Crazy Life – v zajetí zlých snů

Každému z nás se občas zdají sny. Ale určitě by nikdo z vás nechtěl, aby byly takové, jaké má hrdina dnešní plné hry – ponuré, temné, plné nástrah a obav z neznáma. On má ale pro strach uděláno a rozhodne se s nimi vypořádat jednou pro vždy a vydává se jim vstříc až za hranice své fantazie. Pomůžete mu v jeho děsivé cestě?
Crazy Life – v zajetí zlých snů
Každému z nás se občas zdají sny. Ale určitě by nikdo z vás nechtěl, aby byly takové, jaké má hrdina dnešní plné hry – ponuré, temné, plné nástrah a obav z neznáma. On má ale pro strach uděláno a rozhodne se s nimi vypořádat jednou pro vždy a vydává se jim vstříc až za hranice své fantazie. Pomůžete mu v jeho děsivé cestě?

Ač podle nastíněného úvodu to vypadá, že tu dnes máme nějakou adventuru nebo akční hru, nenechte se tím zmýlit. Jedná se o hru logickou, ale i když toto slovo jsem nechtěl použít, protože není úplně na místě. Abyste mi rozuměli, je totiž docela těžké určit, o jaký žánr se jedná, proto nejlepší popis by byl tento – logická hra říznutá trochou akce. To zní zajímavě, ne?

Jakmile spustíte hru, zaujme vás velmi kvalitní hudba. Ta je sice na první poslech trochu monotónní, ale mám dojem, že plně vystihuje myšlenku hry – je taková nenásilná, zajímavá, pohodová. Určitě si ji zamilujete tak jako já. Tato hudba působí jako doprovod velmi strohého menu, kde máme pouhé tři volby: Start hry, Kredity, Exit. Jejich význam je snad každému z vás jasný a tudíž se jimi nebudu dále zabývat a pustíme se tedy do hry samotné.

Crazy LifeCrazy Life

Hra obsahuje pouhopouhé 3 levely a proto je relativně krátká. Tento nedostatek byl již hře vytýkán na serveru, kde jsem ji stahoval, a já se k tomu musím připojit. Čekal bych toho vzhledem k velikosti hry mnohem více, ale co naplat. Každý z levelů je po technické stránce unikátní – má jinou grafiku (první je laděn do zeleného hávu, druhý do modrého a třetí to rudého) a také zcela odlišnou hudbu (u prvního je pozvolná, kdežto u třetího je už taková burcující, provokativní). Avšak klíčová je vaše postava, kolem níž se přeci jen celá hra točí. S ní musíte projít každý level a najít v něm klíč, který vám odemkne cestu do další úrovně. Vůbec to není tak snadné, jak to na první pohled vypadá – celá hrací plocha je totiž tvořena velkým množstvím náhodně se objevujících ostrůvků, po kterých musíte opatrně skákat. Tak je tomu v každém levelu. Také občas můžete najít flakónek s fialovou tekutinou, která vám pomůže v době, kdy nikde okolo vás nebude žádný ostrůvek, na nějž by se dalo skočit – ona zařídí, že se ihned po jejím vypití se někde nějaký ocitne a yv na něj můžete skočit, váš život je zachráněn. Výjimkou je pouze třetí, závěrečný level, ve kterém nemáte najít klíč, ale zabít jakousi potvoru, která vám brání v cestě k osobě, jež vám je blízká (dcera či přítelkyně, moc se to rozeznat nedá :o). Celkem máte 5 životů, jakmile je vyčerpáte, jste nadobro mrtví a hra končí.

Crazy LifeCrazy Life

Crazy Life je bezesporu velmi zajímavou hrou, ale trochu mě na ní zaráží její délka, která trošku kazí výsledný dojem. Jinak ji není co vytknout – má pěknou grafiku, poslouchatelnou hudbu a skvělou hratelnost.

Homepage: http://space.tin.it/musica/qfabioq.

Download (8,8 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A