Crash Drive 3: ulítlá zábava na kolech, které něco chybí | Recenze

Máte rádi adrenalinové hraní? Tak to by mohl být tenhle kousek právě pro vás.

Co baví

  • Chytlavý koncept
  • Ulítlá zábava
  • Svoboda a volnost
  • Několik fajn miniher

Co vadí

  • Nepovedená fyzika
  • Graficky minimalistické
  • Zbytečně náročné ovládání
  • Množství necitlivě umístěných reklam
6/10
Hodnocení

Máte rádi auta, svobodu a adrenalinové blbnutí? Pak byste jistě neměli minout cross-platformní nakládačku Crash Drive 3, která potěší nejednoho blázna. V následující recenzi si trochu přiblížíme tento víceméně podařený herní koncept, kterému ale bohužel něco schází.

Mámo přines mixér

Za titulem stojí vývojářský tým M2H, který toho na svém kontě příliš nemá. Tedy, vlastně vůbec nic, pomineme-li Crash Drive 2. To ovšem nemusí vždy představovat automaticky problém. Již mnohokrát jsme byli v historii svědky výtečných herních počinů od malých týmů, které sotva začali. Zda to bude podobný případ i Crash Drive 3 si tedy jisti nejsme, rozhodně je ale na čem stavět.

crash-drive-3-screenshot-driving-around-1024x473.jpg
Grafické zpracování je spíše minimalistické

Celkově můžeme tento mobilní titul zařadit do kategorie závodních her, k těm má ovšem prakticky hodně daleko. Crash Drive 3 totiž představuje mix mnoha jiných žánrů, a to do jednoho prapodivného chaosu. Představte si tedy, že do mixéru hodíte Rocket League, Tony Hawk Proskater, Destruction Derby, Fall Guys a zapnete na ty nejvyšší otáčky.

Screenshot_20210716-115545_Crash Drive 3.jpgScreenshot_20210716-115601_Crash Drive 3.jpgScreenshot_20210716-115607_Crash Drive 3.jpg
Zajezdíte si na ledu i na poušti

Následně odejdete z kuchyně tak na dvě hodiny, a když se vrátíte, budete mít ocákané všechny stěny. Poté vezmete stěrku a setřete všechen ten bordel do jedné mísy, čímž získáte Crash Drive 3 neboli extrakt předchozích titulů, kterému však k dokonalosti chybí více než dost. Jako by to nejlepší zůstalo na nožích mixéru nebo snad na obkladech kuchyňské linky.

Dva herní pilíře

Zmínit musíme skutečnost, že je hra navržena především pro multiplayerové hraní. Celkový koncept je prostý a na papíře i relativně atraktivní. Několik hráčů je se svými vozy vrženo na uzavřenou mapu plnou ramp, odrazových můstků, výbušnin, plotů, propadlin či nejrůznějších překážek, aby rozpoutalo závodní peklo.

Screenshot_20210717-194137_Crash Drive 3.jpg
Ujíždět budete s korunkou i bez

Herní náplň lze rozdělit na dva klíčové pilíře. V první řadě je to freestyle, kdy si každý účastník jen tak volně brouzdá po mapě, skáče po rampách, dělá salta, driftuje či proskakuje klíčovými body. Za tyto aktivity samozřejmě sbírá veledůležité penízky, za které nakupujete nové vozy a propracováváte se k dalším oblastem. Tento mechanismus tak rozhodně nikoho nepřekvapí.

Screenshot_20210717-082731_Crash Drive 3.jpgScreenshot_20210717-082848_Crash Drive 3.jpgScreenshot_20210717-192928_Crash Drive 3.jpg
Skoků si užijete více než dost

Freestyle však bývá pravidelně přerušován pro řadu speciálních soubojů. Ve své podstatě se jedná o poměrně hloupé minihry, které svým charakterem dají vzpomenout například na dřívější hit Fall Guys. Budete například sbírat body za narážení do plážového míče, snažit se udržet korunku před soupeři co nejdelší dobu či si zahrajete na lupiče a policisty.

 

Výhodou Crash Drive 3 je jistě možnost cross-platform hraní

 

Účastnit se budete také nejrůznějších závodů na herní mapě, kde je samozřejmě klíčové projet určené checkpointy rychleji než soupeři. Disciplín sice není až tak mnoho, je třeba ale uznat, že se poměrně svěže střídají. Celkem by jich mělo být přichystáno 10. Upřímně řečeno jsem je nepočítal, ale tato hodnota je jistě reálná.

crash-drive-3-screenshot-doing-a-loop-de-loop-1024x473.jpg
Jen kdyby to ovládání bylo trochu pohodlnější

Následuje zase nějaký ten freestyle a znovu vybraná disciplína. Výhodou Crash Drive 3 je jistě možnost cross-platform hraní. Porovnat své dovednosti tak můžete s hráči na konzolích i na PC. Celkově připojování do hry a samotný chod je víceméně bez problémů. Spouštění probíhá okamžitě a hraní jako takové je vskutku stabilní. Zní to zajímavě a celkově to do jisté míry i zajímavé je, slabinou je však samotné ovládání a fyzika aut. Alespoň tedy na mobilním telefonu.

Dlouhé prsty nutností

Hratelnost je dle očekávání silně arkádová, bohužel ale také poměrně nepředvídatelná. Jízda je skutečně uklouzaná a často se vozy chovají přesně tak, jak vlastně nechcete. Dost pravděpodobně jde o záměr vývojářů, mnoho momentů je však dost na náhodu. Zmiňované bláznivé chování vozů příliš neulehčuje ani zbytečně komplikované ovládání.

 

Hratelnost je dle očekávání silně arkádová, bohužel ale také poměrně nepředvídatelná

 

Na obrazovce jsou napevno ukotvena tlačítka pro jízdu vpřed, vzad, vlevo, vpravo, ruční brzdu a ještě nitro. Jde o poměrně klasickou konfiguraci, jenže ta v kombinaci se silně arkádovým jízdním modelem zkrátka nefunguje. Jedná se tedy o jeden uklouzaný a chaotický prstolam. Dost možná je to otázka zvyku, já se s touto formou hratelnosti nesžil. Osobně bych si dokázal představit raději ovládání prostřednictvím naklánění zařízení.

Co se grafického zpracování týče, jde spíše o minimalistickou a silně stylizovanou záležitost. I tak ovšem, zejména díky velkým mapám a poměrně dynamické akci, váš mobilní telefon dostane nezřídka zabrat. V redakci jsme recenzovali na Samsungu A52 5G a silnému zahřívání jsme se rozhodně nevyhnuli. To platí i pro výkonnější Samsung Galaxy S20 a především iPhone 12 Mini dostával z hlediska výdrže baterie solidně zabrat.

Stejně tak jsme se nevyhnuli ani otravným reklamám, které přicházejí přímo během hraní, a tím pádem i během jednotlivých soubojů. V tomto ohledu jde tak o poměrně necitlivé řešení, byť chápeme, že účinné. Nejednoho hráče ovšem může toto neustálé přerušování otrávit.

Verdikt

Crash Drive 3 ve svém jádru rozhodně není špatná hra. Kombinuje v sobě prvky jiných titulů a nabízí poměrně frenetickou závodní akci. Největší slabinou je ovšem samotné ovládání a až příliš arkádové pojetí. Hře by prospěla alespoň trocha té reálné fyziky. Na celkovém dojmu nepřidá ani zbytečně komplikované ovládání, které se k celkovému konceptu nehodí. Máme tu tak dobrý nápad se špatnou hratelností, kterou navíc neustále přerušují reklamy. Crash Drive 3 na chvíli zabaví, po čase ovšem začne lézt zbytečně na nervy.

Hra byla recenzována na telefonech Samsung Galaxy A52 5G, Samsung Galaxy S20 a iPhone 12 Mini. Za zapůjčení zařízení děkujeme obchodu Smarty.  

Váš názor Další článek: Arénová akce Tom Clancy’s XDefiant odhalena, beta startuje v srpnu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Hry zadarmo, nebo se slevou: velký balík série Resident Evil a kuchařská jednohubka zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: velký balík série Resident Evil a kuchařská jednohubka zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

Prohlédněte si 1600 ruských základen na detailní družicové mapě. Rezavějící Kuzněcov, Moskva i raketoplán Bajkal

** Google má kvalitní družicové snímky Ruska ** Najdete na nich i tu poslední ruskou vojenskou základnu ** Nadšenci jich lokalizovali už okolo 1 600

Jakub Čížek
RuskoArmádaMapy
Bojový vrtulník Raider X bude rychlý, obratný i odolný. Pro Pentagon ho vyvíjí Sikorsky a už ukázal prototyp

Bojový vrtulník Raider X bude rychlý, obratný i odolný. Pro Pentagon ho vyvíjí Sikorsky a už ukázal prototyp

** Pentagon hodlá nahradit své lehké víceúčelové vrtulníky Bell OH-58 Kiowa ** Za tímto účelem vznikl modernizační program Future Attack Reconnaissance Aircraft (FARA) ** V rámci něj vyvíjí společnost Sikorsky Aircraft Corporation vrtulník Raider X

Stanislav Mihulka
HelikoptéryVojenstvíPrototyp
Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

** Izraelský zbrojní gigant Elbit Systems nedávno představil střední obrněné vozidlo ROBUST ** To je určeno pro pokročilý autonomní boj proti pěchotě i obrněným vozidlům ** Nový obrněnec by měl operovat s vysokou mírou autonomie, za každého počasí a prakticky v každém terénu

Stanislav Mihulka
IzraelVojenstvíRoboti