Crysis prošla HW experimentem na výbornou

O akční hře Crysis se již napsalo mnoho (stačí připomenout naši rozsáhlou recenzi), a většinou byly ohlasy na téma náročnosti hry na HW počítače. Vývojáři z Cryteku se rozhodli, že provedou malý experiment a sestaví počítač do devíti set dolarů (něco přes patnáct tisíc korun), na kterém by hra jela ve vysoké kvalitě plynule:

  

"Přes Vánoce jsme si udělali čas na jeden malý experiment. S omezeným rozpočtem ve výši cca. 900 dolarů jsme se rozhodli dát dohromady nový počítač, který by zvládl Crysis s nastavení detailů na High. Pouze podotýkáme, že nastavení Very High je určeno k tomu, aby Crysis mohla obstát i v budoucnosti, podobně jako tomu bylo v případě úrovně Ultra ve Far Cry.

Společně s EA jsme prohledali všechny možné obchody na celém světě, nakoupili hardwarové díly a postavili z nich zbrusu nový stroj. I při neustálém sledování výše rozpočtu jsme chtěli docílit toho, aby byl tento počítač vybaven špičkovým hardwarem jako multijádrovým procesorem a grafickou kartou kompatibilní s DirectX10.

Videa

Jak uvidíte z osmiminutového videozáznamu, který jsme pořídili, Crysis vypadá s nastavením detailů na High a na takto nakonfigurovaném stroji naprosto skvěle a běží velmi plynule i v rozlišení 1280x720. Videa jsou z různých lokací Crysis v singleplayer kampani, všechno je nastaveno na High.

- Stáhnout – Video 1
- Stáhnout – Video 2
- Stáhnout – Video 3
- Stáhnout – Video 4

Konfigurace

Níže najdete základní seznam dílů, které jsme nakoupili a sami se tak můžete přesvědčit o celkové výši nákladů na tento high-endový počítač. Ceny se můžou v různých zemích lišit, ale celkové náklady by se měly pohybovat ve zhruba stejné úrovni (včetně poplatků za dopravu).

Procesor: Intel Core2Duo E6750
Grafická karta: GeForce 8800GT 512MB
Základní deska: NVIDIA nForce 650i Socket 775
Zdroj: 600W ATX12V
Operační paměť: 2GB (2 x 1GB) 240-Pin DDR2 800 (PC2 6400) Dual Channel Kit
Pevný disk: SATA 250GB 7200RPM
Optická mechanika: 20x DVD±R Burner Skříň: ATX Midi Tower
Operační systém: Microsoft Windows XP Home SP2

Závěr

Tímto pokusem jsme prokázali, že Crysis běží hladce a nabízí úžasný a bezkonkureční výkon s vysokými detaily, navíc na velmi dostupném počítači, který je dnes běžně k dostání.

Není však nutné hned běžet koupit nový počítač. Víme, že řada z vás má již nyní velice slušný základ počítače a tak si svou současnou konfiguraci porovnejte s tou naší a pouvažujte nad upgradem v pro vás dostupném rozsahu. Crysis je velmi flexibilní a ve srovnání s ostatními next-gen hrami vypadá dobře i ve středních detailech (Medium).

  

Váš hardware?

Samozřejmě bychom rádi věděli, na jaké konfiguraci hru hrajete a jak vám na ní běží. Chtěli bychom vás proto vyzvat k tomu, abyste na svém počítači provedli benchmarkový test Crysis, jehož výsledky pak můžete porovnat s ostatními na vašem oblíbeném fóru s tématikou Crysis.

S pozdravem,

-Vývojářský tým Crysis"

Související informace (Crysis):
Platforma: PC
Typ hry: FPS
Výrobce: Crytek (
http://www.crytek.com/)
Vydavatel: Electronic Arts (
http://www.ea.com)
Distributor v ČR: EA Czech (
http://www.electronicarts.cz/)
Homepage:
www.ea.com/crysis/
Preview: http://www.doupe.cz/h/PChry/AR.asp?ARI=117754
Recenze: http://www.doupe.cz/h/PChry/AR.asp?ARI=118271


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
DOOM: Desková hra - akční nářez na vašem stole (recenze)

DOOM: Desková hra - akční nářez na vaš…

Na poli počítačových her je DOOM skutečnou legendou. V této recenzi se ale podíváme na jeho mladšího deskoherního sourozence. Nutno říct, že rodinné jméno se mu ve světě deskových her podařilo adaptovat se ctí.

7.  7.  2018 | | 6 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 5 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A