Corsairs Gold - honba za zlatem

Tak tu máme další, novou real-time strategii, která nás tentokrát zavede do doby, kdy mořím panovaly zběsilé síly krvelačných pirátů a každá z tehdejších námořních mocností si kousala nehty, aby se jim vyhnula. A ten, kdo si je kousal více než je zdrávo, stejně této chátře neušel.
Corsairs Gold - honba za zlatem
Myslím, že si firma Microids už lepší půdu pro pozemskou real-time strategii vybrat nemohla….nesmírně široké pole působnosti pro všechny druhy lupu, vražd a nevinného zabíjení v elegantním stylu historického pojednání. To bude hrát ve hře velice důležitou roli a my se tak budeme moci zapojit do skutečných bitev a setkat s opravdovými vůdci a kapitány, jak královských, tak i lebkou ocejchovaných flotil. Hlasy tvůrců jdou však dál a slibují nezapomenutelnou řezbu po všech částech jižní polokoule. A jak toho chtějí chlapci z herní dílny Microids dosáhnout? Hlavním tahákem této hry bude již zmiňovaná historická přitažlivost, pro kterou samotnou je nachystaných neuvěřitelných 50 misí se zvláštními kampaněmi pro každou ze čtyř nejdůležitějších námořních flotil tehdejší dobyvatelské éry (Nizozemí, Španělsko a v neposlední řadě nerozluční přátelé Anglie s Francií).

Dalším želízkem v ohni se má stát dokonalá reprodukce všech tehdejších obchodních, válečných a nákladních lodí, které si budou hledat cestu nejen skrz známé námořní tratě, ale zejména když zklame i ten poslední nepostradatelný kompas, také skrze kdysi neznámé končiny. Jak také jinak, když dobové mapy nemají zaznamenané nám známé ostrůvky ….zaznamenat je bude už na vás. Na vás bude také zajistit morálku vaší posádky k tomu, aby nepřekazila lichvářské obchody Vašeho Veličenstva. Budete mít k tomu absolutní moc, ovšem i ta se záhy může proměnit v absolutní kapitulaci, když se vaše zdeptaná posádka nedokáže ubránit útoku sousedních lodí. Poprvé (alespoň podle strůjců CG) nám budou představeny realistické simulace “nalodění“ nepřátelských lodí a následné krvelačné orgie (na screenshotech je vidět, že zase tak daleko tomu CG nejsou), jejichž výsledkem může být i vaše tělo “přes palubu“.

„Corsairs Gold zahrnuje kompletní řešení dobyvatelských strategií…jen se vydejte na vzrušující cestu za zlatem do čtyř koutů světa a zažijte tak nová dobrodružství v každém novém přístavu… silou paží či výhodnými obchody si nahromaďte veškeré bohatství pro vás a vaši zemi. A ať už jste ukrutný bojovník nebo lstivý vyjednávač - jedinou zbraní bude váš smysl pro strategii. Možná, že budete budit ještě větší obdiv než-li váš král a půjde z vás větší strach než se samotných pirátů”. S těmito slovy se na nás obracejí programátoři této hry… jsem zvědav co si z toho do konečné fáze skvělého nápadu ponechají.

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Kingdom Come: Deliverance - prožijte český středověk (recenze)

Kingdom Come: Deliverance - prožijte č…

Česká hra ze středověku se dočkala finálního vydání. Po dlouholetém vývoji máte možnost okusit hru, jaká tu ještě nebyla. RPG inspirované českou historií a vyvíjené s důrazem na středověkou realitu. Stojí za to hru pořizovat? Dozvíte se v recenzi!

13.  2.  2018 | | 123 N/A
Mapa Kingdom Come: Deliverance je krásným příkladem středověké historie

Mapa Kingdom Come: Deliverance je krás…

Při tvorbě světa Kingdom Come: Deliverance samozřejmě nemohli tvůrci zahrnout celou republiku. Nakonec si vybrali okolí města Rataje nad Sázavou, nacházejícího se v okrese Kutná Hora. Jak to dopadlo?

21.  2.  2018 | | 16 N/A
Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál z českých luhů a hájů (galerie)

Kingdom Come: Deliverance - fotoseriál…

Recenzi jsme sice již napsali, ale Kingdom Come nás stále baví. Podívejte se na galerii z našich dobrodružných výprav.

19.  2.  2018 | | 4 N/A
7 nejlepších historických zážitků, které můžete zažít ve hrách

7 nejlepších historických zážitků, kte…

Kingdom Come dokázalo v posledních dnech ukousnout solidní porci pozornosti. Není ale jedinou hrou, která se zaměřuje na středověk a věrohodnou historii. Pojďme se podívat na ty nejlepší alternativy.

20.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance už prodalo téměř 500 tisíc kopií

Kingdom Come: Deliverance už prodalo t…

Nehledě na bugy a další technické nepříjemnosti se Kingdom Come v prodejích pěkně daří.

15.  2.  2018 | | 5 N/A
Kingdom Come: Deliverance dostane na PS4 v den vydání obří patch

Kingdom Come: Deliverance dostane na P…

Máte koupené Kingdom Come na konzoli PS4 a chystáte se hrát? Tak to si ještě nějakou dobu počkáte.

12.  2.  2018 | | 16 N/A
Herní agenda: zpátky v sedle nového roku

Herní agenda: zpátky v sedle nového ro…

Na začátku roku téměř vždy bývá na herním trhu poměrně sucho. Letošek nebyl výjimkou, proto jsme si s agendou dali menší pauzu. Už se ale začínají objevovat první dobře vypadající kousky, takže nastal čas, abychom si o nich zase něco řekli.

16.  2.  2018 |
Monster Hunter World: pořádné lovecké RPG (recenze)

Monster Hunter World: pořádné lovecké …

Kultovní Monster Hunter se vrací pravděpodobně v nejlepším dílu série.

15.  2.  2018 | | 5 N/A