Control je sci-fi prezentací grafických orgií v čele s DLSS a ray tracingem

Control je pravděpodobně graficky nejpůsobivějším titulem poslední doby. A my víme proč.

Ray tracing se pomalu ale jistě stává nedílnou součástí moderního herního průmyslu. Stále více her jej začíná integrovat, a především to dělat správně, aby nešlo jen o marketingový tahák nebo něco, co vám ukousne lví podíl grafického výkonu bez zjevného výsledku. 

Minecraft dostal ray tracing. Tak dokonale nasvícené scény jste neviděli

Minecraft dostal ray tracing. Tak dokonale nasvícené scény jste neviděli

Nvidia totiž za poslední dobu vydala celou řadu aktualizací a vylepšení, která lze vidět například ve hrách Battlefield 1, Minecraft RTX či Wolfenstein: Youngblood. Právě Control ale dokázal využitím ray tracingu a především technologie DLSS 2.0 vyloženě ohromit. 

Nedílnou součástí toho je celkové pojetí grafiky hry. Remedy totiž využilo značně vylepšený Northlight Engine, který známe už ze hry Quantum Break, a náležitě jej vypiplalo. Control navíc používá extrémně realistické pojetí, pohrávající si s reálným světem a nic nedokáže posloužit k ukázce realistické grafiky lépe, než kancelářské prostředí moderní budovy. V tomto případě tedy s příchutí alternativní historie. 

Control: pecka mezi oči | Recenze

Control: pecka mezi oči | Recenze

Pojďme se tedy do galerie pořádně podívat na využité technologie, kde si vše dopodrobna popíšeme. A pokud vás náhodou zaujala samotná hra, mrkněte na naši recenzi. 

Vše bylo testováno na herním notebooku Asus Zephyrus S GX502 s procesorem i7 deváté generace a grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 2070.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si teď můžete zahrát

Vybrali jsme nejzajímavější hry pro PC, které si t…

Ať už si chcete zahrát sami nebo zvažujete koupit hru jako dárek na Vánoce, bude se vám hodit přehled současných nejatraktivnějších her pro počítače.

11.  11.  2020 | |4 N/A
Martin Nahodil
Nejlepší hryPC
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby do budoucna | Recenze

Xbox Series S a Series X: vyšší výkon, SSD a sliby…

Microsoft vyrukoval se svou nejnovější konzolí Xbox Series X. Ale co když nechcete to nejvýkonnější a nejlepší? I na to společnost myslela.

15.  11.  2020 | |19 N/A
Michal Maliarov
RecenzeKonzole