Cyberpunk nefunguje, jak má. S hrou padají i akcie autorské firmy

Zbytečná technická náročnost, nedotaženost a extrémní množství vizuálních chyb a příběhových skriptů. Tak hráči v kostce hodnotí herní novinku Cyperpunk 2077, potíže hlásí především uživatelé herních konzolí.

Titul, který vyšel minulý čtvrtek, měl přitom být „budoucností“ herního studia CD Projekt Red, největšího evropského vývojáře her dle burzovní hodnoty. To však už minimálně od pondělka neplatí – akcie firmy v úvodu týdne spadly o 15 procent na 265 zlotých. Ve srovnání se středečním vrcholem obchodování na 409 zlotých akcie klesly 35 procent.

Od okamžiku vydání hry přes celý víkend se totiž na sítích i stránkách agregujících hodnocení her objevují tisíce varování a nespokojených recenzí, kritizujících nejen výše zmíněné tři faktory. Autoři hry z polského studia CD Projekt Red (CDPR) proto hned na začátku týdne zareagovali a učinili krok v herním průmyslu nepříliš vídaný: všem nespokojeným hráčům nabídli vrácení jejich finančních prostředků.

Základní PS4 a Xbox One mají s Cyberpunkem velké problémy

Základní PS4 a Xbox One mají s Cyberpunkem velké problémy

Hry Cybeprunk 2077, která byla ve vývoji přes osm let a autoři ji tak museli  přizpůsobovat minimálně dvěma generacím herních konzolí PlayStation a Xbox, se podle pátečních informací serveru Businessinsider prodalo přes osm milionů kopií. CDPR za ni jen do minulého pátku – tedy pouhý den po oficiálním vydání hry – utržilo téměř půl miliardy dolarů.

Technické potíže se zpracováním obsahu, takzvané bugy, bývají častým problémem velkých her, v nichž mají hráči možnost pohybovat se otevřeným světem, jen tak si jej prohlížet a interagovat s okolním prostředím. Právě toto velké množství prvků, které musejí držet „pohromadě“ a fungovat za každých okolností, bývá nejčastějším kamenem úrazu těchto her.

Zdroj: E15


NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět grafickým skvostem

Hráči fotí zážitky z Anglie: AC Valhalla je opět g…

Jestli něco Ubisoft umí, pak jsou to pestré světy, lákající k focení.

16.  1.  2021 | |11 N/A
Daniel Pánek
Assassin's Creed ValhallaGalerie
Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých nikdo nic nečekal

Tipy na 7 překvapivých herních hitů, od kterých ni…

Od následujících her si hráči příliš neslibovali, přesto všechny dokázaly překvapit.

12.  1.  2021 | |10 N/A
Ladislav Novák
Téma
Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Crying Suns zdarma

Hry zadarmo nebo se slevou: novoroční akce a Cryin…

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

8.  1.  2021 |
Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce