Comgad plánuje digitální distribuci

Lokální distribuční společnost Comgad oznámila, že letos na podzim hodlá spustit vlastní systém pro digitální distribuci her. Jejich portál Click2Play se tak zařadí po bok například společnosti Playman, která digitální distribuci spustila nedávno.

 "Projekt Click2Play vychází svou koncepcí ze stejných principů, jakými se řídí celá vydavatelská filozofie Comgadu," říká Pavel Mondschein, ředitel publishingové sekce společnosti Comgad. "Jeho cílem tedy bude přinášet na český a slovenský trh co nejvíce lokalizovaných titulů za co nejnižší ceny. Hry přitom budou bez jakéhokoliv dodatečného DRM; smyslem Click2Play je nabídnout hráčům co nejkratší cestu ke hrám, ne jim nastražovat nějaké překážky," dodává Mondschein.

click.PNG

Click2Play slibuje nabídnout nejen starší tituly, ale i nové hry, které by se na portálu měly objevit ve stejný den, jako krabicové verze v obchodech. Nabídka her se navíc nebude omezovat jen na tituly od Comgadu. Celý projekt je připravován jako otevřená distribuční platforma, kterou budou moci využívat i ostatní distributoři či vývojářská studia k prodeji svých her. Právě pro menší tuzemská studia by mohl být Click2Play hodně zajímavý, protože jim nabídne hotovou distribuční platformu a přitom si zachovají veškerá autorská a licenční práva ke svým produktům. Spuštění služby Click2Play je naplánováno na září letošního roku.

Zdroj: TZ
 

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli uvězněni na Cheater Islandu

Nepodvádějte ve Fall Guys, chycení hříšníci byli u…

Podvodníci nyní dostali zvláštní pozornost a mohou se radovat z jejich vlastního a speciálního pekla.

15.  9.  2020 |
Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway Empire zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce pro VR a Railway …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

11.  9.  2020 |
Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro PC, které si teď můž…

Spousta lidí v těchto časech volí jako výplň volného času právě hraní her. Jaké dobré kousky aktuálně najdete na platformě PC?

20.  9.  2020 | | 20 N/A
Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recenze

Mafia: Definitive Edition - zahraj tu naši | Recen…

Jedna z nejkultovnějších českých her se vrací v současné generaci. Je to vítané, nebo zbytečné překvapení?

24.  9.  2020 | | 12 N/A
Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 a Watch Dogs 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Football Manager 2020 …

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

18.  9.  2020 |