Čtvrtého Unreal Engine se dočkáme v roce 2014

UE3 je sice stále aktualizován, to však neznamená, že Epic nepracuje na jeho následníkovi.
Čtvrtého Unreal Engine se dočkáme v roce 2014

Jak v rozhovoru pro IGN prozradil Tim Sweeney, zakladatel Epicu a jeho vášnivý programátor, věnuje šedesát procent svého času vývoji Unreal Engine 4. Přesto je vydání enginu stále daleko - Sweeney potvrdil, že se ho nedočkáme dříve jak v roce 2014.

"Zhruba šedesát procent svého času věnuji denně výzkumu, který se zaměřuje na náš další engine a na next-gen konzole," řekl Sweeney. "Tahle technologie se dostane na světlo světa přibližně v roce 2014, což mi umožňuje pohrávat si s některými fintičkami, které dnes sice nejsou příliš praktické, ale brzy budou."

"Jeden z našich největších přínosů v oboru byl první Unreal Engine z roku 1996, kdy jsme napsal softwarový balík s několika novými vychytávkami, které do té doby nikdo nikdy neviděl. Mám pocit, že je to stejné i teď s Unreal Engine 4, jelikož se zaměřuji na věci, o kterých jiní moc nepřemýšlí."

"Stále mají do praktičnosti dost daleko. I tak v nich vidím obrovský potenciál, díky čemuž je práce na velmi, velmi zábavná."

S určitostí se tedy dá říct, že PS3 a X360 si nového enginu neužijí.

Zdroj: IGN

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si letos můžete zahrát

Vybrali jsme nejlepší hry pro mobily, které si let…

Mobilní hry se v dnešní době vyrovnají mnoha počítačovým i konzolovým kouskům. Jaký si ale vybrat? Tady jsou naše tipy na nejlepší hry pro mobily.

25.  11.  2020 | |16 N/A
Ladislav Novák
Nejlepší hryTémaMobily
Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahrát. Playstation, Xbox i Switch

Nejlepší konzolové hry, které si letos můžete zahr…

12 her, které vám nesmí uniknout, pokud hrajete na herních konzolích. Našli jsme nejzajímavější pecky pro Playstation, Xbox i Switch.

19.  11.  2020 | |5 N/A
Martin Nahodil
Konzole
Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite Dangerous zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: Black Friday a Elite D…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

21.  11.  2020 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce