Combat Command 2 : Danger Forward

Nepříliš známí Shrapnel Games (vydali například Horse and Musket nebo Steel Beasts) chystají na říjen 2000 hexovou tahovou strategii z prostředí druhé světové války. Jestli se vám vybaví třeba Panzer General, Allied General, The Last Blitzkrieg - Ardennes Ofensive apod., tak tohle bude něco podobného.
Combat Command 2 : Danger Forward
Nepříliš známí Shrapnel Games (vydali například Horse and Musket nebo Steel Beasts) chystají na říjen 2000 hexovou tahovou strategii z prostředí druhé světové války. Jestli se vám vybaví třeba Panzer General, Allied General, The Last Blitzkrieg - Ardennes Ofensive apod., tak tohle bude něco podobného.

Ze hry je k dispozici zatím jen pár obrázků a popis na internetových stránkách vydavatele. Svým zaměřením hra osloví spíše skalní stratégy mezi příznivci druhé světové války, ostatní hráče asi nechá v klidu pařit své Close Combaty a Commandos, s nimiž se nemůže graficky příliš srovnávat. Alespoň podle prvních screenshotů. Síla hry bude spíš někde jinde: v promyšlené strategii, a zpracování nejvyššího velení. Ale co slibují samotní autoři:

Hra oživuje vzrušující kapitoly druhé světové války. S důrazem na vysoké velení je zaměřena na středozemí a západní frontu v letech 1940-1945. Pravidla zahrnují zpracování parašutistických a obojživelných výsadků, infiltraci na území nepřítele, využití rádiového kontaktu, vzdušné akce včetně kluzáků, zásobování a noční přesuny. Hráč by měl možnost hrát jak za spojence, tak za nacisty, hra má obsahovat i vojska více národností. Měřítko je 1/2 km na hex, tah představuje časové období 4 hodin, bitvy ukazují průběh několikadenních akcí. Umělá inteligence má být silná a agresivní.

Combat Command 2Combat Command

Některé možné scénáře : Anzio, Sangro River, San Pietro, Salerno, Gela, Troina, Primosole Bridge, Syracuse, Palermo, Maleme, Heraklion, Tebourba Gap, St. Vith, Celles, Bastogne, Hurtgen Forest, Stolberg Corridor, Sealion, Sword, Carentan, a možná i D-Day ! Editor scénářů zřejmě nebude chybět.

Minimální hardwarové požadavky jsou na dnešní dobu celkem skromné: P166, 32MB, Win95+, 20MB HDD, DirectX6, ovšem vzhledem k tomu jak hra vypadá, se není co divit. Raději ale nebudu vynášet ukvapené závěry, autoři co nevidět vydají demo a pokud bude stát za to, přineseme vám z něj nějaké to preview.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Herní projekt AQP City: když chcete GTA bez GTA

Herní projekt AQP City: když chcete GT…

Grand Theft Auto porodilo nespočet klonů, více i méně úspěšných. AQP ale vypadá jako zcela nový level.

18.  1.  2018 |
8 největších herních zklamání roku 2017

8 největších herních zklamání roku 201…

Minulý rok přinesl hromadu skvělých her, bohužel však také mnoho zklamání. Těchto osm nás zamrzelo nejvíc.

9.  1.  2018 | | 9 N/A
10 největších herních překvapení roku 2017

10 největších herních překvapení roku …

Každý rok nás něčím zklame, zároveň však mnoha věcmi příjemně překvapí. Rok 2017 byl pro herní svět plný překvapení.

11.  1.  2018 | | 3 N/A
Hry roku 2018: pecky, na které se vyplatí zaostřit

Hry roku 2018: pecky, na které se vypl…

Musíte uznat, že minulý rok byl po herní stránce opravdu nabitý. Rok 2018 by ale snad mohl ten loňský ještě předčit. Některé z očekávaných pecek jsme pro vás vybrali, abyste se s námi měli na co těšit.

17.  1.  2018 |
PC v roce 2018: nejočekávanější herní pecky platformy

PC v roce 2018: nejočekávanější herní …

Je tady další várka her, kterým byste v letošním roce měli věnovat pozornost. Bude toho vycházet věru hodně. Zahrajeme si na piráty, upíry nebo třeba stavitele pravěkého parku. A co takhle to celé završit tandemovým útěkem z vězení?

13.  1.  2018 | | 7 N/A
Nové hry i na slabém počítači: Vyzkoušejte zdarma Geforce Now pro PC

Nové hry i na slabém počítači: Vyzkouš…

Společnost Nvidia představuje konečně i na PC službu GeForce Now, která vám dovolí hrát i ty nejnovější hry na slabších počítačích.

8.  1.  2018 | | 3 N/A
Playstation 4 v roce 2018: nejočekávanější hry platformy

Playstation 4 v roce 2018: nejočekávan…

Sice jste si u nás nedávno mohli přečíst o očekávaných hrách, tím ale ani zdaleka nekončíme. Letošní rok toho totiž přinese mnohem více než by se mohlo zdát. Začneme s tím, co se v tomto roce dostane na konzoli Playstation 4.

6.  1.  2018 |
Nejprodávanější hry roku 2017, které provětraly peněženky

Nejprodávanější hry roku 2017, které p…

Zajímá vás, které hry byly v loňském roce co do prodejnosti nejúspěšnější? My jsme to zjistili za vás.

15.  1.  2018 | | 3 N/A