Combat Command 2 : Danger Forward

Nepříliš známí Shrapnel Games (vydali například Horse and Musket nebo Steel Beasts) chystají na říjen 2000 hexovou tahovou strategii z prostředí druhé světové války. Jestli se vám vybaví třeba Panzer General, Allied General, The Last Blitzkrieg - Ardennes Ofensive apod., tak tohle bude něco podobného.
Combat Command 2 : Danger Forward
Nepříliš známí Shrapnel Games (vydali například Horse and Musket nebo Steel Beasts) chystají na říjen 2000 hexovou tahovou strategii z prostředí druhé světové války. Jestli se vám vybaví třeba Panzer General, Allied General, The Last Blitzkrieg - Ardennes Ofensive apod., tak tohle bude něco podobného.

Ze hry je k dispozici zatím jen pár obrázků a popis na internetových stránkách vydavatele. Svým zaměřením hra osloví spíše skalní stratégy mezi příznivci druhé světové války, ostatní hráče asi nechá v klidu pařit své Close Combaty a Commandos, s nimiž se nemůže graficky příliš srovnávat. Alespoň podle prvních screenshotů. Síla hry bude spíš někde jinde: v promyšlené strategii, a zpracování nejvyššího velení. Ale co slibují samotní autoři:

Hra oživuje vzrušující kapitoly druhé světové války. S důrazem na vysoké velení je zaměřena na středozemí a západní frontu v letech 1940-1945. Pravidla zahrnují zpracování parašutistických a obojživelných výsadků, infiltraci na území nepřítele, využití rádiového kontaktu, vzdušné akce včetně kluzáků, zásobování a noční přesuny. Hráč by měl možnost hrát jak za spojence, tak za nacisty, hra má obsahovat i vojska více národností. Měřítko je 1/2 km na hex, tah představuje časové období 4 hodin, bitvy ukazují průběh několikadenních akcí. Umělá inteligence má být silná a agresivní.

Combat Command 2Combat Command

Některé možné scénáře : Anzio, Sangro River, San Pietro, Salerno, Gela, Troina, Primosole Bridge, Syracuse, Palermo, Maleme, Heraklion, Tebourba Gap, St. Vith, Celles, Bastogne, Hurtgen Forest, Stolberg Corridor, Sealion, Sword, Carentan, a možná i D-Day ! Editor scénářů zřejmě nebude chybět.

Minimální hardwarové požadavky jsou na dnešní dobu celkem skromné: P166, 32MB, Win95+, 20MB HDD, DirectX6, ovšem vzhledem k tomu jak hra vypadá, se není co divit. Raději ale nebudu vynášet ukvapené závěry, autoři co nevidět vydají demo a pokud bude stát za to, přineseme vám z něj nějaké to preview.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřitelným smyslem pro detail

4K obrázky z Far Cry 5 lákají neuvěřit…

Far Cry 5 nás v mnohém příjemně překvapil, především ale nabídl nádherné pískoviště na hraní. A nic to nepodpořit tak, jako 4K rozlišení.

11.  4.  2018 | | 18 N/A
7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: co hrát na cestách?

7 tipů na nejlepší mobilní hry roku: c…

Hrajete rádi na mobilním telefonu? Nechte si od nás doporučit několik kousků pro letošní rok.

17.  4.  2018 | | 8 N/A
Viděli jsme budoucnost: Na Playstation přijdou úžasné hry pro VR

Viděli jsme budoucnost: Na Playstation…

V Londýně se konala akce věnovaná budoucnosti platformy Playstation VR. Dostali jsme exkluzivní možnost nahlédnout, co Sony v oblasti virtuální reality chystá.

12.  4.  2018 | | 18 N/A
God of War: severská výprava (recenze)

God of War: severská výprava (recenze)

Populární rubač bohů se vrací, aby nám dokázal, že neztratil nic ze svého lesku. Jak dopadl Kratos nové generace?

12.  4.  2018 | | 22 N/A
PUBG: na mobilu lepší, než byste čekali (mobilní recenze)

PUBG: na mobilu lepší, než byste čekal…

Žánr Battle Royale prožívá v této době rozkvět, a to tak velký, že mimo PC a konzolí zasáhl také mobilní telefony. Zatímco Fortnite je zatím jen pro vyvolené, PUBG jsme se začali blíže věnovat a opravdu se to povedlo.

8.  4.  2018 | | 3 N/A
Podívejte se na skvělý dokument ze zákulisí Kingdom Come: Deliverance

Podívejte se na skvělý dokument ze zák…

Tohle se klukům neskutečně povedlo!

8.  4.  2018 |
Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, trvalo to necelý měsíc

Ochrana Far Cry 5 podlehla hackerům, t…

Ubisoft si své hry snaží hlídat, hackeři jsou ale neúprostní.

16.  4.  2018 | | 11 N/A
Kde se vyvíjí ArmA: Podívejte se, jak to vypadá v Bohemia Interactive

Kde se vyvíjí ArmA: Podívejte se, jak …

V Bohemia Interactive pracují na nových hrách, ale také na technologiích, které bodu připravované hry využívat. A nejsou to jen technologie ryze softwarové, vytvořili si tu třeba i vlastní zařízení na fotogrammetrii.

4.  4.  2018 | | 1 N/A