Cyberpunk 2077 poodhaluje více o questech a zločineckém systému

Bude to dlouhé a bude to detailní.

Pokud se stejně jako my těšíte na očekávané RPG Cyberpunk 2077, pak zbystřete. Na Redditu se před pár dny objevil macatý Q&A s tvůrčím týmem a všichni se tak mohli dozvědět další šťavnaté detaily a informace o hře. Pojďme se tedy na něco z toho podívat více zblízka. 

Tak především, CD Projekt se opravdu snaží vytvořit velmi detailní hru s hlubokým smyslem. Má to vliv na všechno. Střídání dne a noci je organickým cyklem, který má vliv na hratelnost a prostředí. Během questů tak mohou být podle denní doby některá místa více zalidněná, případně lépe hlídaná a naopak. Někdo už spí, další se probouzí a hráč tak musí pružně reagovat na vyvíjející se situaci. Některé příběhové situace se dokonce mohou odehrávat trochu jinak podle toho, v jaké denní době se odehrávají. 

Stejně přizpůsobivý je i zločinecký systém ve městě. Pokud vás například policie uvidí páchat menší zločin jako bitka na ulici, dost možná se vůbec nebude vměšovat, protože je to obyčejný život v Night City. To už neplatí o střelbě na veřejnosti nebo řízení skrz dav. 

Struktura questů a nepovinných úkolů je mnohem propracovanější. Zaklínač 3 fungoval na bázi větve, ze které čas od času vyrostla další cestička, která šla paralelně s příběhovým questem. V Cyberpunku jsou větve mnohem rozrostlejší a navíc se více větví a propojují navzájem. Množství questů je tak propojeno a vzájemně se ovlivňují, takže pak má hráč mnohem větší pocit, že je vše nějakým způsobem ovlivňováno a propojováno. 

Cyberpunk 2077 vychází 16. dubna příštího roku pro PC, PS4 a Xbox One.

Váš názor Další článek: Codemasters kupují Slightly Mad Studios za tři čtvrtě miliardy

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

Muž se ztratil na Aljašce a byl nalezen živý a zdravý. Satelitní služba Applu zachránila prvního člověka

** Na světě je první případ záchrany satelitními službami Applu ** Na Aljašce se ztratil muž na sněžném skútru ** Díky satelitní komunikaci byl nalezen živý a zdravý

Martin Chroust
SatelitiPhone
Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

Na povrchu Měsíce je tolik kyslíku, že by stačil pro lidstvo na 100 tisíc let

** Lidstvo se připravuje na kolonizaci Měsíce ** Jednou ze základních surovin, bez nichž se na naší přirozené družici neobejdeme, je nepochybně kyslík ** Kde ho vzít?

Stanislav Mihulka
KolonizaceMěsícO2

Aktuality

3. prosince | Dnes ve 22:00 našeho času proběhne představení závěrečné událostí aktuální sezóny ve Fortnite. Epic na něj láká krátkým teaserem. 
2. prosince | Během The Game Awards pravděpodobně uvidíme novou ukázku z připravované bojovky Tekken 8. Vydání se zatím odhaduje na příští rok pro PlayStation 5. 
2. prosince | Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku Na předávání The Game Awards nás čeká oznámení novinky od vydavatelství 505 Games. QR kód z jejich teaseru odkazuje na stránku
1. prosince | Barevná akce Splatoon 3 přivítala velkou aktualizaci, v rámci které přibývají nové mapy, zbraně, vybavení i věci do katalogu. Pro všechny majitele hry je dostupná zdarma. 

Prosincový Computer

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest mobilů do 4 000 Kč

Velký test herních notebooků

Jak zkrotit sociální sítě

Vše o senzorech v hodinkách