Crazy Life – v zajetí zlých snů

Každému z nás se občas zdají sny. Ale určitě by nikdo z vás nechtěl, aby byly takové, jaké má hrdina dnešní plné hry – ponuré, temné, plné nástrah a obav z neznáma. On má ale pro strach uděláno a rozhodne se s nimi vypořádat jednou pro vždy a vydává se jim vstříc až za hranice své fantazie. Pomůžete mu v jeho děsivé cestě?
Crazy Life – v zajetí zlých snů
Každému z nás se občas zdají sny. Ale určitě by nikdo z vás nechtěl, aby byly takové, jaké má hrdina dnešní plné hry – ponuré, temné, plné nástrah a obav z neznáma. On má ale pro strach uděláno a rozhodne se s nimi vypořádat jednou pro vždy a vydává se jim vstříc až za hranice své fantazie. Pomůžete mu v jeho děsivé cestě?

Ač podle nastíněného úvodu to vypadá, že tu dnes máme nějakou adventuru nebo akční hru, nenechte se tím zmýlit. Jedná se o hru logickou, ale i když toto slovo jsem nechtěl použít, protože není úplně na místě. Abyste mi rozuměli, je totiž docela těžké určit, o jaký žánr se jedná, proto nejlepší popis by byl tento – logická hra říznutá trochou akce. To zní zajímavě, ne?

Jakmile spustíte hru, zaujme vás velmi kvalitní hudba. Ta je sice na první poslech trochu monotónní, ale mám dojem, že plně vystihuje myšlenku hry – je taková nenásilná, zajímavá, pohodová. Určitě si ji zamilujete tak jako já. Tato hudba působí jako doprovod velmi strohého menu, kde máme pouhé tři volby: Start hry, Kredity, Exit. Jejich význam je snad každému z vás jasný a tudíž se jimi nebudu dále zabývat a pustíme se tedy do hry samotné.

Crazy LifeCrazy Life

Hra obsahuje pouhopouhé 3 levely a proto je relativně krátká. Tento nedostatek byl již hře vytýkán na serveru, kde jsem ji stahoval, a já se k tomu musím připojit. Čekal bych toho vzhledem k velikosti hry mnohem více, ale co naplat. Každý z levelů je po technické stránce unikátní – má jinou grafiku (první je laděn do zeleného hávu, druhý do modrého a třetí to rudého) a také zcela odlišnou hudbu (u prvního je pozvolná, kdežto u třetího je už taková burcující, provokativní). Avšak klíčová je vaše postava, kolem níž se přeci jen celá hra točí. S ní musíte projít každý level a najít v něm klíč, který vám odemkne cestu do další úrovně. Vůbec to není tak snadné, jak to na první pohled vypadá – celá hrací plocha je totiž tvořena velkým množstvím náhodně se objevujících ostrůvků, po kterých musíte opatrně skákat. Tak je tomu v každém levelu. Také občas můžete najít flakónek s fialovou tekutinou, která vám pomůže v době, kdy nikde okolo vás nebude žádný ostrůvek, na nějž by se dalo skočit – ona zařídí, že se ihned po jejím vypití se někde nějaký ocitne a yv na něj můžete skočit, váš život je zachráněn. Výjimkou je pouze třetí, závěrečný level, ve kterém nemáte najít klíč, ale zabít jakousi potvoru, která vám brání v cestě k osobě, jež vám je blízká (dcera či přítelkyně, moc se to rozeznat nedá :o). Celkem máte 5 životů, jakmile je vyčerpáte, jste nadobro mrtví a hra končí.

Crazy LifeCrazy Life

Crazy Life je bezesporu velmi zajímavou hrou, ale trochu mě na ní zaráží její délka, která trošku kazí výsledný dojem. Jinak ji není co vytknout – má pěknou grafiku, poslouchatelnou hudbu a skvělou hratelnost.

Homepage: http://space.tin.it/musica/qfabioq.

Download (8,8 MB) zde; VypalCD zde.

Nejnovější komentáře


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Tipy na nejlepší gaučovky: k čemu sednout s partou přátel

Tipy na nejlepší gaučovky: k čemu sedn…

Parta kamarádů, velký gauč, jedna obrazovka. Mysleli jste si, že gaučový multiplayer už je mrtvý? Kde že. Stačí dobře hledat a my jsme to udělali za vás.

21.  7.  2018 | | 2 N/A