Corsairs Gold - honba za zlatem

Tak tu máme další, novou real-time strategii, která nás tentokrát zavede do doby, kdy mořím panovaly zběsilé síly krvelačných pirátů a každá z tehdejších námořních mocností si kousala nehty, aby se jim vyhnula. A ten, kdo si je kousal více než je zdrávo, stejně této chátře neušel.
Corsairs Gold - honba za zlatem
Myslím, že si firma Microids už lepší půdu pro pozemskou real-time strategii vybrat nemohla….nesmírně široké pole působnosti pro všechny druhy lupu, vražd a nevinného zabíjení v elegantním stylu historického pojednání. To bude hrát ve hře velice důležitou roli a my se tak budeme moci zapojit do skutečných bitev a setkat s opravdovými vůdci a kapitány, jak královských, tak i lebkou ocejchovaných flotil. Hlasy tvůrců jdou však dál a slibují nezapomenutelnou řezbu po všech částech jižní polokoule. A jak toho chtějí chlapci z herní dílny Microids dosáhnout? Hlavním tahákem této hry bude již zmiňovaná historická přitažlivost, pro kterou samotnou je nachystaných neuvěřitelných 50 misí se zvláštními kampaněmi pro každou ze čtyř nejdůležitějších námořních flotil tehdejší dobyvatelské éry (Nizozemí, Španělsko a v neposlední řadě nerozluční přátelé Anglie s Francií).

Dalším želízkem v ohni se má stát dokonalá reprodukce všech tehdejších obchodních, válečných a nákladních lodí, které si budou hledat cestu nejen skrz známé námořní tratě, ale zejména když zklame i ten poslední nepostradatelný kompas, také skrze kdysi neznámé končiny. Jak také jinak, když dobové mapy nemají zaznamenané nám známé ostrůvky ….zaznamenat je bude už na vás. Na vás bude také zajistit morálku vaší posádky k tomu, aby nepřekazila lichvářské obchody Vašeho Veličenstva. Budete mít k tomu absolutní moc, ovšem i ta se záhy může proměnit v absolutní kapitulaci, když se vaše zdeptaná posádka nedokáže ubránit útoku sousedních lodí. Poprvé (alespoň podle strůjců CG) nám budou představeny realistické simulace “nalodění“ nepřátelských lodí a následné krvelačné orgie (na screenshotech je vidět, že zase tak daleko tomu CG nejsou), jejichž výsledkem může být i vaše tělo “přes palubu“.

„Corsairs Gold zahrnuje kompletní řešení dobyvatelských strategií…jen se vydejte na vzrušující cestu za zlatem do čtyř koutů světa a zažijte tak nová dobrodružství v každém novém přístavu… silou paží či výhodnými obchody si nahromaďte veškeré bohatství pro vás a vaši zemi. A ať už jste ukrutný bojovník nebo lstivý vyjednávač - jedinou zbraní bude váš smysl pro strategii. Možná, že budete budit ještě větší obdiv než-li váš král a půjde z vás větší strach než se samotných pirátů”. S těmito slovy se na nás obracejí programátoři této hry… jsem zvědav co si z toho do konečné fáze skvělého nápadu ponechají.


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hry zadarmo nebo se slevou: lunární nový rok a Assassin

Hry zadarmo nebo se slevou: lunární nový rok a Ass…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

12.  2.  2021 | |1 N/A
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Úlet, který potrápí mozek. Kitty Letter je kombinace her Scrabble a Clash Royale

Úlet, který potrápí mozek. Kitty Letter je kombina…

14.  2.  2021 |
Adam Kos
Mobilní hry
Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected na PC a konzole

Blizzard oznámil předělávku Diablo 2: Resurrected …

Diablo 4 není jediná hra z tohoto univerza, která k nám dorazí.

20.  2.  2021 | |17 N/A
Michal Maliarov
RemasterDiablo 2
12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až po náročné strategie

12 tipů na nejlepší deskové hry: od párty her až p…

Deskové hry nejsou jen pro nerdy, zvládnou zabavit celou rodinu. Vybrali jsme nejzajímavější deskovky hlavně mezi novinkami, ale i stálicemi, napříč kategoriemi od her pro občasné hráče až po ty náročnější.

15.  2.  2021 | |34 N/A
Vladislav Kluska
Deskové hry
Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rage 2 zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: akce na skákačky a Rag…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

19.  2.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Zdrojové kódy Zaklínače i Cyberpunku se prodaly aukci na dark webu

Zdrojové kódy Zaklínače i Cyberpunku se prodaly au…

O ukradená data CD Projektu byl velký zájem.

13.  2.  2021 |
Martin Havel
CD Projekt REDBezpečnost
Nebuchadnezzar: vybudovat Babylón je pořádná dřina | Recenze

Nebuchadnezzar: vybudovat Babylón je pořádná dřina…

Vybudovat vlastní prosperující civilizaci je sakra těžký úkol! Zda dokážete být dobrým mezopotámským panovníkem si můžete vyzkoušet v nové české hře. A nebudete litovat.

11.  2.  2021 | |6 N/A
Vojtěch Matušinský
Recenze
Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostřednictvím traileru

Diablo 4 hlásí návrat kultovní třídy Rogue prostře…

Rogue se vrací.

20.  2.  2021 |
Michal Maliarov
DiabloVideo