Combat Command 2 : Danger Forward

Nepříliš známí Shrapnel Games (vydali například Horse and Musket nebo Steel Beasts) chystají na říjen 2000 hexovou tahovou strategii z prostředí druhé světové války. Jestli se vám vybaví třeba Panzer General, Allied General, The Last Blitzkrieg - Ardennes Ofensive apod., tak tohle bude něco podobného.
Combat Command 2 : Danger Forward
Nepříliš známí Shrapnel Games (vydali například Horse and Musket nebo Steel Beasts) chystají na říjen 2000 hexovou tahovou strategii z prostředí druhé světové války. Jestli se vám vybaví třeba Panzer General, Allied General, The Last Blitzkrieg - Ardennes Ofensive apod., tak tohle bude něco podobného.

Ze hry je k dispozici zatím jen pár obrázků a popis na internetových stránkách vydavatele. Svým zaměřením hra osloví spíše skalní stratégy mezi příznivci druhé světové války, ostatní hráče asi nechá v klidu pařit své Close Combaty a Commandos, s nimiž se nemůže graficky příliš srovnávat. Alespoň podle prvních screenshotů. Síla hry bude spíš někde jinde: v promyšlené strategii, a zpracování nejvyššího velení. Ale co slibují samotní autoři:

Hra oživuje vzrušující kapitoly druhé světové války. S důrazem na vysoké velení je zaměřena na středozemí a západní frontu v letech 1940-1945. Pravidla zahrnují zpracování parašutistických a obojživelných výsadků, infiltraci na území nepřítele, využití rádiového kontaktu, vzdušné akce včetně kluzáků, zásobování a noční přesuny. Hráč by měl možnost hrát jak za spojence, tak za nacisty, hra má obsahovat i vojska více národností. Měřítko je 1/2 km na hex, tah představuje časové období 4 hodin, bitvy ukazují průběh několikadenních akcí. Umělá inteligence má být silná a agresivní.

Combat Command 2Combat Command

Některé možné scénáře : Anzio, Sangro River, San Pietro, Salerno, Gela, Troina, Primosole Bridge, Syracuse, Palermo, Maleme, Heraklion, Tebourba Gap, St. Vith, Celles, Bastogne, Hurtgen Forest, Stolberg Corridor, Sealion, Sword, Carentan, a možná i D-Day ! Editor scénářů zřejmě nebude chybět.

Minimální hardwarové požadavky jsou na dnešní dobu celkem skromné: P166, 32MB, Win95+, 20MB HDD, DirectX6, ovšem vzhledem k tomu jak hra vypadá, se není co divit. Raději ale nebudu vynášet ukvapené závěry, autoři co nevidět vydají demo a pokud bude stát za to, přineseme vám z něj nějaké to preview.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Tipy na nejlepší gaučovky: k čemu sednout s partou přátel

Tipy na nejlepší gaučovky: k čemu sedn…

Parta kamarádů, velký gauč, jedna obrazovka. Mysleli jste si, že gaučový multiplayer už je mrtvý? Kde že. Stačí dobře hledat a my jsme to udělali za vás.

21.  7.  2018 | | 2 N/A