Control je vizuálně psychodelická střílečka, kde září ray tracing | Galerie

Remedy umí řádně ujetou atmosféru a Control tento fakt jen potvrzuje. A ten ray-tracing také není k zahození!

Studio Remedy vždy se svými projekty dokázalo upoutat především hutnou atmosférou a často i pěkně halucinogenními stavy hlavních hrdinů, kteří musí bojovat s vnitřními démony a často i těmi reálnými. Je jedno, zda mluvíme o kultu Max Payne nebo skvělém thrilleru Alan Wake, Remedy prostě umí nevšední herní zážitky. 

Control: pecka mezi oči | Recenze

Control: pecka mezi oči | Recenze

Po lehce průměrném Quantum Break jsme tak byli natěšeni na jejich nejnovější projekt - sci-fi střílečku Control, ve které se tvůrci opět vrátili do svých zajetých kolejí s šílenými výjevy a unikátním vizuálem. A tentokrát se jim to zatraceně povedlo.

Control kombinuje hned několika populárních prvků předchozích her studia a nabízí akční střílečku, ve které si budete hrát s nadpřirozenými schopnostmi hlavní hrdiny a velkou mírou se na tom bude podílet také okolní prostředí. To je totiž často zcela zničitelné, a tak můžete dát svým destruktivním choutkám volnou ruku. 

Nové hardwarové požadavky střílečky Control jsou mnohem příjemnější

Nové hardwarové požadavky střílečky Control jsou mnohem příjemnější

Ruku v ruce s všudypřítomnou destrukcí jde také samotný vizuál, ukotvený grafickým enginem Northlight, který byl využit už v akci Quantum Break. Ten zvládá nejen působivou destrukci prostředí, ale především krásnou práci se světlem a stíny. S tím ostatně pomůže především hojně propagovaný ray tracing, který tato hra podporuje a který si zplna užijete na grafických kartách Nvidia GeForce RTX. Pokud tedy chcete vycucat z grafiky hry naprosté maximum, bez RTX se opravdu neobejdete. Výsledkem jsou ale mnohem působivější lesklé plochy a celková atmosféra, o které se můžete přesvědčit v naší galerii.