Crimson Skies

Ještě ani nedozněla všechna chvála na Age Of Empires II a Microsoft už nás začíná připravovat na další svoji lahůdku. Tentokrát půjde o letecký simulátor ochucený o akční koření, vydařenou grafiku a nezanedbatelnou špetku fantazie, která by ho měla odlišovat od her podobného typu.
Crimson Skies
Ještě ani nedozněla všechna chvála na Age Of Empires II a Microsoft už nás začíná připravovat na další svoji lahůdku. Tentokrát půjde o letecký simulátor ochucený o akční koření, vydařenou grafiku a nezanedbatelnou špetku fantazie, která by ho měla odlišovat od her podobného typu.

Píše se něco kolem roku 1937. Ta neurčitost je na místě, protože svět, ve kterém se bude Crimson Skies odehrávat, bude světem alternativním, mírně stylizovaným a nezatěžkaným přílišným důrazem na realitu. V tomto akčním leteckém simulátoru se ocitnete v kůži Nathana Zacharyho, esa mezi piloty a muže, který, když na to přijde, típne cigáro lednímu medvědovi mezi oči a ještě se přitom stihne zamilovat do osudové ženy. Co se týče ledního medvěda, tak toho se asi v CS nedočkáte, ale s osudovými ženami už to bude jiná.

Nathanův příběh – to bude nepřetržitý sled krádeží letadel, výsadků na nebezpečných kótách, hrdinských kousků a záchran krásných a občas i nevinných pannen se jmény jako např. Černá labuť nebo Dcery svobody. Postavy budou hrát v této velkolepě pojaté zábavě vůbec důležitou roli; každou z těch hlavních si budete moci prohlédnout nejen na stylové dobové fotografii, ale navíc i v akci. Tvůrci Crimson Skies totiž mají v úmyslu přijít s vloženými sekvencemi takových hrdinských kousků, ze kterých nám polezou oči z důlků. Pro větší názornost si představte, že budete muset svoje letadlo dostat k určenému těžko dostupnému cíli a v okamžiku, kdy se vám to povede, blik, naskočí sekvence, v níž váš Nathan Zachary provede nějakou šílenost - jako třeba, že zachrání ječící sexbombu ze střechy uhánějícího vlaku, seskočí s padákem do přísně tajného a střeženého hangáru a nebo si „vypůjčí“ nové experimentální letadlo.

Pokud vás zajímají čísla, vězte, že k dispozici byste měli mít 12 různých experimentálních letadel, se kterými si to budete svištět skrz 24 misí. Každá z misí bude obsahovat nejen povinné, ale i různé vedlejší úkoly, které by měly zaručit, že Crimson Skies bude nářez i při opakovaném hraní. Drobnou, ale úžasnou věcí bude album, do něhož se budou ukládat všechny fotografie a výstřižky z novin týkající se vašich zážitků. Autoři slibují, že na konci hry by tak mělo být v tomto albu až 300 různých záznamů, nad nimiž budete moci nostalgicky zamáčknout slzu.

A nemyslete si, že na to všechno budete sami. Záda vám bude krýt vaše eskadra, které sice nebudete moci vydávat příkazy, ale která vás jako velitele bude věrně následovat i do horoucích pekel. Nebo třeba proti jedné z velkých vzducholodí, které jsou naplněny heliem a poletují díky tomu v nečekaných výškách. Tyto vzducholodě budou mimochodem jedním z nejtvrdších oříšku, na jaké v Crimson Skies narazíte, protože díky speciálnímu kevlarovému kabátku jim kulky neublíží a vy se tak budete muset hooodně snažit, abyste se mohli pokochat efektní explozí . Ale zvládnete to, protože na výběr budete mít hromadu útočných i obranných zbraní. Kouřové clony, oslepující rakety, výbušné střely, kvanta nejrůznějších typů nábojů – to všechno by mělo svým dílem přispět k tomu, že tahle hra si bude vážně koledovat o zařazení mezi letošní velké hity.

Ačkoli i v Crimson Skies budete muset jako pilot zvládnout řadu téměř realistických úkonů a manévrů, nikdy by to nemělo být na úkor zábavy. V rytmu swingu, za rachotu střílejících kulometů, vysoko ve vzduchu stejně jako nízko nad zemí, v single i multiplayeru – pokud máte rádi švih, akci, nadhled a James Bonda nebo Indiana Jonese, tahle hra bude šitá na míru právě vám. Pro Microsoft ji vyvíjí Zipper Interactive, vyjde ve třetím čtvrtletí letošního roku a máte-li zájem udělat si o ní ještě konkrétnější představu, doporučuji návštěvu jejích www stránek – http://microsoft.com/games/crimsonskies. Bryndák s sebou.

Nejnovější komentáře

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod stromeček

Vybrali jsme nejlepší PC hry pod strom…

Toto je deset her, které byste rozhodně neměli při hraní na počítači vynechat.

18.  11.  2017 | | 12 N/A
Need for Speed Payback: nedostatečně rychle a zběsile (recenze)

Need for Speed Payback: nedostatečně r…

Po menší přestávce jsme se konečně dočkali dalšího dílu série Need for Speed. Prospěla závodům pauza stejně, jako novému asasínovi? To se dozvíte z naší recenze.

12.  11.  2017 | | 17 N/A
Na PS Store startuje nová akce, najdete tam spoustu her pod tři stovky

Na PS Store startuje nová akce, najdet…

Chcete si doplnit svou digitální knihovničku konzole Playstation o pár parádních pecek? V obchodě máte skvělou akci.

16.  11.  2017 | | 4 N/A
Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvýkonnější konzoli na trhu?

Testovali jsme Xbox One X: jde o nejvý…

Tak je to konečně tady. Vyšel Xbox One X, nejvýkonnější konzole na trhu a dlouho opěvovaný klenot Microsoftu. Je to opravdu dobrá herní mašina nebo přeceněný favorit?

17.  11.  2017 | | 16 N/A
Fanoušci přinutili EA ke změně, Star Wars Battlefront 2 bude lepší

Fanoušci přinutili EA ke změně, Star W…

Velká vlna nevole od fanoušků Battlefrontu podle všeho padla na úrodnou půdu. EA chystá změny.

18.  11.  2017 | | 2 N/A
Městská akce Watch Dogs je na PC zdarma, stahujte!

Městská akce Watch Dogs je na PC zdarm…

Pokud jste ještě nedali prvním dílu této série šanci, nyní už nemáte žádný důvod akci nevyzkoušet.

7.  11.  2017 | | 2 N/A
Microsoft rozjíždí časově omezenou nabídku bundlů konzole Xbox One S

Microsoft rozjíždí časově omezenou nab…

Slevová mánie začíná.

12.  11.  2017 |
Cosplay: Když se z holek stávají vysněné krásky z videoher

Cosplay: Když se z holek stávají vysně…

Svět videoher se již dávno vymanil ze svého virtuálního rámce a čím dál tím více se prolíná s naším reálným životem a to v mnoha ohledech. Je ve vzájemném propojení s literaturou, filmovou či hudební tvorbou a ovlivňuje též intersociální vztahy. Jedním z pozoruhodných fenoménů v tomto ohledu je stále populárnější cosplay.

9.  11.  2017 | | 31 N/A