Crysis prošla HW experimentem na výbornou

vytisknout velikost písma
Crysis prošla HW experimentem na výbornou

O akční hře Crysis se již napsalo mnoho (stačí připomenout naši rozsáhlou recenzi), a většinou byly ohlasy na téma náročnosti hry na HW počítače. Vývojáři z Cryteku se rozhodli, že provedou malý experiment a sestaví počítač do devíti set dolarů (něco přes patnáct tisíc korun), na kterém by hra jela ve vysoké kvalitě plynule:

  

"Přes Vánoce jsme si udělali čas na jeden malý experiment. S omezeným rozpočtem ve výši cca. 900 dolarů jsme se rozhodli dát dohromady nový počítač, který by zvládl Crysis s nastavení detailů na High. Pouze podotýkáme, že nastavení Very High je určeno k tomu, aby Crysis mohla obstát i v budoucnosti, podobně jako tomu bylo v případě úrovně Ultra ve Far Cry.

Společně s EA jsme prohledali všechny možné obchody na celém světě, nakoupili hardwarové díly a postavili z nich zbrusu nový stroj. I při neustálém sledování výše rozpočtu jsme chtěli docílit toho, aby byl tento počítač vybaven špičkovým hardwarem jako multijádrovým procesorem a grafickou kartou kompatibilní s DirectX10.

Videa

Jak uvidíte z osmiminutového videozáznamu, který jsme pořídili, Crysis vypadá s nastavením detailů na High a na takto nakonfigurovaném stroji naprosto skvěle a běží velmi plynule i v rozlišení 1280x720. Videa jsou z různých lokací Crysis v singleplayer kampani, všechno je nastaveno na High.

- Stáhnout – Video 1
- Stáhnout – Video 2
- Stáhnout – Video 3
- Stáhnout – Video 4

Konfigurace

Níže najdete základní seznam dílů, které jsme nakoupili a sami se tak můžete přesvědčit o celkové výši nákladů na tento high-endový počítač. Ceny se můžou v různých zemích lišit, ale celkové náklady by se měly pohybovat ve zhruba stejné úrovni (včetně poplatků za dopravu).

Procesor: Intel Core2Duo E6750
Grafická karta: GeForce 8800GT 512MB
Základní deska: NVIDIA nForce 650i Socket 775
Zdroj: 600W ATX12V
Operační paměť: 2GB (2 x 1GB) 240-Pin DDR2 800 (PC2 6400) Dual Channel Kit
Pevný disk: SATA 250GB 7200RPM
Optická mechanika: 20x DVD±R Burner Skříň: ATX Midi Tower
Operační systém: Microsoft Windows XP Home SP2

Závěr

Tímto pokusem jsme prokázali, že Crysis běží hladce a nabízí úžasný a bezkonkureční výkon s vysokými detaily, navíc na velmi dostupném počítači, který je dnes běžně k dostání.

Není však nutné hned běžet koupit nový počítač. Víme, že řada z vás má již nyní velice slušný základ počítače a tak si svou současnou konfiguraci porovnejte s tou naší a pouvažujte nad upgradem v pro vás dostupném rozsahu. Crysis je velmi flexibilní a ve srovnání s ostatními next-gen hrami vypadá dobře i ve středních detailech (Medium).

  

Váš hardware?

Samozřejmě bychom rádi věděli, na jaké konfiguraci hru hrajete a jak vám na ní běží. Chtěli bychom vás proto vyzvat k tomu, abyste na svém počítači provedli benchmarkový test Crysis, jehož výsledky pak můžete porovnat s ostatními na vašem oblíbeném fóru s tématikou Crysis.

S pozdravem,

-Vývojářský tým Crysis"

Související informace (Crysis):
Platforma: PC
Typ hry: FPS
Výrobce: Crytek (
http://www.crytek.com/)
Vydavatel: Electronic Arts (
http://www.ea.com)
Distributor v ČR: EA Czech (
http://www.electronicarts.cz/)
Homepage:
www.ea.com/crysis/
Preview: http://www.doupe.cz/h/PChry/AR.asp?ARI=117754
Recenze: http://www.doupe.cz/h/PChry/AR.asp?ARI=118271

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

10 podzimních herních hitů, které prostě musíte mít

10 podzimních herních hitů, které pros…

Okurková sezóna již tradičně zavítala v letních měsících i do herního průmyslu. Toto období ale za chvíli končí. S počátkem podzimu se na nás zase jednou spustí lavina očekávaných titulů, které mnohdy mají ambice dosáhnout na post letošní hry roku. Co by vás v této záplavě AAA her mělo zajímat?

10.  8.  2017 | | 12 N/A
Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pastvu pro oči

Nejnovější úprava dělá ze hry GTA 5 pa…

Grand Theft Auto 5 má za sebou již spoustu grafických modifikací. Ta nejnovější ale nastavuje novou laťku grafických orgií.

4.  8.  2017 | | 2 N/A
7 herních pecek, které vás dostanou svou atmosférou

7 herních pecek, které vás dostanou sv…

Některé hry vám dokážou proniknout pod kůži tak hluboko, že tam zůstanou navždy. Jaké kdysi oslnily nás?

5.  8.  2017 | | 15 N/A
4K obrázky z Battlefieldu téměř nerozeznáte od reality

4K obrázky z Battlefieldu téměř neroze…

Battlefield 1 stále patří mezi nejlépe vypadající hry současnosti. A z některých 4K pohlednic není těžké vyvodit, proč.

13.  8.  2017 | | 12 N/A
Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Hráli jsme NHL 18: betatest na ledu

Je libo hokej? Nový ročník nejslavnější hokejové ligy světa klepe na dveře a spolu s ním i nový díl NHL od EA Sports. Jaké jsou první dojmy z betaverze?

11.  8.  2017 | | 4 N/A
Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak východní tvorba udává směr (galerie)

Vypiplaný Escape From Tarkov aneb jak …

Možná jste o hře nikdy neslyšeli. Možná už se ji nemůžete dočkat. Ať je to jak chce, Tarkov nemůžete minout z jednoho důvodu - realismus.

9.  8.  2017 | | 4 N/A
10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet MMO hry

10 důvodů, proč s kamarády vyzkoušet M…

MMO je zkratkou anglického Massively Multiplayer Online, což je označení her pro obrovskou masu online hráčů. Je to neutuchající fenomén, do kterého se ale mnozí zdráhají proniknout. Tady máte 10 důvodů, proč byste si měli nějakou MMO hru zahrát. Hned.

14.  8.  2017 | | 3 N/A
Nejnovější aktualizace pro Playstation 4 konečně přinese češtinu

Nejnovější aktualizace pro Playstation…

Sony chystá na svou konzoli PS4 zbrusu novou aktualizaci s pořadovým číslem 5.0 a ta přinese celou řadu novinek. Pro našince je tu ale podstatná hlavně ta jedna.

10.  8.  2017 |