Commandos II – podrobnější pohled na hru

Hra Commandos se objevila jako blesk z čistého nebe. Dokonale hratelná, řádně obtížná, výborně graficky zpracovaná. Vše v naprosté rovnováze. Španělský tým Pyro Studios se tak stal takřka přes noc světovým herním vývojářem. Samozřejmě také díky prodejnosti - Commandos se doteď prodalo přes 1,2 milionu kusů. Commandos 2 na sebe nechaly čekat celé dva roky. Jaké tedy bude druhé pokračování veleslavné gamesky?
Commandos II – podrobnější pohled na hru
Hra Commandos se objevila jako blesk z čistého nebe. Dokonale hratelná, řádně obtížná, výborně graficky zpracovaná. Vše v naprosté rovnováze. Španělský tým Pyro Studios se tak stal takřka přes noc světovým herním vývojářem. Samozřejmě také díky prodejnosti - Commandos se doteď prodalo přes 1,2 milionu kusů. Commandos 2 na sebe nechaly čekat celé dva roky. Jaké tedy bude druhé pokračování veleslavné gamesky?

Základ hry samozřejmě zůstane zachován - budete ovládat několik paňáců a plnit s nimi zadané úkoly. Bojiště se ovšem přesune z Evropy do Pacifiku, na mušku si tedy vezmeme naše šikmooké japonské přátelé. Podíváme se jak na různé ostrovy tak i na samotný asijský kontinent (konkrétně do Číny). Snad se dokonce zúčastníme i akce u slavného mostu přes řeku Kwai.

Samozřejmě budeme mít opět co dočinění se zeleným baretem, řidičem, námořníkem, ženistou, sniperem a špiónem. K nim však přibudou další - Natasha, která se objevila již v datadisku Behind The Call of Duty, a rodilý zloděj (původním jménem Paul Toledo). Posledním z přidaných "charakterů" má být pes - ten je ovšem stále ještě poněkud nejistý, protože vývojáři mají problémy s definicí jeho činnosti. Návrhy jsou takové, že by mohl odpoutávat pozornost hlídek (už vidím bohulibé protesty ochránců zvířat) nebo rychle přenášet objekty mezi vzdálenými členy týmu. Inu, uvidíme. Natasha je jistá, ovšem její schopnosti také nejsou ještě plně dořešeny (ačkoliv jednu schopnost bude mít určitě:). Zloděj, ten je 100% a jeho vlastnosti vůbec nejsou k zahození. Jak již tak nějak samo vyplívá z jeho profese, bude schopen krást vojákům nejrůznější objekty. Také bude mít schopnost vidět skrz okna do budov. Říkáte si asi, co to tady žvatlám, vždyť budovy byly "prázdné". No právě - byly. Ve druhém dílu budou interiéry budov, kompletně všech, viditelné a využitelné a budou se naprosto shodovat s vnějším tvarem budovy. Tak například budete moct postavit snipera k oknu, bareta ke dveřím, a poté už jen vesele bezhlavě pálit do davu.

Nebudou samozřejmě chybět oblíbené vehikly, které byly tolik oslavovány v prvním dílu. Obzvláště třeba akční projížďka obrněným transportérem vždy zahřála u srdce. V druhém dílu jich samozřejmě něco přibude, ale i ubude, protože ne vše se používalo jak v Evropě tak v Pacifiku. U tanku nastane malá změna - budou ho muset ovládat dva muži, řidič a ženista. Doufejme, že to nijak nezprzní hratelnost, která byla opravdu absolutní. Chlapíci z Pyro Studios tím údajně chtějí docílit větší reálnosti ovládání.

Zcela novým strategickým prvkem budou spojenečtí vojáci, které bude možné využívat jako živé návnady. Trochu problém bude, že sehnat nicnedělajícího, přímo flákajícího se vojáka je ve válce docela obtížné, takže takovéto situace budou opravdu pouze výjimečné.

Jednotliví členové týmu si také konečně budou moct vyměňovat předměty. Nebude už tedy nutné běhat přes celou mapu sem a tam, jenom abyste dostali správný objekt do správných rukou. Mise už nemají být tak "prázdné" a prostředí bude zaplněno nejrůznějšími detaily, na jednom ze screenshotů je dokonce vidět slon.

Trochu se změní i systém "vidění". Bude totiž rozdělen do několika úrovní, podle kterých se pak bude řídit reakce nepřítele. Vývojáři doporučují tento systém důkladně nastudovat, protože na tom zda vás nepřítel zahlédne či ne závisí vaše zdraví.

Kteréhož budete v celkem 12 misích potřebovat více než dost. Ač se to může zdát málo, má se doba hraní pohybovat mezi 60 - 70 hodinami. Což už zase tak málo není. Grafika se oblékne do mnohem detailnějšího hávu, jak je taktéž vidět ze screenshotů, a rozlišení se zvýší až na 1024*768. Hra má vyjít koncem tohoto roku.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A
Harry Potter se vrací, tentokrát s příchutí Pokémon GO

Harry Potter se vrací, tentokrát s pří…

Černá magie společně s Voldemortem se vrací na scénu.

10.  11.  2017 |