Čtenáři naostro: Ptejte se šéfredaktora OPS2 Farida D. Starmana!

PlayStation2 je nepochybně nejrozšířenější herní konzole na této planetě, a proto si zaslouží svůj oficiální časopis. Český OPS2 magazín vychází od dubna 2002 pod hlavičkou Vogel Burda Communications s DVD přílohou a od osmého čísla je jeho šéfredaktorem Farid D. Starman, host dnešních Čtenářů naostro, kterému můžete položit libovolný dotaz!
Čtenáři naostro: Ptejte se šéfredaktora OPS2 Farida D. Starmana!

Jedenáctá řada „Čtenářů naostro“ je tady... Každé liché pondělí vám v tomto cyklu nabídneme osobnost známou ze světa počítačových her, které pak můžete položit libovolnou otázku. Z nejlepších dotazů vybíráme maximálně 20 až 25, na které „celebrita“ odpoví. Nejde tedy v žádném případě o jednoduchý chat – vše se nese v duchu klasického rozhovoru - odpovědi jsou tedy promyšlené, věcné a delší, než na jaké jste zvyklí u běžného chatu. Interview je plně ve vaší režii a záleží vždy jen na vás, jak bude výsledný čtenářský rozhovor, vycházející každý sudý čtvrtek (změna!), vypadat!

V dnešním čtenářském rozhovoru vítáme Farida D. Starmana, aby odpověděl dotazy kolem OPS2 (http://www.ops2.cz) magazínu, kterému šéfuje...

Farid Dilmaghani – Starman se narodil v roce 1970 v Táboře, kde dodnes žije. Po studiu gymnázia šel na filozofickou fakultu Univerzity Karlovy a během studií začal přispívat svými hudebními recenzemi do různých plátků, postupně svou působnost rozšířil také na konzolové hry. Kontaktoval lidi ze Score a po čase měl externě na starosti rubriku videoher, díky čemuž strávil pár večerů s Tomášem Mrkvičkou při típání obrázků z hodně starých PSone her.

V roce 1998 nabídnul Art Consulting Faridovi spolupráci na připravovaném Oficiálním PlayStation Magazínu, čímž velice rád vyměnil nudnou úředničinu za „šéfredaktorování“ jednočlenného týmu, což mu vydrželo do čísla 20, kdy se stal „ředitelem produkce“ (jak sám říká, přesnější označení by bylo „holka pro všechno“) a pomáhal se startem T3 a Total Filmu (budiž mu země lehká...), ovšem po redakční práci se mu stále stýskalo.

Nastoupil tedy od roku 2001 do Vogel Publishing, kde mu nabídli práci v připravovaném PS2 magazínu (tehdy se ještě nevědělo, zda se podaří získat práva na ten oficiální). Než tedy došlo k oficiálnímu startu OPS2 (příprava trvala více než rok), pomáhal Farid kolegům z Levelu v sekci videoher a (ať znějí fanfáry!) s Petrem Bulířem sepsal Velkou knihu Pokémonů :-). OPS2 vychází od dubna 2002, přičemž od 8. čísla nahradil Farid tehdy „duálního“ šéfredaktora Jana Herodese. Spolu s Lukášem Codrem se právě teď těší na E3 a dokončují pro vás OPS2 č.15!

Uzávěrka dotazů je v sobotu, tedy 9.5. v 15:00, celý upravený rozhovor by pak měl vyjít přesně až za 10 dní (což je další změna vycházení), tedy ve čtvrtek 15. května.

Připomínáme, že příspěvky, které nebudou vhodné (ať už svou vulgaritou nebo urážlivým obsahem), můžeme z jakýchkoliv důvodů vyřadit. Snažte se být co nejkonkrétnější, jen tak máte šanci, že dostanete odpověď!

Dotazy pište do následujícího diskusního fóra:


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, kusů je extrémně málo

Do prodeje míří Playstation 5 s retro designem, ku…

Chcete svou konzoli s příchutí kultovní PS2? Pak si pospěšte.

5.  1.  2021 | |1 N/A
Daniel Pánek
PlayStation 5Konzole
Temná strana eSportu: videoherní steroidy a další vylepšováky

Temná strana eSportu: videoherní steroidy a další …

Ne každý z nás má na to stát se tím nejlepším z nejlepších. Co když ale k úspěchu existuje zkratka?

10.  1.  2021 | |24 N/A
Miroslav Werner
TémaBezpečnost
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma