Counter-Strike 2 s novým updatem vyměnil mapy a přidal nové UI pro nákupy zbraní

Rozruch okolo Counter-Strike 2 sice trochu ustal, ale to neznamená, že se Valve přestalo připravovat na vydání pro všechny hráče, které má přijít v průběhu léta. Po řadě menších úprav a oprav přichází větší update. Stále platí, že test je dostupný pro limitovaný počet hráčů. Jestli se vám ale poštěstilo a dostali jste pozvánku, můžete si nyní místo Dust 2 zahrát přepracovanou mapu Mirage

Valve nijak neskrývá, že s novým obsahem přibyde do hry i řada chyb, takže zapálení fanoušci mají zase o zábavu postaráno, aby přišli na všechny neduhy. I hráči, kteří se věnují tvorbě vlastního obsahu, se jistě radují. Vyšly totiž nástroje pro tvorbu obsahu na komunitní workshop.

76c0461b-4e81-455f-959d-663ebc7f5d77eb34a77e-f1f0-44d6-878f-37322e300d9a
Nové uživatelské rozhraní pro loadouty a nakupování

Měli byste je najít ke stažení přímo v menu hry. Lze si tak navrhnout vlastní skin nebo nálepku na zbraně, a dokonce i mapu. Fanouškovské mapy ale zatím není možné na workshop sdílet. Díky vylepšením editoru Hammer se pak výrazně zvýší kompilování výtvorů, ale potřebujete na něj minimálně grafickou kartu Nvidia 2060Ti 6 GB nebo AMD 6600XT.

Další výraznější novinkou je přepracování uživatelského rozhraní pro loadouty a nakupování zbraní. Celý proces je přehlednější. Loadout je rozdělený na startovní pistoli, čtyři místa pro pistole, pět pro střední zbraně, kam spadají SMG a těžké zbraně z CS:GO, a uzavírá to další pětice pušek. Samozřejmostí je, že nastavit si můžete loadout pro teroristy a CTčka zvlášť. 

Pokud jste někdy zkoušeli Valorant, nové menu nakupování vám přijde povědomé. Kruh se zbraněmi a další výbavou vystřídala přehledná tabulka. Vhod přijde také funkce pro vrácení koupené věci. Už tedy nebude vadit, když se náhodou překliknete. Musíte to ale stihnout během nakupovací fáze kola. 

Mezi další menší úpravy pak patří změny sub-ticků, díky kterým by měl pohyb působit více přirozeně a přesně. Dýmovnice mají lepší nasvětlení a s brokovnicí v nich uděláte o něco větší díru. Oproti tomu granátem už je tolik nerozvíříte. Valve je rozhodně na dobré cestě, aby doručilo pokračování, které bude hrát tolik lidí, jako CS:GO a očividně se snaží vycházet vstříc zpětné vazbě od fanoušků. Kdy přesně si ale bude moci CS2 osahat každý, zatím nevíme.

Zdroj: Counter-Strike

Váš názor Další článek: Český Crime Boss: Rockay City zamíří na PlayStation a Xbox ještě tento měsíc. V září vyjde i krabicově

Témata článku: , , , , , , , , ,