Čtenáři naostro: Ptejte se Zdeňka Houba – jednoho z autorů Posla smrti!

Už od prvních konkrétnějších obrysů vzbuzovala adventura Posel smrti poměrně velkou pozornost. Ať už to bylo způsobeno „exkluzivním“ demem nebo recenzí na BW Profi a v Levelu, nebo příjemnou grafikou a hratelností této ukázkové verze. Nyní je hra dokončena a sklízí ovace ve všech recenzích. Zeptejte se jednoho z autorů hry, Zdeňka Houba, na co chcete v dalších „Čtenářích naostro“!
Čtenáři naostro: Ptejte se Zdeňka Houba – jednoho z autorů Posla smrti!

Osmá série „Čtenářů naostro“ se právě otevírá... Každé dva týdny vám v tomto cyklu nabízíme osobnost známou ze světa počítačových her, které pak můžete položit libovolnou otázku. Z nejlepších dotazů vybíráme maximálně 20 až 25, na které „celebrita“ odpoví. Nejde tedy v žádném případě o jednoduchý chat – vše se nese v duchu klasického rozhovoru - odpovědi jsou tedy promyšlené, věcné a delší, než na jaké jste zvyklí u běžného chatu. Interview je plně ve vaší režii a záleží vždy jen na vás, jak bude výsledný čtenářský rozhovor vypadat!

V dnešním rozhovoru přivítáme Zdeňka Houba z týmu Unknown Identity, která má na svědomí právě vycházející adventuru Posel smrti. Tato hra se dočkala velmi vysokých hodnocení prakticky ve všech médiích, ve kterých se zatím objevila (Level, Tiscali Games, BonusWeb...). Z dávného hratelného dema si každý mohl udělat obrázek o tom, zda point-and-click adventury jsou či nejsou mrtvé, nebo zda to s nimi u nás někdo (narozdíl od Poldy) myslí vážně...

Logo UI

Počátky kybernetického věku se u Zdeňka Houba začínají odvíjet od začátku devadesátých let minulého století. Prvním počítačem bylo staré dobré Atari 800 XE, na kterém se věnoval především hraní, hraní, štelování magnetofonu, lepení kazet s hrami a hraní... Mezi jeho první programátorské počiny lze s trochou nadsázky zařadit pokusy v Basicu typu:

10 Go To 20
20 Go To 10

Už v roce 1991 však Atari vyměnil za Commodore Amiga 500, později za výkonnější Amigu 1200, na které zaznamenal první pokusy „tvorby“ v čtyřstopém hudebním programu ProTracker na (tehdy) skvělém zvuku Amigy.

V roce 1995 se Zdeněk vydal na pole osobních počítačů se svou první 486 DX4/100, kterou by mu tehdy záviděl nejeden majitel 386 SX/40 :-). Na tomto dnes již muzejním kousku začala Zdeňkova herně-hudební dráha prvními pokusy v programu FastTracker. Už v roce 1996 skládal hudbu pro Posla Bohů.

Od roku 1999 se Zdeňkovy Megahertze zvedají postupně na 300 MHz a 466 MHz u procesorů Intel Celeron... Rok 2000 byl prvním, ve kterém Unknown Identity započíná dlouhý vývoj Posla smrti. „Postup“ v hudebních programech se ustálil až k dnešnímu Cakewalk/Sonar, Unknown Identity se rozrůstá a Posel smrti dostává první obrysy.

Takhle nějak se rodí... třeba takoví Poslové smrti ; - )

A to už se píše loňský rok... Zdeněk se dostává k procesoru 900 MHz :-), který však brzy odchází ze stolu, mezitím je dokončen Posel smrti a v Unknown Identity začínají práce na novém námětu.

Zdeněk Houb, hudebník a scénárista hry Posel bohů, očekává vaše otázky především ohledně této aktuálně vycházející hry, ovšem nejsou samozřejmě vyloučeny ani jiné herní i neherní příspěvky. Uzávěrka dotazů je „na apríla“, tedy 1.4., přesně ve 14.14 :-), celý upravený rozhovor by pak měl (dá-li Bůh) vyjít za týden, tedy 4. dubna.

Připomínáme, že příspěvky, které nebudou vhodné (ať už svou vulgaritou nebo urážlivým obsahem), můžeme z jakýchkoliv důvodů vyřadit. Snažte se být co nejkonkrétnější, jen tak máte šanci, že dostanete odpověď!

Dotazy pište do následujícího diskusního fóra:


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Podle Kingdom Come: Deliverance vznikla oficiální turistická příručka

Podle Kingdom Come: Deliverance vznikl…

3.  8.  2018 | | 3 N/A
GamesCom 2018: jaké hry nás čekají na největší evropské výstavě?

GamesCom 2018: jaké hry nás čekají na …

Jedna velká výstava proběhla teprve nedávno a už se na nás chystá další. Jako každý rok se bude v německém Kolíně konat Gamescom, kde se podle všeho letos předvede opravdu hodně nadějných kousků. Pojďme se podívat na ty, které byste rozhodně neměli minout.

2.  8.  2018 | | 2 N/A
Bud Spencer & Terence Hill: pořádný retro nářez (recenze)

Bud Spencer & Terence Hill: pořádný re…

Co takhle v roli jedné z nejslavnějších filmových dvojek zmlátit stovky záporáků? Díky novému titulu to není problém a fanoušci nebudou litovat.

1.  8.  2018 |
Komunita rozlouskla poslední tajemství God of War, bylo skryté na začátku

Komunita rozlouskla poslední tajemství…

Trvalo to, Cory Barlog musel hráčům dost konkrétně napovědět, ale nakonec se přece jenom podařilo na to přijít.

2.  8.  2018 |
Reportáž: Navštívili jsme virtuální hernu v Praze

Reportáž: Navštívili jsme virtuální he…

Virtuální realita vás doslova shodí na zem.

8.  8.  2018 |