Čtenáři naostro: Ptejte se šéfredaktora OPS2 Farida D. Starmana!

PlayStation2 je nepochybně nejrozšířenější herní konzole na této planetě, a proto si zaslouží svůj oficiální časopis. Český OPS2 magazín vychází od dubna 2002 pod hlavičkou Vogel Burda Communications s DVD přílohou a od osmého čísla je jeho šéfredaktorem Farid D. Starman, host dnešních Čtenářů naostro, kterému můžete položit libovolný dotaz!
Čtenáři naostro: Ptejte se šéfredaktora OPS2 Farida D. Starmana!

Jedenáctá řada „Čtenářů naostro“ je tady... Každé liché pondělí vám v tomto cyklu nabídneme osobnost známou ze světa počítačových her, které pak můžete položit libovolnou otázku. Z nejlepších dotazů vybíráme maximálně 20 až 25, na které „celebrita“ odpoví. Nejde tedy v žádném případě o jednoduchý chat – vše se nese v duchu klasického rozhovoru - odpovědi jsou tedy promyšlené, věcné a delší, než na jaké jste zvyklí u běžného chatu. Interview je plně ve vaší režii a záleží vždy jen na vás, jak bude výsledný čtenářský rozhovor, vycházející každý sudý čtvrtek (změna!), vypadat!

V dnešním čtenářském rozhovoru vítáme Farida D. Starmana, aby odpověděl dotazy kolem OPS2 (http://www.ops2.cz) magazínu, kterému šéfuje...

Farid Dilmaghani – Starman se narodil v roce 1970 v Táboře, kde dodnes žije. Po studiu gymnázia šel na filozofickou fakultu Univerzity Karlovy a během studií začal přispívat svými hudebními recenzemi do různých plátků, postupně svou působnost rozšířil také na konzolové hry. Kontaktoval lidi ze Score a po čase měl externě na starosti rubriku videoher, díky čemuž strávil pár večerů s Tomášem Mrkvičkou při típání obrázků z hodně starých PSone her.

V roce 1998 nabídnul Art Consulting Faridovi spolupráci na připravovaném Oficiálním PlayStation Magazínu, čímž velice rád vyměnil nudnou úředničinu za „šéfredaktorování“ jednočlenného týmu, což mu vydrželo do čísla 20, kdy se stal „ředitelem produkce“ (jak sám říká, přesnější označení by bylo „holka pro všechno“) a pomáhal se startem T3 a Total Filmu (budiž mu země lehká...), ovšem po redakční práci se mu stále stýskalo.

Nastoupil tedy od roku 2001 do Vogel Publishing, kde mu nabídli práci v připravovaném PS2 magazínu (tehdy se ještě nevědělo, zda se podaří získat práva na ten oficiální). Než tedy došlo k oficiálnímu startu OPS2 (příprava trvala více než rok), pomáhal Farid kolegům z Levelu v sekci videoher a (ať znějí fanfáry!) s Petrem Bulířem sepsal Velkou knihu Pokémonů :-). OPS2 vychází od dubna 2002, přičemž od 8. čísla nahradil Farid tehdy „duálního“ šéfredaktora Jana Herodese. Spolu s Lukášem Codrem se právě teď těší na E3 a dokončují pro vás OPS2 č.15!

Uzávěrka dotazů je v sobotu, tedy 9.5. v 15:00, celý upravený rozhovor by pak měl vyjít přesně až za 10 dní (což je další změna vycházení), tedy ve čtvrtek 15. května.

Připomínáme, že příspěvky, které nebudou vhodné (ať už svou vulgaritou nebo urážlivým obsahem), můžeme z jakýchkoliv důvodů vyřadit. Snažte se být co nejkonkrétnější, jen tak máte šanci, že dostanete odpověď!

Dotazy pište do následujícího diskusního fóra:


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Nejkrásnější konzolové hry: když na výkonu nezáleží (galerie)

Nejkrásnější konzolové hry: když na vý…

Kdo říkal, že na hezké hry potřebujete jen to nejvýkonnější PC?

15.  7.  2018 | | 5 N/A
V Minecraftu postavíte cokoliv, podívejte se na Paříž z 19. století

V Minecraftu postavíte cokoliv, podíve…

Minecraft nás svými možnostmi nepřestává překvapovat. Nejzajímavější projekty jsou však stále ty, které simulují reálná města.

17.  7.  2018 | | 8 N/A
Rozšíření do KC Deliverance opět láká na krásy českých lesů

Rozšíření do KC Deliverance opět láká …

Je čas vrátit se do českých luhů a hájů a okusit krásy našeho středověku.

12.  7.  2018 | | 2 N/A
KC Deliverance: From the Ashes: znáte Jindru, všechno spraví! (recenze)

KC Deliverance: From the Ashes: znáte …

První DLC do Kingdom Come: Deliverance konečně spatřilo světlo světa a neslibuje málo. Máte se stát rychtářem a spravovat vlastní vesničku. Přesto nás DLC vůbec nenadchlo.

10.  7.  2018 | | 5 N/A
Hity letošního podzimu: co hrát po letní pauze?

Hity letošního podzimu: co hrát po let…

Momentálně se nacházíme v období, kdy nevychází žádné velké hry a všichni se připravujeme na ten šťavnatý podzim. Letos toho bude opravdu hodně, a proto jsme vybrali to nejlepší, co si pro nás tentokrát herní firmy připravili.

16.  7.  2018 |