Crimson Skies

Ještě ani nedozněla všechna chvála na Age Of Empires II a Microsoft už nás začíná připravovat na další svoji lahůdku. Tentokrát půjde o letecký simulátor ochucený o akční koření, vydařenou grafiku a nezanedbatelnou špetku fantazie, která by ho měla odlišovat od her podobného typu.
Crimson Skies
Ještě ani nedozněla všechna chvála na Age Of Empires II a Microsoft už nás začíná připravovat na další svoji lahůdku. Tentokrát půjde o letecký simulátor ochucený o akční koření, vydařenou grafiku a nezanedbatelnou špetku fantazie, která by ho měla odlišovat od her podobného typu.

Píše se něco kolem roku 1937. Ta neurčitost je na místě, protože svět, ve kterém se bude Crimson Skies odehrávat, bude světem alternativním, mírně stylizovaným a nezatěžkaným přílišným důrazem na realitu. V tomto akčním leteckém simulátoru se ocitnete v kůži Nathana Zacharyho, esa mezi piloty a muže, který, když na to přijde, típne cigáro lednímu medvědovi mezi oči a ještě se přitom stihne zamilovat do osudové ženy. Co se týče ledního medvěda, tak toho se asi v CS nedočkáte, ale s osudovými ženami už to bude jiná.

Nathanův příběh – to bude nepřetržitý sled krádeží letadel, výsadků na nebezpečných kótách, hrdinských kousků a záchran krásných a občas i nevinných pannen se jmény jako např. Černá labuť nebo Dcery svobody. Postavy budou hrát v této velkolepě pojaté zábavě vůbec důležitou roli; každou z těch hlavních si budete moci prohlédnout nejen na stylové dobové fotografii, ale navíc i v akci. Tvůrci Crimson Skies totiž mají v úmyslu přijít s vloženými sekvencemi takových hrdinských kousků, ze kterých nám polezou oči z důlků. Pro větší názornost si představte, že budete muset svoje letadlo dostat k určenému těžko dostupnému cíli a v okamžiku, kdy se vám to povede, blik, naskočí sekvence, v níž váš Nathan Zachary provede nějakou šílenost - jako třeba, že zachrání ječící sexbombu ze střechy uhánějícího vlaku, seskočí s padákem do přísně tajného a střeženého hangáru a nebo si „vypůjčí“ nové experimentální letadlo.

Pokud vás zajímají čísla, vězte, že k dispozici byste měli mít 12 různých experimentálních letadel, se kterými si to budete svištět skrz 24 misí. Každá z misí bude obsahovat nejen povinné, ale i různé vedlejší úkoly, které by měly zaručit, že Crimson Skies bude nářez i při opakovaném hraní. Drobnou, ale úžasnou věcí bude album, do něhož se budou ukládat všechny fotografie a výstřižky z novin týkající se vašich zážitků. Autoři slibují, že na konci hry by tak mělo být v tomto albu až 300 různých záznamů, nad nimiž budete moci nostalgicky zamáčknout slzu.

A nemyslete si, že na to všechno budete sami. Záda vám bude krýt vaše eskadra, které sice nebudete moci vydávat příkazy, ale která vás jako velitele bude věrně následovat i do horoucích pekel. Nebo třeba proti jedné z velkých vzducholodí, které jsou naplněny heliem a poletují díky tomu v nečekaných výškách. Tyto vzducholodě budou mimochodem jedním z nejtvrdších oříšku, na jaké v Crimson Skies narazíte, protože díky speciálnímu kevlarovému kabátku jim kulky neublíží a vy se tak budete muset hooodně snažit, abyste se mohli pokochat efektní explozí . Ale zvládnete to, protože na výběr budete mít hromadu útočných i obranných zbraní. Kouřové clony, oslepující rakety, výbušné střely, kvanta nejrůznějších typů nábojů – to všechno by mělo svým dílem přispět k tomu, že tahle hra si bude vážně koledovat o zařazení mezi letošní velké hity.

Ačkoli i v Crimson Skies budete muset jako pilot zvládnout řadu téměř realistických úkonů a manévrů, nikdy by to nemělo být na úkor zábavy. V rytmu swingu, za rachotu střílejících kulometů, vysoko ve vzduchu stejně jako nízko nad zemí, v single i multiplayeru – pokud máte rádi švih, akci, nadhled a James Bonda nebo Indiana Jonese, tahle hra bude šitá na míru právě vám. Pro Microsoft ji vyvíjí Zipper Interactive, vyjde ve třetím čtvrtletí letošního roku a máte-li zájem udělat si o ní ještě konkrétnější představu, doporučuji návštěvu jejích www stránek – http://microsoft.com/games/crimsonskies. Bryndák s sebou.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy E3 2018: je na co se těšit

Takhle vypadají nejlepší hry z výstavy…

Výstava E3 není jen o odhalení a novinkách. Také jsme se dočkali tuny nových obrázků z očekávaných her.

17.  6.  2018 | | 2 N/A
V God of War je tajemství, které ještě nikdo neobjevil, tvrdí studio

V God of War je tajemství, které ještě…

Podle kreativního ředitele studia Santa Monica, Coryho Barloga, je v God of War stále ještě ukryté něco, co zatím nikdo z více než pěti milionů hráčů na světě neodhalil.

4.  6.  2018 | | 6 N/A
E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii za střídání ročních období

E3: Forza Horizon 4 se bude odehrávat …

Na konferenci Microsoftu snad nesmí nikdy chybět Forza. Nová Forza Horizon 4 se bude odehrávat v Británii a nabídne čtyři roční období.

13.  6.  2018 | | 2 N/A
Battlefield V se chlubí novým trailerem a slibuje režim Battle Royale

Battlefield V se chlubí novým trailere…

9.  6.  2018 | | 2 N/A
Nejžhavější trailery a videa z výstavy E3 2018: vše v pohybu

Nejžhavější trailery a videa z výstavy…

Obrazovou galerii máme za sebou, teď jsou na řadě ty nejlepší trailery. A že jich bylo.

17.  6.  2018 | | 1 N/A
Skvělá akční parodie Totally Accurate Battlegrounds dočasně zdarma

Skvělá akční parodie Totally Accurate …

Je to free, tak proč to nezkusit.

7.  6.  2018 |
Agony: přehnaně odporné (recenze)

Agony: přehnaně odporné (recenze)

Kdo ví, třeba každý z nás jednou skončí v pekle. A pokud to tam vypadá jako v Agony, rozhodně se nemáme na co těšit.

7.  6.  2018 | | 3 N/A
E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na největším herním veletrhu

E3 2018: drby a klepy aneb co čekat na…

Letošní E3 bude velké. A bude stát za to.

9.  6.  2018 | | 12 N/A