Combat Command 2 : Danger Forward

Nepříliš známí Shrapnel Games (vydali například Horse and Musket nebo Steel Beasts) chystají na říjen 2000 hexovou tahovou strategii z prostředí druhé světové války. Jestli se vám vybaví třeba Panzer General, Allied General, The Last Blitzkrieg - Ardennes Ofensive apod., tak tohle bude něco podobného.
Combat Command 2 : Danger Forward
Nepříliš známí Shrapnel Games (vydali například Horse and Musket nebo Steel Beasts) chystají na říjen 2000 hexovou tahovou strategii z prostředí druhé světové války. Jestli se vám vybaví třeba Panzer General, Allied General, The Last Blitzkrieg - Ardennes Ofensive apod., tak tohle bude něco podobného.

Ze hry je k dispozici zatím jen pár obrázků a popis na internetových stránkách vydavatele. Svým zaměřením hra osloví spíše skalní stratégy mezi příznivci druhé světové války, ostatní hráče asi nechá v klidu pařit své Close Combaty a Commandos, s nimiž se nemůže graficky příliš srovnávat. Alespoň podle prvních screenshotů. Síla hry bude spíš někde jinde: v promyšlené strategii, a zpracování nejvyššího velení. Ale co slibují samotní autoři:

Hra oživuje vzrušující kapitoly druhé světové války. S důrazem na vysoké velení je zaměřena na středozemí a západní frontu v letech 1940-1945. Pravidla zahrnují zpracování parašutistických a obojživelných výsadků, infiltraci na území nepřítele, využití rádiového kontaktu, vzdušné akce včetně kluzáků, zásobování a noční přesuny. Hráč by měl možnost hrát jak za spojence, tak za nacisty, hra má obsahovat i vojska více národností. Měřítko je 1/2 km na hex, tah představuje časové období 4 hodin, bitvy ukazují průběh několikadenních akcí. Umělá inteligence má být silná a agresivní.

Combat Command 2Combat Command

Některé možné scénáře : Anzio, Sangro River, San Pietro, Salerno, Gela, Troina, Primosole Bridge, Syracuse, Palermo, Maleme, Heraklion, Tebourba Gap, St. Vith, Celles, Bastogne, Hurtgen Forest, Stolberg Corridor, Sealion, Sword, Carentan, a možná i D-Day ! Editor scénářů zřejmě nebude chybět.

Minimální hardwarové požadavky jsou na dnešní dobu celkem skromné: P166, 32MB, Win95+, 20MB HDD, DirectX6, ovšem vzhledem k tomu jak hra vypadá, se není co divit. Raději ale nebudu vynášet ukvapené závěry, autoři co nevidět vydají demo a pokud bude stát za to, přineseme vám z něj nějaké to preview.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Je potřeba mít hardware nové generace, říká Sony o Playstation 5

Je potřeba mít hardware nové generace,…

Společnost Sony potvrdila, že již pracuje na další generaci herního hardwaru.

10.  10.  2018 | | 24 N/A
Hráč Soulcaliburu VI zaskočil internet ještěrem s gigantickým přirozením

Hráč Soulcaliburu VI zaskočil internet…

Kreativita některých lidí při editaci vlastních postav nezná mezí. U Soulcaliburu se to ale trošku zvrhlo.

včera | | 1 N/A
Fotografové vyrazili do Řecka, nafotili nádherné snímky v AC Odyssey

Fotografové vyrazili do Řecka, nafotil…

Stejně jako Origins i Odyssey nabízí propracovaný fotorežim. A umělecké kousky na sebe nenechaly dlouho čekat!

8.  10.  2018 | | 7 N/A
Sony dnes startuje program odměn pro členy PS Plus

Sony dnes startuje program odměn pro č…

Ten rozšiřuje řadu výhod pro členy PS Plus o další skvělé slevy a nabídky od našich lokálních partnerů.

14.  10.  2018 |
7 tipů na bláznivé hry, které překvapí i zabaví

7 tipů na bláznivé hry, které překvapí…

Což takhle dát si oddych? Což takhle zahrát si něco trochu méně seriózního?

10.  10.  2018 | | 2 N/A