Crazy Life – v zajetí zlých snů

Každému z nás se občas zdají sny. Ale určitě by nikdo z vás nechtěl, aby byly takové, jaké má hrdina dnešní plné hry – ponuré, temné, plné nástrah a obav z neznáma. On má ale pro strach uděláno a rozhodne se s nimi vypořádat jednou pro vždy a vydává se jim vstříc až za hranice své fantazie. Pomůžete mu v jeho děsivé cestě?
Crazy Life – v zajetí zlých snů
Každému z nás se občas zdají sny. Ale určitě by nikdo z vás nechtěl, aby byly takové, jaké má hrdina dnešní plné hry – ponuré, temné, plné nástrah a obav z neznáma. On má ale pro strach uděláno a rozhodne se s nimi vypořádat jednou pro vždy a vydává se jim vstříc až za hranice své fantazie. Pomůžete mu v jeho děsivé cestě?

Ač podle nastíněného úvodu to vypadá, že tu dnes máme nějakou adventuru nebo akční hru, nenechte se tím zmýlit. Jedná se o hru logickou, ale i když toto slovo jsem nechtěl použít, protože není úplně na místě. Abyste mi rozuměli, je totiž docela těžké určit, o jaký žánr se jedná, proto nejlepší popis by byl tento – logická hra říznutá trochou akce. To zní zajímavě, ne?

Jakmile spustíte hru, zaujme vás velmi kvalitní hudba. Ta je sice na první poslech trochu monotónní, ale mám dojem, že plně vystihuje myšlenku hry – je taková nenásilná, zajímavá, pohodová. Určitě si ji zamilujete tak jako já. Tato hudba působí jako doprovod velmi strohého menu, kde máme pouhé tři volby: Start hry, Kredity, Exit. Jejich význam je snad každému z vás jasný a tudíž se jimi nebudu dále zabývat a pustíme se tedy do hry samotné.

Crazy LifeCrazy Life

Hra obsahuje pouhopouhé 3 levely a proto je relativně krátká. Tento nedostatek byl již hře vytýkán na serveru, kde jsem ji stahoval, a já se k tomu musím připojit. Čekal bych toho vzhledem k velikosti hry mnohem více, ale co naplat. Každý z levelů je po technické stránce unikátní – má jinou grafiku (první je laděn do zeleného hávu, druhý do modrého a třetí to rudého) a také zcela odlišnou hudbu (u prvního je pozvolná, kdežto u třetího je už taková burcující, provokativní). Avšak klíčová je vaše postava, kolem níž se přeci jen celá hra točí. S ní musíte projít každý level a najít v něm klíč, který vám odemkne cestu do další úrovně. Vůbec to není tak snadné, jak to na první pohled vypadá – celá hrací plocha je totiž tvořena velkým množstvím náhodně se objevujících ostrůvků, po kterých musíte opatrně skákat. Tak je tomu v každém levelu. Také občas můžete najít flakónek s fialovou tekutinou, která vám pomůže v době, kdy nikde okolo vás nebude žádný ostrůvek, na nějž by se dalo skočit – ona zařídí, že se ihned po jejím vypití se někde nějaký ocitne a yv na něj můžete skočit, váš život je zachráněn. Výjimkou je pouze třetí, závěrečný level, ve kterém nemáte najít klíč, ale zabít jakousi potvoru, která vám brání v cestě k osobě, jež vám je blízká (dcera či přítelkyně, moc se to rozeznat nedá :o). Celkem máte 5 životů, jakmile je vyčerpáte, jste nadobro mrtví a hra končí.

Crazy LifeCrazy Life

Crazy Life je bezesporu velmi zajímavou hrou, ale trochu mě na ní zaráží její délka, která trošku kazí výsledný dojem. Jinak ji není co vytknout – má pěknou grafiku, poslouchatelnou hudbu a skvělou hratelnost.

Homepage: http://space.tin.it/musica/qfabioq.

Download (8,8 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom Come: Deliverance

10 tipů, jak se stát hrdinou v Kingdom…

České RPG Kingdom Come: Deliverance je zejména z hlediska zvládnutí mechanismů velmi náročnou hrou. Pokud jste hru ještě nepřeprali, možná vám pomohou naše tipy.

8.  3.  2018 | | 17 N/A
LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a ukázal střílečkám jasný směr

LEGENDY: Před 25 lety přišel DOOM a uk…

Hra DOOM vznikla v roce 1993 a byla to první plnohodnotná 3D střílečka s omezeným třetím rozměrem • Šlo o největší vizuální skok, který se v herním průmyslu kdy povedl • Ze hry se postupně odvodila celá nová kategorie počítačových her.

14.  3.  2018 | | 29 N/A
Spekulace: K vývojářům třetí strany už míří dev kity konzole PS5

Spekulace: K vývojářům třetí strany už…

Spekulace o nadcházející konzoli PS5 se opět začínají rojit. Kdy se ji dočkáme?

8.  3.  2018 | | 10 N/A
Burnout Paradise Remastered: zahraj tu naši (recenze)

Burnout Paradise Remastered: zahraj tu…

Pro někoho dosud nepřekonaný, pro jiné revoluční a adrenalinový. Burnout se vrací a my žhavíme motory.

17.  3.  2018 | | 5 N/A
8 tipů na karetní hry, které kralují svému žánru

8 tipů na karetní hry, které kralují s…

Když se řekne karetní hra, většině lidí se vybaví klasické hry se skutečnými kartami. V digitálním světě ale má tento žánr už také docela početné zastoupení. Pojďme se podívat na ty, které nesmí chybět žádnému milovníkovi karet.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Strategie z alternativní historie Iron Harvest v nových záběrech

Strategie z alternativní historie Iron…

Máte rádi druhou světovou, a přesto byste rádi příchuť mechů? Iron Harvest vám to umožní.

12.  3.  2018 | | 1 N/A
Shadow of the Tomb Raider oficiálně, odhalení se dočkáme v dubnu

Shadow of the Tomb Raider oficiálně, o…

Po včerejším slibu to tu máme oficiálně. Nový Tomb Raider míří na trh a zahrajeme si už v září.

15.  3.  2018 | | 7 N/A
Valve jde opět do her, o Half-Life 3 se ale zatím nemluví

Valve jde opět do her, o Half-Life 3 s…

Kde je Half-Life 3, Team Fortress 3 a Portal 3? Valve dříve vydalo několik skvělých her, ale v poslední době není příliš aktivní. Údajně to chce konečně změnit.

10.  3.  2018 | | 2 N/A