2017 | | 4 N/A
FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

FIFA 18: zpět a ve formě (recenze)

Po nejnovějším ročníku fotbálku PES se vrací i EA se svou značkou. Je FIFA nejlepším fotbalem na trhu?

9.  10.  2017 | | 1 N/A
South Park: The Fractured But Whole – sprostí hrdinové v akci (recenze)

South Park: The Fractured But Whole – …

Důvodem, proč lidé milují South Park, je už samotný fakt, že si v dnešní době nebojí dělat srandu z černochů a nacistických krav. A v tomhle ohledu naštěstí nezklame ani nová hra.

19.  10.  2017 | | 2 N/A